Lastik Patlaması | Oto Rehberi | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Lastik Patlaması Durumunda Yapılması Gerekenler

Lastikler aracın güvenli bir şekilde ilerlemesinde büyük önem taşır.

Seyir halindeyken lastik patlaması durumuyla karşılaşmamak için mutlaka gerekli önlemleri almalısınız.

Örneğin ön sol lastiğiniz patladığında direksiyonunuz sola doğru kaymaya başlar ve arabanız da aynı yöne doğru çekme yapabilir. Böyle bir durumla karşılaştığınız mutlaka yavaşça frene basmalı ve direksiyonu sıkıca tutmalısınız. Sonrasında aracı güvenli bir yere çekmeniz gerekir.

Her zaman aracınızda yedek lastik bulundurmak böyle bir riskte size kolaylık sağlayacaktır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Lastik Kontrolü

Lastiğin güvenli sürüşteki öneminden dolayı kontrolü aksatılmamalıdır. Lastik basıncının lastik firmasının önerdiği ölçülerde olması gerekir. Orjinal boyutlardaki lastiklerin kullanılması önemli bir ayrıntıdır, sadece görünüşü güzel olduğundan farklı bir lastik kullanmak uyumsuzluğa ve güvenliği tehdit edici durumlara yol açabilir. "Lastik Bakımı Nasıl Yapılır?" konuyla ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Lastik Bakımı

Lastik bakımı da ihmal edilmemesi gereken konulardan biridir. Rutin kontrollerle bu bakımın yapılması büyük önem taşır. Bu bakımlar lastiğinizin daha uzun süre kullanılmasını sağlarken karşılaşılabilecek riskleri de önler. Hava basıncının uygunsuzluğu, hava koşulları, yolların durumu vs. etkenler lastiğin ömrüğünü kısaltır. Yaz ve kış lastiklerini de gerekli zamanlarda kullandığınızdan emin olun. Ayrıca araca aşırı yük yükleme, ani direksiyon hareketleri, aşırın hız vs. yapılan yanlış davranışlar da lastiğinize zarar verir.

Sigortam.net üzerinden sigorta sorgulama yaparak araba kasko fiyatları listesine kolayca ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 sigorta ile ilgili bilgi alın.


Benzer İçerikler

Kış Lastiği Artık Zorunlu!

Yolcu ve yük taşıyan ticari araçlar 1 Aralık’tan 1 Nisan’a kadar kış lastiği kullanmak zorunda. Kış lastiği takmayan araç sürücülerine 500 TL idari para cezası uygulanacak. Özel araçlarda ise mecburiyet yok.

Devamını Oku

Hasarsızlık İndirimi

Kasko sigortasının prim bedelini düşüren en önemli kriter hasarsızlık indirimidirHasarsızlık indirimi sayesinde örneğin yıllık 1.000 TL’yi geçen kasko poliçesi bedeli, 450 TL’ye kadar düşebilmektedir.

Devamını Oku

Emniyet Kemeri Takmak Neden Gereklidir?

Emniyet kemeri basit ve kolay kullanımı ile halen günümüzdeki araç içi en önemli güvenlik ekipmanı durumunda. Peki emniyet kemeri takmak neden önemlidir?

Devamını Oku