Kasko Sigortanızı Nerede Yaptırdığınıza Dikkat!

Kasko sigortası da tıpkı trafik sigortası gibi yol güvenliğini sağlamak adına, uzun süren yolculukları huzurla tamamlamak adına yapılan bir araç sigortası ancak kasko sahibi olmak trafik sigortasına göre daha maliyetli. Dolayısıyla gerekirse bütçemizden kısarak satın aldığımız kasko sigortasının teminatları, kapsamı kadar önemli kasko sigortanıza doğru sigorta şirketi ile sahip olmanız.

Kasko sigortası; olası kazalarda ya da kusurlarda doğan maliyeti,  kasko yapan sigorta şirketinin sorumluluğu altına alınması demektir aslında.

Kasko poliçesi teminatlarının doğru işlemesi, kaskonuzu almadan dahi yeterli bilgilere ulaşılması için sigorta poliçesinin, sigorta bilinci oluşmuş sigorta şirketlerinden alınması gerekir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL


Kasko poliçesinin asıl amacı; trafik, yolculuk esnasındaki problemli durumları kontrol edebilmek, sigorta sahibinin süreci mümkün olan en sorunsuz şekilde atlatmasını sağlamak. Bunu başaracak, doğru kasko poliçesi ile çözüm yaratacak ise doğru karar verilmiş sigorta şirketidir. İdeal kasko poliçesi ile kaza, yangın, deprem, doğal afetler gibi sorunlarda aracınız güvende olur. 

Kasko Sigortası için Sigorta Şirketi Seçerken Dikkat Edilecekler

Kasko sahibi olurken en fazla yanlışa düşülen konu sadece kasko fiyatlarını baz alarak karar vermektir. Her sigorta şirketinin kasko şart ve ücretleri değişkenlikler taşır. Kasko teminatlarının neyi taşıdığını öğrenmek ne kadar gerekliyse neleri taşımadığını öğrenmek de o kadar önemlidir. Bu yüzden mutlaka kasko teminatınızın dışında kalan durumları sigorta şirketinizden öğrenin.

Her bir sigorta şirketinin farklı fiyat tekliflerine, seçeneklerine ulaşmak, kolaylıkla sigorta sahibi olmak kolay bir durum değildir. Fiyat tekliflerinin analizlerini yapabilmek deneyimli, uzun soluklu sigorta şirketlerinden destek almak gerekir.

Sigorta sahibi olma süreci ciddi bir zaman alır ve yanlış yönlendirmelere açıktır. Araç sahipleri en uygun kasko sigortası ararken sigorta fiyatını doğrudan etkileyecek doğru teminatları eksiksiz seçmekte dikkat etmelidir.

Ancak Sigortam.net en uygun sigorta fiyatlarını, en doğru teminatlarla sahip olmanız için size imkan sunar  Kolayca dolduracağınız sigorta sorgulama formu ile de size destek olur.

Siz de sigortanıza Sigortam.net ile sahip olun, sigorta sahibi olabilmek için zaman kaybetmeyin, form doldurmak istemezseniz 7/24 hizmet veren sigorta destek hattımızdan yardım alın.

 

Benzer İçerikler

Anadolu Sigorta Kasko – Kasko
 
Anadolu Sigorta Kasko Ürününde Dikkat Edilmesi Gereken Özel Şartlar
 
1 Nisan...2013 itibarıyle Kasko Genel ve Özel Şartları’nda birtakım değişiklikler olmuştur. Hasar durumunda sorun yaşamamanız...için aşağıdakileri mutlaka okuyun.
 

1-Eski Genel Şartlarda Olup Yeni Genel Şartlarda Bulunmayan...Teminat ve Uygulamalar

 

A)Araç Bedeli

 
Rayiç değer belirleme...yöntemi değişeceğinden, poliçe üzerine araç bedeli yazılmayacak. Bunun yerine aracın...rayiç bedelinin nasıl belirleneceği yazılacak.
 

B) Eksik/Aşkın...Sigorta

 
Araç bedeli artık poliçeye yazılmayacağı için eksik/aşkın sigorta...uygulaması da sona eriyor. Uygulama yalnızca aksesuarlar için devam edecek.
 

C)...Enflasyondan Korunma Klozu

 
Araç bedeli poliçeye yazılmayacağı için enflasyonun aracın...değerini etkilemesini engellemek amacıyla konulan enflasyondan korunma klozu da artık poliçelerde yer almayacak. Aracın değeri...zaten rayiç değer ile belirleneceğinden değer kaybı oluşmayacak.
 

2-Yeni Genel Şartlarda Olup Bu...Üründe Olmayan Teminatlar

 
Aşağıdaki teminatlar kasko genel şartlarında standart olarak bulunup,...bu üründe seçmeli veya şartlı olarak bulunmaktadır.
-Kullanım ve gelir kaybı...(Seçimli)
 
-Yurtdışı (Seçimli)
 
-0 km araçlarda yenisi...ile değiştirme (Şartlı)
 

3- Ek Teminatlar

 
Yeni Kasko Sistemi’nde Ek...Teminatlar Genişletilmiş Kasko ve Tam Kasko ürünleri içerisinde bulunacaktır. Bu üründe bulunan ek...teminatlar:
 
-3. kişilerce kötü niyet ve muziplikle yapılan...hareketler
 
-Yasal olarak taşınmasına izin verilen yanıcı, parlayıcı maddeler,...(Seçimli)
 
-Araç anahtarının ele geçirilmesi sonucu...çalınma,
 
-Kemirgen ve hayvanların verdiği zararlar*
 
*Kemirgen ve...diğer hayvanların aracın motor, elektrik ve mekanik aksamına, sıkışma, kemirme vb. yollarla vereceği zararlar teminat...kapsamındadır. Evcil hayvanların araç içerisine vereceği zararlar ile kuşların doğrudan veya dolaylı olarak...araç boya ve kaportasına vereceği zararlar teminat kapsamı...dışındadır.
 

4-Ürüne Özel Uygulamalar

 

A) Yedek...Parça Uygulaması 

 
Hasar gören parçanın onarım imkanı yok ise sigortacı...tarafından orijinal parça tedarik edilir. Hasarlanan parça orijinal değilse aynı özellikleri...taşıyan parça ile değiştirilme yoluna gidilir. Sigortacıdan izin alınmaksızın yapılan değişimler...ödenmez.
 

B) Cam Hasar Uygulaması 

 
Anlaşmalı cam...servislerinin haricinde gerçekleştirilen cam değişimlerinde %25 muafiyet...uygulanır.
 

C) Servis Uygulaması 

 
Onarım sigortacının...anlaşmalı olduğu serviste veya sigortalının tercih edeceği serviste yapılabilir....Anlaşmasız servislerde
 
Sigortacıdan izin alınmaksızın yapılan onarımlar...ödenmez.
 

D) Rayiç Değer Belirleme...Uygulaması 

 
Emsal veya muadil araca sahip yetkili/yetkisiz satıcılar ve galeriler ile internet...sitelerinden en az 3 adet fiyatın ortalaması... alınır.
 
 
 
 
Bu sayfada paylaşılan detaylar...tamamen bilgi amaçlıdır. Sigorta şirketleri ürün ve teminatlarda değişiklik...yapabilirler. Bu nedenle, satın aldığınız poliçe ile beraber gelen belgede yer alan genel ve özel şartları...mutlaka okumanızı hatırlatırız. İtiraz durumunda en kısa zamanda 444 24 00 Sigorta Destek Hattı veya sigorta...danışmanınız ile iletişime geçmelisiniz.

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın! İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL