444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kurban Bayram Öncesi Kasko Sigortanızı Yaptırmayı Unutmayın

02 Eylül 2016

Her bayramda olduğu gibi bu yılki Kurban Bayramı’nda da milyonlarca kişi uzun tatil süresini değerlendirmek için yollara düşecek. Trafik yoğunluğunun çok yüksek bir seviyeye çıktığı  bu gibi dönemlerde, trafik kazalarının sayısında da maalesef istenmeyen tablolar ortaya çıkıyor. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN
 

Bayram yolculuklarınız öncesinde kasko poliçenizi yaptırmanız, hem kazalara karşı aracınızı ve bütçenizi korumaya almak, hem de Türkiye’nin neresinde olursanız olun hızlı bir yol yardımından faydalanarak içinde bulunabileceğiniz olumsuz durumun daha da içinden çıkılmaz bir hale gelmesinin önüne geçmek için hayati bir öneme sahip.

Kasko Sigortasının Önemi Uzun Yolda Daha Fazla Ortaya Çıkıyor

Ülkemizde 20 milyonun üzerinde araç bulunmasına ve kaza oranlarının Avrupa ortalamasına göre çok daha yüksek olmasına karşın kasko sigortasını yaptırma oranı halen istenilen seviyede değildir. Hatta tüm motorlu kara taşıtları için zorunlu tutulan trafik sigortasının yaptırma oranı bile henüz %75 civarında bulunmaktadır. Oysa ki kaza risklerine karşı kasko sigortası yaptırmak araç sahibine sadece olası kazalar sonrasında ortaya çıkan hasar maliyetinin karşılanması sürecinde değil, yol yardımı, ikame araç, barınma gibi uzun yolda meydana gelebilecek aksiliklerin kısa sürede bertaraf edilmesi adına da avantajlar sağlamaktadır.

İşinizi Şansa Bırakmayın, Kasko ile Seyahatleriniz Güvencede Olsun

En başta da belirttiğimiz gibi, uzun tatil sürecinde milyonlarca kişinin seyahatleri için karayollarını tercih etmesi kaza sayılarının artmasını da beraberinde getirmektedir. Gecenin ilerleyen saatlerinde, yerleşim yerlerine uzak mesafede bulunduğunuz bir noktada aracınızın arıza yapması olasılığını oldukça karamsar bir ihtimal olarak değerlendirebilirsiniz. Ancak her yıl yüzbinlerce sürücü bu ve benzer aksiliklerle karşı karşıya kalmaktadır. Bu nedenle “benim başıma gelmez nasıl olsa.” diyerek işinizi tamamen şansa bırakmaktansa, kasko ile tüm güvencelerinizi sağlayıp gönül rahatlığıyla seyahatinize başlamanız en doğru karar olacaktır.

Kasko Poliçenizi Uzman Bir Sigorta Danışmanı Eşliğinde Yaptırın

Aracınızın kasko sigortasını yaptırmanız dışında, kasko poliçenizde bulunan teminatlar da bir o kadar önemlidir. Özellikle son dönemlerde sıklıkla karşılaşılan “ucuz fiyata kasko” sloganıyla birçok teminatı kapsam dışında bırakan poliçeler, sürücülerin herhangi bir problem anında ciddi sıkıntılarla karşı karşıya kalmasına neden olmaktadır. Bu nedenle kasko yaptırmayı düşünen sürücüler için öncelik poliçe prim tutarı değil, teminat ve kapsamlar olmalıdır. İhtiyaçlarınıza cevap verecek en avantajlı kasko içinse uzman bir sigorta danışmanından yardım almanız poliçe dönemi süresince kötü sürprizler karşılaşmamanız adına büyük önem taşımaktadır.

Hasar Anında 7/24 Yanınızdayız

Türkiye’nin ilk ve en iyi sigorta karşılaştırma platformu Sigortam.net olarak, müşterilerimize en iyi fiyat garantisi ile sigorta yaptırmanın dışında aynı zamanda 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veriyoruz. Hasar anında Türkiye’nin neresinde olursanız olun sadece tek bir telefonla bulunduğunuz noktaya çekici ve diğer ihtiyaçlarınızın ulaştırılmasından, hasar tazminatınızın ödenmesine kadarki tüm süreçleri takip ediyoruz.

Siz de şimdi 3 milyonu aşkın mutlu müşterimiz gibi online ya da 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattımız’ı arayarak sadece 3 dakikada kolayca kasko teklifi alın, ihtiyacınız olan poliçeye en iyi fiyat garantisiyle sahip olun.


Okumaya Devam Edin

Aracımdaki Ek Aksesuarları Kasko Poliçeme Dahil Ettirebilir miyim?

16 Haziran 2010 Çarşamba

Araçtaki ek aksesuarlar kasko poliçesine dahil edilebilir mi öğrenerek olası avantajları kaçırmayın.

Niçin Kasko Sigortası Yaptırmalısınız?

17 Haziran 2010 Perşembe

Kasko sigortası, sigortalı aracın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi veya kaza sonucu oluşabilecek zararlarını güvence altına alır.

Kasko Sigortası Neleri Kapsar?

17 Haziran 2010 Perşembe

Kasko sigortası yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu ihtiyacınıza uygun doğru teminatların seçilmesidir.