Keyifli Bir Şekilde Araba Kullanmak için İpuçları

Araba kullanmak kolay değildir. En basit görülebilecek davranışlar aslında çok büyük tehlikelere yol açabilir. Hem sizin hem de trafikteki diğer sürücülerin can ve mal kayıpları yaşamasına neden olabilir.

Doğru bir şekilde kullanım için gerekli güvenli sürüş kurallarına uyulması gerekir. Bu sayede araba kullanmak risk getirmek yerine size çok keyif verir hale gelir.

Kendinize Güvenin

Araba kullanırken kendinize güvenin. Aşırı derecede stres yapmak, sürekli kaza yapma ihtimalinizi düşünmek, korkmak riskleri de beraberinde getirir. Böyle hissettiğiniz durumlarda araç kullanmayı tercih etmemeniz daha doğru olacaktır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Kendinizi Hazır Hissettiğinizde Yola Çıkın

Yorgun, uykusuz, çok aç ya da çok tok, sinirli vs. daha birçok olumsuz durum mevcutsa ve araç kullanmanızı gerektirecek acil bir şey yoksa yola çıkmayın. Trafikte gerginliğiniz daha fazla artar ve risklerle karşılaşma riskiniz de fazla olur.

Dikkatinizi Yola Verin

Araba kullanırken gözünüzü yoldan ayırmayın. Yüksek seste müzik dinlemek, telefonla uğraşmak vs. büyük tehlikelerin yaşanmasına yol açabilir. Acil bir telefon konuşması yapmanız gerekiyorsa aracınızı yolun kenarına çekerek konuşmanızı yapabilir, bitirdikten sonra tekrar yola devam edebilirsiniz.

Trafik Kurallarını İhlal Etmeyin

Emniyet kemerinizi takmadan asla aracınızı çalıştırmayın. Trafik levhalarına ve ışıklarına dikkat edin. “En Çok İhlal Edilen Trafik Kuralları” yazımızda en çok yapılan yanlışları görebilirsiniz.

Aynaları Kontrol Edin

Araba kullanırken dikiz ve yan aynalara mutlaka bakın. Arkanızdaki araçları kontrol etmeden yaptığınız bir hareket, örneğin şerit değiştirme büyük boyutlu kazalara yol açabilir.

Araç Takip Mesafenizi Koruyun

Olası ani bir kaza, önünüzdeki araçta ya da sizin aracınızda bir sorun oluşması, kaymalar gibi birçok sebep zincirleme kazalara neden olarak trafiği felç edebilmektedir. Dolayısı ile öndeki araç ile aranızdaki takip mesafesini doğru ayarlamanız gerekir.

Aracınızı doğru şekilde kullanmayı öğrenin, keyifli yolculukların tadını çıkarın. Olası risklerin yaşanması durumunda çıkabilecek masrafları güvence altına almak için mutlaka araç kasko sigortası yaptırın. En uygun kasko fiyatları için ister kolayca 2015 kasko sorgulaması yapın isterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 arayın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL