Kaskomu Kendim Alırım Diyen Kadınlara Öneriler

Resmi kurumların verilerine göre kadınlar erkeklerden daha dikkatli araba kullanıyor ve meydana gelen kazaların çok küçük bir kısmında kadınların payı oluyor. Trafikte dikkatli olmanız ve kurallara uyarak aracınızı kullanmanız sizi birçok tehlikeden koruyor, ama kontrol dışında gelişebilecek birçok risk de ortaya çıkabilir. Trafikte her türlü olasılığa karşı hazırlıklı olmayı tercih eden kadınların araçlarına kasko sigortası yaptırmaları şart. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Toplumumuzda araba kullanmak, trafikte yer almak büyük oranda erkek egemenliğinde. Kadınların trafikte kendilerine yer bulması, hiç gerek olmadığı halde onay alması zaman zaman çok zor olabiliyor. Hatta, sadece kadın bir sürücü olduğu için trafikte tacize uğramak bile söz konusu.

O kadar erkek egemen bir konu ki, birçok kadın sürücü trafikte var olsalar bile araçlarının bakımı, sigortası gibi konularda hala erkeklere bağlı hareket ediyor, çünkü etrafındaki erkekler bu konuların bir hayli karışık olduğunu ve iyiyi kendilerinin bildiğini empoze ediyor.

Oysa sigorta konusu o kadar da karışık değil. 6 adımda en uygun kasko yaptırmanın yolları;

1-Kasko Sigortası Neden Önemli

Zorunlu trafik sigortası herhangi bir hasar durumunda sadece karşı tarafa verilen zararı karşılar. Kendi zararlarınızı ise ancak kasko sigortasıyla karşılayabilirsiniz. Ayrıca kasko sigortası sadece kaza hallerini yani trafikte karşılaşma ihtimaliniz olan riskleri değil, başta hırsızlık olmak üzere çevreden gelebilecek çarpma, vurma, doğal afet, hırsızlık, yangın gibi zararlara karşı da sizi korur. Bu nedenle aracınızın güvenliği için kasko sigortası yaptırmalısınız.

2-En Uygun Kasko için Farklı Şirketlerden Teklif Alın

Kasko alanında hizmet veren çok sayıda şirket mevcut. Piyasada bu kadar şirket varken kaskonuzu alırken fiyat ve fiyatın karşılığında poliçeye girmesi taahhüt edilen teminatların mutlaka karşılaştırılması gerek. Bunun için de farklı sigorta şirketlerinden, size ve aracınıza özel hazırlanmış sigorta teklifleri almalısınız. Sigortam.net’te 3 dakikada dolduracağınız kasko sigortası formu ile Türkiye’nin en iyi şirketlerinden anında teklif alabilirsiniz.

3-Sigorta Şirketlerinin Size Sunduğu Teklifleri Karşılaştırın

Sigorta şirketlerinin size verdiği teklifleri mutlaka karşılaştırın. Karşılaştırmayı yaparken hangi teminatların poliçe kapsamında yer aldığına dikkat edin. Poliçenizde yer alması gereken önemli teminatlar;

  • Çekici ve assist hizmeti

Trafikte karşılaşabileceğiniz ve aracınızla yol almanızı engelleyebilecek herhangi bir arıza durumunda aracınızın çekilmesi ve yolda gereken desteği sağlanmasıdır

  • Mini onarım hizmeti

Motorlu taşıt araçlarının kaporta, iç döşeme, ön cam ve plastik aksamlarında oluşan belli ölçüsel limitler içinde kalan küçük ölçekli hasarların, sadece hasarlı bölgenin hızlı ve özel onarım teknikleri ile giderilmesini amaçlayan onarım işlemleri “Mini Onarım” olarak adlandırılmaktadır.

  • İkame araç teminatı

Aracınız poliçe kapsamında bulunan şartlar dahilinde hasar görmüşse tamir süresince size geçici araç tahsisidir.

  • Ferdi kaza teminatları

Çok küçük bir prim ile vefat ve kalıcı sakatlığa karşı araçta bulunan şoför ve yolcuları güvence altına alır. Bir kaza sonucunda araçta bulunanların vefat etmeleri halinde kanuni varislerine, kalıcı sakat kalmaları halinde ise kendilerine poliçede yazılı limitlerle tazminat ödenir.

  • Doğa olaylarında meydana gelebilecek hasarların (sel, deprem vb.) karşılanması

  • Herhangi bir hastalanma ve yaralanma riskine karşı uygun sağllık kurumuna nakil

  • Enflasyon Teminatı

Olası bir hasarda sigortalı aracın değerinin enflasyona karşı korunmasını sağlar.

Sigortam.net’te, 7/24 hizmet veren Sigorta Destek Hattımızdan teklifleri değerlendirirken destek alabilir, aklınıza gelen her konuda danışabilirsiniz. Sigortam.net’in konusunda uzman sigorta danışmanları, sizin faydanızı gözeterek en gerekli desteği sağlayacaktır.

4-Poliçenizin Teminatlarını Kontrol Edin!

Kasko sigortanızı yaptırırken, sigorta teminatlarına dikkat etmeniz gerekir. Sonradan kötü bir sürprizle karşılaşmamak için poliçenize eklettirdiğiniz teminatlarınızın doğru olup olmadığını mutlaka kontrol edin.

Teminatların yanısıra poliçenizi yaptırırken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri de ödeme şartları. Ödeme şekline karar verirken bütçenize uygun taksit seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Unutmayın ödemelerinizi zamanında yapamazsanız teminatsız kalırsınız.

5-Hasar Sonrası Destek Konusuna Dikkat Edin!

Kasko sigortasının temel amacı trafikte veya çevresel etmenlerle bir hasarla karşılaştığınızda zararınızın hemen karşılanmasıdır. Bu açıdan hasar sonrası desteğin niteliği önemlidir. Hasarın ardından hızla zararın giderilmesi ve ardından oluşacak ihtiyaçlarınızı (ikame araç ihtiyacı, çekici ihtiyacı gibi) sorunsuz karşılanması gerekir. Bu yüzden bu ihtiyaçlarınıza hemen yanıt verebilecek bir şirket seçmelisiniz.

Sigortam.net, 7/24 Sigorta Destek Hattı ile hasar sonrasındaki işlemlerde de müşterilerinin yanında olmaya devam ediyor. Kaza tespit tutanağı formunun doldurulmasından, çekici gönderilmesine, hasar dosya belgelerinizin sigorta şirketinize ulaştırılmasından, ikame araç talebinize, aracınızın hakkında bilgilerden, hasar ödemesi, aracınızın teslimine kadar geçen tüm süreçlerde Sigortam.net’in uzman sigota danışmanları yanınızda.

6-Sigortam.net’in Kampanyalarından Yararlanın

Aracınızın kasko poliçesini Sigortam.net’in “Ödül Programı” ile daha uygun bir fiyat yakalayabilirsiniz. Sizin gibi, sigorta ihtiyacı olduğunu düşündüğünüz arkadaşlarınıza Sigortam.net’i tavsiye edin, indirim kazanın. Kazandığınız indirimleri ise trafik sigortası, kasko veya özel sağlık sigortası poliçe alımlarınızda ya da yenilemelerinizde kullanın. Daha çok arkadaşınızı referans gösterin, daha çok ödül kazanın.

Sigortam.net ayrıca farklı dönemlerde yaptığı kampanyalar ve şirketlerle gerçekleştirdiği işbirliği ile müşterilerine indirimli ürün ve hizmet alma şansını sunuyor.

Bırakın Sizin Yerinize Sigortam.net Yapsın

Bütün ayrıntılara dikkat etmek, tek tek uğraşmak ve zamanınızı harcamak yerine bu işlerin tamamını sizin adınıza sizinle beraber takip edecek ve ihtiyaçlarınıza en uygun sigortayı yaptırmanıza garanti veren Sigortam.net’e gelin. Alanında uzman sigorta danışmanlarıyla en iyi kasko poliçesini en iyi fiyat garantisi ve ihtiyacınıza uygun teminat içeriğiyle üstelik %45’e varan fiyat avantajından yararlanarak başka kimseye ihtiyacınız olmadan yaptırın. Hemen kasko teklifialın veya 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın, en iyi hizmet kalitesini yakalayın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL