Köprü ve Otoyol Geçişleri Ücretleri | Kasko | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Köprü ve Otoyol Geçişleri Ücretlerine Zam Geldi mi?

Sık sık köprü geçişi yapan sürücüler, bu yıl da köprü geçiş ücretlerini zam olmadan ödeyecek.

Otomobillerin yıllık giderleri arasında pek çok şey var: araç muayenesi, kaskosu, periyodik bakımı, trafik sigortası… Sayılan bu giderler araçların sadece yıllık giderleri ve otomobillerin neden olduğu masraflardan yalnızca birkaç tanesi. 

Ne yazık ki otomobil harcamalarından bir kerede kurtulmak mümkün değil. Otomobille yapılan yolculukların her biri ekstra bir masraf anlamına geliyor. Otomobil masrafları içinde en düşük ücreti köprü geçişlerinde ödüyoruz. Çünkü; 2012 yılından beri köprü ve otoyol geçişlerinde fiyat güncellemesi yapılmıyor. Peki, bu yıl köprü ve otoyol geçişlerinde zam var mı? Bu sorunun cevabını Karayolları Genel Müdürü Cahit Turhan verdi. 

 

Karayolları Genel Müdürü Cahit Turhan yaptığı açıklamada, köprü ve otoyolların geçiş ücretlerinin "fiyat güncellemesi" adı verilen sistemle belirlendiğini ve ücretlerin belirlenmesinde çeşitli kriterlerin etkili olduğunu açıkladı.

Önümüzdeki Yıllara Köprü ve Otoyolların Geçiş Ücretleri Yükselebilir

Son 3 seneden beri enflasyon oranlarının düşük olması sebebiyle köprü ve otoyol geçiş ücretlerinde değişime gidilmeyeceğini sözlerine ekleyen Turhan, Köprü ve otoyol ücretlerinin en son 2012 yılında güncellendiğini hatırlattı. 
 
Önümüzdeki yıllarda otoyol ve köprü ücretlerinin güncellenmesi gerektiğini de dile getiren Turhan, "Bu yıl da köprü ve otoyol fiyatları aynı kalacak. Enflasyonun düşük seyretmesi fiyatların aynı kalmasında önemli bir etken ama önümüzdeki yıllarda güncelleme yapılması gerekir. Şu anda böyle bir şey yok" diye konuştu.

Güncel köprü ve otoyol geçiş ücretlerine göre; Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinde, araç boyutuna göre, 4,25 lira ile 32,25 lira arasında geçiş ücreti tarifesi uygulanıyor. Otoyol gişelerinde ise 1. sınıf araçlar için geçiş ücreti 2,25 lira ile 15 lira arasında değişiyor.

Araçlarınızın giderlerinden ödün verebilirsiniz ama her zaman yaşanan kazaların önüne geçemezsiniz. Aracınızın tüm bakım ve kontrollerini yaptırsanız da bütçenizi sarsacak bir hasar yaşayabilirsiniz. Yaşanacak hasarı cebinizden ödememek için kasko sigortanızı Sigortam.net’ten alın, güvencenizi şansa bırakmayın. Araç kasko fiyatlarından ödün vermemek için tek yapmanız gereken online kasko sorgulama formunu doldurmak veya 7/24 kesintisiz hizmet veren 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı aramaktır.

 


Benzer İçerikler

Kasko Sorgulama Yapmak İçin Gerekenler

Nasıl kolayca kasko sorgulama yapacağınızı öğrenin, Sigortam.net'ten 3 dakikada en iyi kasko şirketlerinin tekliflerine ulaşın, kaskonuzu satın alın.

Devamını Oku

Online Sigorta Hesaplamanın Avantajları Nelerdir?

Sigorta gibi geniş kapsamlı, doğru bilinen yanlış sayısının çok olduğu bir sektörde online işlemler bizi büyük bir dertten kurtarıyor. 

Devamını Oku

Kaskoda Tek Sürücü İndirimi

Sigorta şirketleri, uygun kasko teklifleri almanızı sağlayacak bazı indirimler uyguluyor. Ancak bunlardan biri olan tek sürücü indirimini pek çok kişi bilmiyor.

Devamını Oku