444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kazaya Karışmayan Sürücü %25 Daha Az Kasko Primi Ödeyecek

17 Kasım 2014

Aviva Sigorta, Vodafone ve Mobiliz işbirliği ile Türkiye’de ilk kez uygulanacak olan “Kullanıma Dayalı Araç Sigortası” ürününü müşterilerine sunuyor.

Bu sigorta ürünü, Araçların M2M teknolojisi ile yani araca eklenen bir cihaz sayesinde takip edilmesiyle sürücülerin araç kullanım tarzına göre özel kasko poliçesinin hazırlanmasını sağlıyor. Bu uygulama sayesinde iyi sürücüler %25 oranında kasko indiriminden faydalanırken 4.7 milyar lira tasarruf yapılmasını da sağlıyor.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK)’ndan alınan bilgiye göre 2013’te 1 milyon 207 bin 354 adet trafik kazası meydana gelirken, kazaların 1 milyon 46 bin 48 adedi de maddi hasarlı yaşandı. Kasko sigortasında ise 2014’ün Ocak-Haziran döneminde 2,3 milyon sigorta poliçesi satılırken, 830 binden fazla yaşanan hasar 1.5 milyar TL’lik maliyete yol açtı. Türkiye’de trafiğe kayıtlı 18 milyon aracın 14 milyonunun kasko sigortası yok. Bu sistem 18 milyon araca uygulanırsa Türkiye ekonomisinin 4.7 milyar TL kazancı olabileceği görülüyor. Çünkü, bu kasko ürünü risk olasılığı az olan sürücülerin %25 oranında daha az prim ödemesini sağlıyor.


 


Anlık Risk Takibi ile Sürücü Denetleniyor

Aviva Sigorta bu uygulama ile araç sigortası sektörünün büyümesinin hızlanmasını sağlamayı hedefliyor. Araçlara takılan cihazla aracın hızı, bulunduğu konum, ani durma, aniden viraja girme gibi hareketleri anlık olarak takip edebiliyorlar. Bu doğrultuda risk değerlendirmesi yaparak kazaya karışma olasılığı düşük sürücülere indirim uyguluyorlar. 
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Aviva Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Selmin Çağatay, ‘Kullandığın Kadar Öde’ kasko ürünleri ile 2009 yılında düzenlenen Sigorta Zirvesi’nde ‘Yenilikçi Şirket’ unvanını kazandıklarını hatırlatarak, gelişimi sürekli olarak gördüklerini ve bu doğrultuda yenilikler yaptıklarını belirtti. ‘Kullanıma Dayalı Araç Sigortası’ ürünü ile de müşterilerine indirim sağlayarak, sürücüleri güvenli sürüşe teşvik etmeyi, daha duyarlı bir sürücü olmak adına adım atmalarını ve trafik kazalarının azalmasını sağlamayı hedeflediklerini ekledi.

Aviva Sigorta’nın en uygun kasko tekliflerini Sigortam.net’te bulabilirsiniz. "Aviva Sigorta'nın En Uygun 2014 Sigorta Fiyatlarını Kaçırmayın!" sayfamızı da incelemenizi öneririz. Aviva Sigorta kasko sigortası için sadece 3 dakikada kasko poliçesi sorgulaması yapmanız yeterli. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı da arayarak 7/24 telefon üzerinden kasko teklifi almanız mümkün.


Okumaya Devam Edin

Aviva Sigorta Kasko Sigortası Tanıtım Reklam Filmi

16 Ocak 2014 Perşembe

Herkesin aracıyla derdi ayrı, kaskoların hepsi aynı. Aviva Sigorta herkese "Türkiye’nin yeni kaskosunu hep birlikte oluşturalım." çağrısında bulunuyor. 

Aviva Sigorta En Uygun 2014 Sigorta Fiyatlarıyla Sigortam.net’te!

24 Eylül 2014 Çarşamba

Aviva Sigorta’nın en uygun 2014 sigorta fiyatları Sigortam.net’te. 3 dakikada online teklif alın, en iyi sigortayı zaman kaybetmeden yaptırın.

Araç Kasko Sigortası İndirimi Nedir?

15 Ekim 2014 Çarşamba

Kasko indiriminin neler olduğunu öğrenmeden sigorta yaptırmayın. İndirimden yararlanarak en uygun fiyatlarla kaskonuzu Sigortam.net'ten kolayca yaptırın.