444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kış Lastiklerinizi Koruyun

09 Nisan 2013
Bahar mevsimi ile birlikte kış lastikleri de raflara kaldırılıyor. Kış lastiklerinizi, bir sonraki yıl performans kaybı yaşamadan kullanmak istiyorsanız iyi muhafaza etmelisiniz.  Kullanılmadığı mevsimlerde iyi saklanan kış lastikleri, hem kullanım ömrü açısından, hem de ekonomik açıdan size yarar sağlayacaktır. Uygun koşullarda muhafaza edilen kış lastikleri, 10 yıla kadar kullanım ömrüne sahiptir.
 

Lastikler Yatay Konmamalı

 
Lastikler, yerden 10 cm yükseklikte ve yolda durduğu şekliyle, yani dik olarak saklanmalıdır. Özellikle jantsız olarak saklanan lastikler, yatay kondukları takdirde üzerlerine binen ağırlıktan dolayı eğilecektir. Bu lastikler tekrar kullanılmaya başlandığında eğilen yerler de eski haline döneceğinden lastik tahrip olacaktır. Tahrip olan lastikte patlak ve hava kaçırma gibi sorunlar oluşabilir. Bu yüzden lastiklerinizi dik olarak veya asılı olarak muhafaza etmelisiniz. Asılı olarak muhafaza edilecek olan lastikler için tek bir askı çubuğu yeterli olmayacağı gibi, tüm ağırlık o noktaya bineceğinden yine lastikte eğilme olabilir. Bu yüzden asılarak muhafaza edilecek lastikler için yan yana iki askı çubuğu kullanmak daha doğru olacaktır. Ayrıca lastikler saklanmadan evvel havası indirilmemelidir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

Lastik Temizliği Yapılmalı

 
Lastiklerinizi saklamadan önce temizliğini yapmanız gereklidir. Temizlenmeden saklanan lastiklerin üzerinde oluşan kir ve çamur, zamanla lastiği aşındırarak zarar verecektir. Bu yüzden lastikler saklanmadan önce iyice yıkanıp kurulanmalıdır.
 

Lastikleri Nerede Muhafaza Edeceksiniz?

 
Lastikleri sakladığınız yer serin, kuru ve havalandırma yapabileceğiniz bir yer olmalıdır. Ortam sıcaklığı 35 dereceyi geçmemelidir. Ayrıca lastikler sıcak su borusu, radyatör veya herhangi başka bir ısı kaynağından da uzak tutulmalıdır. Lastiklerin güneş ışığından korunması da şart. Eğer lastikler açık alanda tutulacaksa yerden 10 cm yüksekte olmaları sağlanmalı, üstleri örtülmeli ve yağmur geçirmeleri engellenmelidir.
 
Lastiklerin içerisindeki maddeler zamanla değişim göstererek etkisini yitirebileceği için lastiklerin düzenli olarak kontrol edilmesi gereklidir. Eskiyen lastikler, trafik kazalarına sebep olabilmektedir. Eğer ekonomik sebeplerle aracın tüm lastikleri değiştirilemiyorsa, yeni alınan lastikler, önden çekişli araçlarda arkaya takılmalıdır. Böylece savrulmalar önlenebilir.
 
Aracınızın tam korumasını yapmak için bakımlarının yanında kasko sigortası yaptırmayı da unutmayın. Sigortam.net üzerinden kasko sorgulama ile size en uygun kasko fiyatlarına ulaşın, sigorta şirketleri tarafından verilen kasko tekliflerini görün. Sigortam.net veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden kasko sigortası yaptırın.
 

Online Kasko Sorgulama

En uygun kasko fiyatları için 3 dakikanızı ayırın, kasko hesaplama yaparak anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen online kasko tekliflerine ulaşın, fiyat ve teminat karşılaştırması yapın, kasko karşılaştırma ile %45'e varan fiyat avantajı yakalayın.

Daha Fazla Kasko Teklifi için 444 24 00

Online kasko teklifleri arasında ihtiyaçlarınıza uygun bir kasko yoksa  444 24 00’ı arayın veya biz sizi arayalım, online teklif vermeyen anlaşmalı sigorta şirketlerinden sizin adınıza teklif alalım. Daha fazla seçenek ve daha uygun fiyatlarla kasko sigortanızı kolayca yaptırın. Poliçenizi ücretsiz gönderelim.

Hasar İşlemleri Takibi Sigortam.net’ten!

Herhangi bir hasar durumunda 7/24 hasar ihbarı yapabileceğiniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’nı arayın veya hasar formunu doldurun, hasar işlemlerinizi sizin adınıza takip edelim.

Okumaya Devam Edin

Aracınızda Birden Fazla Hasar Olursa Hasar Tazminatı Alabilir misiniz?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Kasko hasarlarında sıkça karşılaşılan ve genelde sigortalıların sorun yaşamalarına neden olan durumlardan birisi de birden fazla hasarı olan araçlarla ilgili yapılan tazminat talepleridir.

Bir Kaza Durumunda Ne Yapmalısınız?

21 Haziran 2010 Pazartesi

Maddi hasarlı kazalarda kazaya karışan diğer araçların sürücü ya da sürücüleri ile anlaştığınız takdirde, kendi aranızda Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı doldurmalısınız.

Hasar Sonrası Kesintiler Nelerdir?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Aracınızla kaza yaptığınızda ve araçta hasar meydana geldiğinde hasar tutarını sigorta şirketi karşılasa bile poliçe şartlarına göre zorunlu bazı kesintileri sizin ödemeniz gerekebilir.