Kimler Muafiyetli Kasko Tercih Etmeli?

Muafiyetli kasko, genellikle bütçesini aştığı için kaskosigortası yaptırmaktan vazgeçme aşamasına tüketici ihtiyaçlarını karşılayacak kasko türü içerisinde yer alan bir sigortadır. Muafiyetli kasko sigortası, uygun fiyat ile iyi ürün doğrularının birleştiği satın alma anında, ekstra %40’a varan indirim sağlayacak bir alternatif sunar tüketicilere.

Oldukça cazip bir seçenek olan bu kasko türü, aracın hasar alması halinde yapılacak ödeme miktarında kesinti şartını beraberinde getirir, bu kesinti bedeli kimi zaman %1-%3 tutarında kimi zaman ise sabit bir miktar oranında değişebilmektedir. 

Muafiyetli kaskoya daha açık bir dil ile ifade edecek olursak; araç bedeli ya da hasarın belli bir yüzdesine kadar oluşan zararların sigorta sahibi tarafından, kalanın ise sigorta şirketi tarafından yüklenilmesidir.

Kasko alırken avantaj sağlayabilecek kasko paketi; araç çalınması, yanması, ağır hasar hali ya da aracın kullanılmaz duruma gelmesi gibi aracı uygun fiyatlarla güvenceye alan bir alternatif olduğu söylenebilir.

Ancak muafiyetli kaskonun gerçekten işe yaraması için göz önünde bulundurulması gereken bazı noktalar vardır. Bunlar; aracın şehir içi trafiği ne kadar kullandığı, mini hasar teminatı olup olmadığı gibi konulardır. Muafiyetli kasko her araç için uygun olmayabilir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Kimler Muafiyetli Kaskoyu Tercih Edebilir?
 

  • Standart kasko primi/ araç değeri %10’a yakın yahut % 10’dan yüksek olan sigorta sahipleri,
     
  • Aracınızı sıklıkla yoğun trafikte kullanmak zorunda değilseniz,
     
  • Kasko poliçeniz mini hasar teminatını kapsıyorsa, muafiyetli kasko poliçesi sizin için avantajlı olacaktır.

''Araç Sigortalarında Muafiyetli Poliçe Nedir?'' Yazımızı okuyarak muafiyetli kasko ile ilgili daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Araç sigortası fiyatları ve araç kasko sorgulama hakkında bilgilere ulaşmak için online ya da Sigortam.net’in uzmanlarına danışmak için 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattından 7/24 bize ulaşın.

 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL