444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kaza Yapanlar Daha Fazla Prim Ödeyecek

19 Kasım 2015

Son dönemde sürücüler için en önemli tartışmaların başında gelen trafik sigortası ve kasko fiyatları ile ilgili bir açıklama da Kaza Mağdurları Sosyal Güvenlik ve Tüketici Derneği Başkanı Ali Körmükçü’den geldi. Körmükçü, kaza yapanları trafik sigortası prim ücretleri konusunda uyararak, bu kişilerin yüksek fiyatlara hazır olmaları gerektiğini belirtti.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

Fiyatlar 10 Kat Arttı

Trafik sigortasında teminat ve ödeme şartlarının değişmesinden dolayı çok yüksek oranda fiyat artışlarının yapıldığını söyleyen Körmükçü, yeni düzenleme gereğince kaza yapan ve karşı tarafa hasar ödemesi yapılmasına neden olan kişilerin poliçelerini yenilemek istediklerinde beklemedikleri oranlarda fiyat artışı ile karşılaşabilecekleri konusunda uyardı.

Araç Değer Kaybı Teminatına Dikkat

Yeni düzenleme sonrasında eşdeğer parça ve araç değer kaybı gibi ortaya çıkan zararların da sigorta teminatları kapsamına dahil edilmesinden dolayı, prim ücretlerinde son iki yılda 10 kat artış yaşandığına dikkat çeken Körmükçü, araç değer kaybından dolayı ortaya çıkacak zararlar konusunda ise sürücülere bir çağrıda bulundu.

Bazı sigorta şirketlerinin araç değer kaybı konusunda da sigortalıya teminat sağladığını kaydeden Körmükçü, sürücülerin kasko teklifi aldıklarında teminatları sorgulamalarını ve araç değer kaybı gibi teminatların poliçe kapsamında olmasına dikkat etmeleri gerektiğini ifade etti.

İstediğiniz Teminattaki Kaskoya En İyi Fiyat Garantisi ile Ulaşın

Kasko fiyatları, sigorta şirketlerinin fiyat politikalarına göre farklılık gösterse de, fiyatlar konusunda en önemli belirleyici faktör poliçede yer alan teminatlardır. Yani, ucuz olduğu için tercih edilen bir kasko poliçesi, araç sahibine birçok kaza ve arıza riski karşısında bir teminat sunmuyorsa, pek de işe yaramayacaktır. Bu nedenle kasko yaptırırken, poliçedeki teminatlara ekstra önem gösterilmelidir.

Poliçenizde olmasını istediğiniz teminatları belirledikten sonra, söz konusu teminatları sunan bir poliçe için en uygun fiyata ise Sigortam.net güvencesi ve kalitesi ile ulaşabilirsiniz. En iyi fiyat garantili poliçeye kasko sorgulama ile veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak sadece 3 dk’da ulaşın.


Okumaya Devam Edin

Aracınızda Birden Fazla Hasar Olursa Hasar Tazminatı Alabilir misiniz?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Kasko hasarlarında sıkça karşılaşılan ve genelde sigortalıların sorun yaşamalarına neden olan durumlardan birisi de birden fazla hasarı olan araçlarla ilgili yapılan tazminat talepleridir.

Bir Kaza Durumunda Ne Yapmalısınız?

21 Haziran 2010 Pazartesi

Maddi hasarlı kazalarda kazaya karışan diğer araçların sürücü ya da sürücüleri ile anlaştığınız takdirde, kendi aranızda Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı doldurmalısınız.

Hasar Sonrası Kesintiler Nelerdir?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Aracınızla kaza yaptığınızda ve araçta hasar meydana geldiğinde hasar tutarını sigorta şirketi karşılasa bile poliçe şartlarına göre zorunlu bazı kesintileri sizin ödemeniz gerekebilir.