Kasko Araç Arızalarını Karşılar mı?

Kasko araç arızalarını karşılar mı? sorusu kasko yaptırmayı düşünenlerin merak ettiği konuların başında gelir.
Zamana ve kullanıma bağlı olarak otomobilinizin mekanik veya elektronik aksamlarında çeşitli yıpranmalar, aşınmalar oluşabilir. Otomobilinizi bu haliyle kullanmanız durumunda hiç de istemediğiniz arızalar ve hatta kazalar meydana gelebilir. Peki hasar durumlarında kasko araç arızalarını karşılar mı? Yazımızın devamında konu ile ilgili detayları bulabilirsiniz.

Kasko Araç Arızalarını Karşılar mı? Hangi Hasarlar Kapsam Dışındadır?

Kasko Araç Arızalarını Karşılar mı?Kasko düzenlemesi öncesi yıpranma ve aşınma nedeniyle ortaya çıkan zararların kasko poliçesi kapsamında ödenmesi mümkün değildi.

Eski Kasko Sigortası Genel Şartları‘na göre ‘yağsızlık, susuzluk, donma, bozukluk, eskime, çürüme, paslanma veya bakımsızlık nedenleri ile meydana gelen zararlar’ kasko poliçesi kapsamı dışındadır. Ayrıca, sigorta kapsamına giren bir olaydan doğmadıkça ve böyle bir olayla sonuçlanmadıkça otomobilin mekanik, elektrik ve elektronik donanımında meydana gelen her türlü arıza ve kırılmalar da kasko poliçesi kapsamı dışında kalmaktadır. Çünkü, kasko sigortası gerçekleşmesi kesin olmayan, ani ve beklenmedik risklerin meydana gelme olasılığına karşı yapılır.

Ama, normal koşullar altında belirli bir süre sonra otomobilinizin mekanik aksamında ya da elektrik ve elektronik donanımında bazı arızaların meydana gelmesi kaçınılmaz bir durumdur. Bu nedenle, bu tür arızaların kasko poliçesinden karşılanması mümkün değildir. Azalan motor yağının değiştirilmemesi ve motorun yanması, suyu bitmiş bir radyatörün hararet yaparak araca zarar vermesi, zaman içerisinde aracın kaportasında meydana gelmiş çürüme veya paslanmalar, normal yol şartlarında zaman içinde patlayan bir amortisör yukarıda belirttiğimiz gibi kasko sigortası teminatına girmeyen hasarlardır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Bu nedenle, kasko poliçenizden en iyi şekilde yararlanmak, gerçekleşen zararlar nedeniyle mağdur olmamak ve oluşabilecek herhangi bir arıza nedeniyle yolda kalmamak için otomobilinizin bakımlarını düzenli olarak yaptırmaya özen göstermelisiniz.

Yeni Kasko Sistemi Kasko Genel Şartları‘na göre ise yağsızlık, susuzluk, bakımsızlık, kemirgen hayvanların vereceği zararlar gibi çeşitli riskler kasko sigortası kapsamında teminat altına alınabilmektedir. Bu sayede yeni kasko sisteminde, teminat altına alınan ve zararı karşılanan hasar durumlarının kapsamı arttırılmış, daha avantajlı bir kasko güvencesine sahip olabilmeniz mümkün kılınmıştır.

Kasko Sistemi Hakkında Her Şey adlı yazımızdan kasko düzenlemesi ile ilgili tüm ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

Kaskonuzu İhmal Etmeyin!

Kasko sigortası, aracınızı ve bütçenizi güvence altına alarak kaza ve hasar durumlarında büyük maliyetlerine katlanmanıza engel olur. Bu sebeple geç kalmadan kaskonuzu yaptırın, bütçenizi koruma altına alın!

Sigortam.net‘ten kasko teklifi alarak internete özel indirim fırsatlarından yararlanabilir ya da 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’mızdan arayarak uzman sigorta danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL