Kaza Tespit Tutanağı Tutmak Artık Sadece 10 Dakika

Kaza tespit tutanağı doldurmak için harcanan saatler, geçmişte kaldı. SBM (Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi) tarafından 2014’te uygulamaya konan "Mobil Kaza Tespit Tutanağı Uygulaması" ile tutanaklar sadece 10 dakikada dolduruluyor.

Akıllı telefona indirilen Mobil Kaza Tutanağı uygulaması ile kazaların sonuçlanması 13 günden 3 güne indi. 

Özellikle trafiğin yoğun olduğu büyük şehirlerde sürekli panik halindeyiz ve bir yerlere yetişme derdindeyiz. Bu panik ortamının da etkisiyle trafikte geçirdiğimiz zaman diliminde pek çok riskle burun buruna geliyoruz. Trafikte sürücüleri bekleyen pek çok olumsuz durum var ancak trafikteki risklerin başında trafik kazaları geliyor.

Trafikteki risklere karşı güvence veren, sürücülerin sırtındaki yükü alan şey ise kasko ve trafik sigortaları oluyor. Ülkemizde trafiğe çıkan araç sayısı her geçen gün katlanarak artıyor. Bu artış karşısında kazaları engellemek mümkün olmasa da, araç sigortalarıyla güvence sağlanıyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Dünyada ve Türkiye’de ilk olma özelliğini taşıyan Mobil Kaza Tespit Tutanağı uygulaması, SBM’nin verilerine göre; mobil kaza tespit tutanağı 4 ayda yaklaşık 300 bin kişi tarafından indirildi. Mobil kaza tespit tutanağı uygulaması ile merkeze 2 bin 213 adet kaza iletildi. Uygulamanın yaygın olarak kullanıldığı iller: başta İstanbul olmak üzere Ankara, Bursa ve İzmir olarak sıralanıyor.

Mobil Kaza Tespit Tutanağı’nın kullanımı ile ilgili detayları "Mobil Kaza Tespit Tutanağı Kullanım Kılavuzu" başlıklı yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Mobil Kaza Tespit Tutanağı 10 Dakikada Dolduruluyor

Sürücülere zaman kazandırmak, trafikteki bekleyişlere son vermek amaçlı geliştirilen Mobil Kaza Tutanağı ile kalem ve kağıda gerek kalmadı. Uygulamanın en önemli özelliği tutanak işlemini hızlı ve kolay hale getirmiş olması. Uygulamayı aktif olarak kullanmanız için gerekli tek şey, akıllı telefon sahibi olmak. Akıllı telefonuna kaza tespit tutanağının mobil halini indiren herkes, 10 dakikada tutanak doldurabilme deneyimini yaşayabiliyor.

Kazalar 3 Günde Sonuçlanıyor

Mobil kaza tespit tutanağına ilk yüklenmesi gereken şey kazayı gösteren 4 fotoğraf oluyor. Sonrasında ise poliçe bilgilerini sisteme girmeniz gerekiyor. Poliçe bilgilerinizi her defasında girmenize gerek yok. Poliçe bilgilerinizi sisteme bir kez kaydettiğinizde, "profilimden getir" diyerek tekrar görebiliyorsunuz.

Uygulama ile kazanın oluş şekli sürücülerin isteğine göre yazılı ve sesli olarak anlatılabiliyor. İşlem, sürücülerin ekrana elle atacakları imza ile tamamlanmış oluyor.

Sisteme yüklenen bilgiler kasko ve trafik sigortası alınan kuruma otomatik olarak gidiyor. Sürücüler böylece zaman kaybı olmadan, hiçbir yere gitmek zorunda kalmadan işlem yapabiliyor. Uygulama ile hasar tazminat süreçleri de ciddi oranda kısalıyor; kazaların ortalama sonuçlanma süresi 13 günden 3 güne iniyor.

Sigortam.net’e gelerek hem sigorta sektöründeki gelişmelerden haberdar olun, hem de dakikalar alan poliçe sorgulama formumuzla araç sigortalarınızda avantajı yakalayın. Telefon desteği ile sigortalanmak için 7/24 hizmet veren 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın!

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL