Kışın Yakıt Tasarrufu | Oto Rehberi | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kışın Yakıt Tasarrufu Sağlamak için 5 Püf Nokta!

Ekonomi her zaman kişilerin ilgi odağı olmuştur. Araç sahiplerinin de en çok önem verdiği konu yakıt tasarrufudur. Kış mevsiminde havaların soğumasıyla birlikte araçların yakıt tüketimi de artmaktadır. Dolayısıyla kışın tasarruf yapma ihtiyacı daha fazla olur. Hazırladığımız püf noktalara dikkat ederek aracınızın performansını yükseltirken harcadığı yakıtı da azaltabilirsiniz. Böylece bütçeniz de zorlanmaz.

Yüklerinizden Kurtulun!

Özellikle kar yağışının olduğu zamanlarda aracınızda ne kadar az yük bulunursa o kadar iyidir. Böylece az yakıt harcayarak uzun yolculuklara çıkmanız bile mümkündür. Fazla ağırlığın yola tutuşu arttırdığı düşünülebilir fakat bu durum ekonominize ekstra fazlalık olarak da eklenecektir. Yola çıkmadan önce aracınızın üzerindeki kar ve buzları temizlemeniz de fazla ağırlıklardan kurtulmanızı sağlar. 

 ,

Sollama Yapmayın!

Kar yağışı az da olsa yine de yerde kar olması aracınızın yolda giderken fazla bir efor serfetmek durumunda kalmasına neden olur. Dolayısıyla böyle durumlarda arabaları sollamak oldukça yakıt harcanmasına neden olur. Bunun yerine öndeki aracın izlerini takip ederek ilerlemek daha tasarruflu olacaktır.

Aracınızı Kapalı Alana Park Edin!

Soğuk havalarda aracınızı kapalı alanlara park etmeye özen gösterin. Bu sayede aracı kullanmadığınız sürede araç motoru sıcaklığını kaybetmez. Tekrar aracınızı çalıştırırken de ısınma problemi yaşamamış olursunuz. Aracınızın ısınması için 30 saniyeden fazla çalıştırmamanız gerekir. Sonrasında sürüşe yavaş başlayarak daha az yakıt tüketilmesini sağlayabilirsiniz.

Aracınızı Boş Yere Çalıştırmayın!

Soğuk havalarda arabanızda beklemeniz gerekiyorsa motoru açık bırakmayın, 10 saniyeden uzun süre açık bırakılıp kapatılan araç tekrar açılmak istendiğinde oldukça fazla yakıt tüketimine neden olur. 

Sürekli Frene Basmayın!

Aracınızın hızını sabit bir şekilde tutarak ilerlemeniz daha az yakıt harcamanızı sağlar. Çünkü yüksek hız da araç daha fazla zorlanacağı için efor sarf eder bu durum da yakıta olumsuz yansır. Aniden ve sürekli frene basmak ve tekrar gaza basmak da yine daha fazla enerji harcanmasına yol açar. 

Konuyla ilgili "Kış Aylarında Güvenli Sürüş için Püf Noktalar" yazımızı da inceleyebilirsiniz. Güvenliğiniz ve bütçeniz için sürüş önerilerine dikkat ettiğiniz gibi kasko sigortası da yaptırarak olası risk durumunda çıkan masrafları cebinizden ödemekten de kurtulursunuz. En uygun kasko fiyatları için ister araç kasko sorgulama sayfasından online ister 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayarak telefonda teklif alın.


Benzer İçerikler

2015 Kasko Sorgulama İşlemi Sigortam.net’te Çok Kolay!

2015 kasko sorgulama işlemini kolay bir şekilde Sigortam.net'ten yaparak ihtiyacınıza ve bütçenize en uygun kasko fiyatlarına hemen ulaşın.

Devamını Oku

2015 Yılı Kasko Sigortası Ne Kadar Değişecek?

2015 kasko sigortası ile ilgili bilgi alın, en uygun kasko fiyatlarıyla kaskonuzu yaptırarak güvenli yolculukların keyfini çıkarırken bütçenizi koruyun.

Devamını Oku

Sigorta Yaptırmanın Faydaları Nelerdir?

Önceden tahmin edemediğimiz başımıza gelebilecek risklerden ihtiyacımız olan sigortaları önceden temin ederek önlem almamız mümkün. 

Devamını Oku