Kolay Araba Kullanmak için İpuçları

Kolay araba kullanmak tecrübenin yanında bilgi ve dikkat de gerektirir. Araba kullanmanın eğlenceli yanı ağır bassa da yanlış yapılan davranışlardan dolayı hayati risk de taşır.

Günümüzde trafikteki araçların çoğalması ve bilinçsiz sürücülerin artması araba kullanımını daha da zorlaştırmaktadır. Araba kullanmaya başlamadan önce mutlaka fiziksel ve bedensel olarak buna kendinizi hazır hissetmeniz gerekir. Yorgunluk, uykusuzluk, dikkatin başka yerde olması vs. durumlar trafikte tehlike yaratır.

Bunların dışında araba bakımı da aracı kullanmaya başlamadan önce dikkat edilmesi gereken önemli noktalardandır. Konuyla ilgili "Aracınızın Bakımı için Sizin Yapabilecekleriniz" yazımızı okumanızı öneririz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL
Yola çıkmadan önce mutlaka kasko sigortanızı yaptırın, risklere karşı güvencede olun. Kasko hesaplama ile en uygun kasko fiyatlarına ulaşmanız son derece kolay.

Kolay Araba Kullanmanın İpuçları
 

 • Aracınızla trafiğe çıktığınızda aceleyle araç kullanmayın. Unutmayın ki şehir şartlarının yoğunluğundan dolayı herkesin acelesi var. Fakat sakin bir şekilde yolda seyretmek en güvenli yoldur. Acele etmek beklenmedik kazalara neden olurken bu durum da daha fazla vakit kaybetmenize yol açar. Özellikle yağışlı havalarda aracın yola tutunma becerisi azalacağından kayma riski daha fazla olur bu nedenle daha yavaş araç kullanılmalıdır.
   
 • Trafikteki diğer araçlarla aranızdaki mesefeyi az tutmanız diğer araçların ani hareketlerinden olumsuz etkilenmenize neden olur. Bu nedenle takip mesafesini normalden biraz fazla tutmanız daha rahat hareket etmenize neden olacaktır.
   
 • Trafikteyken yüksek sesle müzik dinlemek acil durumlardan haberdar olmanızı engeller. Bu neden mümkün olduğunca kısık sesle müzik dinlemeli ve camınızı az da olsa açık tutarak ilerlemeniz iyi olacaktır.
   
 • Yol üzerindeki çukurlara dikkat edin. Hızla ilerlerken bu çukurlara saplanmanız hem aracınızın hem de sizin zarar görmenize neden olabilir. Özellikle yağmurlu günlerde su birikintilerinin altında çukur olabileceğini düşünerek ilerlemenizde fayda var.
   

Sigortam.net üzerinden kasko hesaplama ile bütçenize en uygun araba kasko fiyatlarına kolayca ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 sigorta ile ilgili detaylı bilgi alın.

Benzer İçerikler

Araba Kasko Fiyatları 2018 Araba kasko fiyatları 2018, Sigortam.net üzerinden
kasko hesaplama ile kolayca öğrenilebilir.

Araba Kasko Fiyatları...2018

Kasko fiyatları aracınızın yaşı, modeli, geçmiş hasarları gibi durumlara göre değişiklik...göstermektedir. Araç fiyatları belirlenirken kasko değer listesi de baz alınabilir. Kasko değer listesi Türkiye...Sigortalar Birliği (TSB) tarafından her ay yayınlanır. "Kasko değer listesi 2018" listesine göz atabilirsiniz. Türkiye’nin en büyük ve en iyi sigorta...şirketlerinin kasko tekliflerini sunan Sigortam.net’ten ihtiyacınıza ve bürçenize en uygun kaskoya 3 dakikada ulaşırsınız. Online...olarak istediğiniz sigorta şirketlerinin kasko fiyatlarını görür, karşılaştırır ve satın alabilirsiniz. [widget...id="sigortamnet_kasko_widget-2"] Herhangi bir kazayla karşılaşmanız durumunda aracınızın hasarlarının giderilmesi için...ödeyeceğiniz bedel kasko için ödeyeceğiniz miktardan çok daha fazladır. Manevi olarak ödeyecekleriniz ise hiç süphesiz...tartışılamaz. Kasko sigortası, aracınızı çarpma, çalınma, yanma vs. gibi en sık karşılaşılabilecek teminatlara karşı...güvence altına alır. İsterseniz ek teminatlarla da kasko poliçenizi genişletebilirsiniz. Kasko sigortası teminatlarını incelemek...için "Kasko Sigortası...Teminatları Nelerdir?" yazımızı okuyun. Ayrıca, poliçe vade hatırlatma formumuzu doldurmanız durumunda günü dolmuş ve yenilenmesi gereken...sigortanızı biz size hatırlatırız. Böylece hatırlamak zorunda olduğunuz bir işin yükünü sizden almış...oluruz. Sigortam.net’ten zaman kaybetmeden kaskonuzu yaptırın içiniz rahat olsun. Dilerseniz 444 24 00 numaralı...Sigorta Destek Hattımızdan da 7/24 detaylı bilgi alın.

Sigortam.net'ten Kasko Teklifi Alabileceğiniz 2018 Model...Arabalar

https://www.sigortam.net/ford-kasko-sigortasi https://www.sigortam.net/peugeot-kasko-sigortasi https://www.sigortam.net/opel-kasko-sigortasi https://www.sigortam.net/volkswagen-kasko-sigortasi https://www.sigortam.net/fiat-kasko-sigortasi https://www.sigortam.net/fiat-kasko-sigortasi https://www.sigortam.net/toyota-kasko-sigortasi https://www.sigortam.net/honda-kasko-sigortasi        

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın! İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL