444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kış Lastiklerine Gerek Kalmayacak mı?

19 Mart 2015

Güvenli sürüş tekniklerinin başında mevsimlere ve araca uygun lastik kullanımı geliyor. Hava şartlarına uygun olarak kullanılmayan lastikler, hem sürücüleri hem de trafikteki diğer kişileri riske atıyor.

Mevsime uygun lastik kullanımının bu kadar önemli olmasının altında her bir lastiğin yapısının ve üretim şeklinin farklı olması yatıyor. Özellikle sert hava koşulllarına karşı kış lastiklerinin kullanılmaması büyük risklere davetiye çıkarabiliyor. 

Kışın kullanılan mevsimsel lastikler, yol tutuşunu iyi sağlayamadığı için kaza ihtimali artıyor. Peki, hem kışın hem de yazın kullanılabilecek bir lastik mümkün değil mi? 

Ülkemizdeki lastik üreticilerinden biri olan Michelin bu sorunun yanıtı olacak, sürücülerin işini epey kolaylaştıracak bir yenilik getiriyor.

 ,

Sürücülerin hava şartlarına takılmadan lastiklerini kullanabilmesi için çeşitli teknolojileri kullanan Michelin, kış sertifikalı ilk yaz lastiği olarak adlandırılan MICHELIN CrossClimate’i kullanıcılarıyla buluşturacak. Mayıs 2015 itibariyle piyasaya sürülecek CrossClimate, hem yaz hem de kış lastiklerinin avantajlı taraflarını içinde barındıran bir lastik türü olacak.

Kış Lastiği Kullanmayan Sürücü Oranı %65

Araştırmalara göre; yağmurlu, karlı, sıcaklık oranlarının düşük olduğu zamanlarda bile sürücülerin %65 gibi büyük bir kısmı yaz lastiği kullanımına devam ediyor. 10 şoförden 4’ü lastik değişimlerini mümkün olduğunca erteleniyor.

“3PMSF” ile Kış Koşullarında da Güvenlik

Kuru zemin ve kısa mesafede fren imkanı sağlayan, kış mevsiminde kullanım için 3PMSF işareti olan CrossClimate’in sürücelere uzun lastik ömrü, enerji verimliliği ve yüksek konfor özelliği gibi avantajlar sunması da bekleniyor.

Gelişmiş Teknolojiler Bu Lastikte Birleşti

CrossClimate, oldukça esnek olan dış lastiklerinin etkisi ile kuru, ıslak, karlı zemin fark etmeksizin koşullar ne olursa olsun zemindeki en ufak pürüze rağmen yüksek bir yol tutuşu sağlar. Lastik karışımına eklenen yeni nesil silikon ile ısı oluşumunu azaltılan Michelin CrossClimate, yakıt verimliliğini de yükseltiyor.

3D ile birbirine kenetlenen kanal teknolojisi ile yanlamasına ve  boylamasına açıları sayesinde karlı havalarda yol tutuşunu güçlendiren CrossClimate, kendinden kilitlenen, değişken kalınlığa ve karmaşık bir geometriye sahip 3D kanalları ile lastiğin dengede kalmasını sağlar. Lastiğin omuz bölgesindeki EverGrip teknolojisi, karlı havalarda mükemmel bir performans sergilenmesini, lastik ömrünün uzamasını sağlar. 

Güvenli sürüş için kış lastiği konusuna önem vermeniz gerektiği gibi olası risklere karşı güvence altında olmak için kasko sigortası yaptırmayı da unutmayın. En uygun kasko fiyatları için Sigortam.net’ten online olarak kasko teklifi alın ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın, 7/24 sigorta satın alın.


Okumaya Devam Edin

Kış Lastiklerinizi Koruyun

09 Nisan 2013 Salı
Bahar mevsimi ile birlikte kış lastikleri de raflara kaldırılıyor. Kış lastiklerinizi, bir sonraki yıl performans kaybı yaşamadan kullanmak istiyorsanız iyi muhafaza etmelisiniz.  Kullanılmadığı mevsimlerde iyi saklanan kış lastikleri, hem kullanım ömrü açısından, hem de ekonomik açıdan size yarar sağlayacaktır.

Lastik Bakımı Nasıl Yapılır?

27 Şubat 2014 Perşembe

Lastik, aracınızın yola tutunmasını sağlar, aracın hızını kesme ve durdurmada büyük rol oynar. Lastik bakımı ihmal edilmemesi gereken önemli konulardan biridir.

Aracıma Uygun Lastik Hangisi?

28 Şubat 2014 Cuma

Lastik seçimi son derece önemli bir konudur. Aracınızın bütün yükünü taşıyan lastiklerin aracınıza uygun olması uzun ömürlü kullanım için ilk şarttır.