444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Lastik Patlaması Durumunda Yapılması Gerekenler

07 Mayıs 2014

Lastikler aracın güvenli bir şekilde ilerlemesinde büyük önem taşır.

Seyir halindeyken lastik patlaması durumuyla karşılaşmamak için mutlaka gerekli önlemleri almalısınız.

Örneğin ön sol lastiğiniz patladığında direksiyonunuz sola doğru kaymaya başlar ve arabanız da aynı yöne doğru çekme yapabilir. Böyle bir durumla karşılaştığınız mutlaka yavaşça frene basmalı ve direksiyonu sıkıca tutmalısınız. Sonrasında aracı güvenli bir yere çekmeniz gerekir.

Her zaman aracınızda yedek lastik bulundurmak böyle bir riskte size kolaylık sağlayacaktır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

Lastik Kontrolü

Lastiğin güvenli sürüşteki öneminden dolayı kontrolü aksatılmamalıdır. Lastik basıncının lastik firmasının önerdiği ölçülerde olması gerekir. Orjinal boyutlardaki lastiklerin kullanılması önemli bir ayrıntıdır, sadece görünüşü güzel olduğundan farklı bir lastik kullanmak uyumsuzluğa ve güvenliği tehdit edici durumlara yol açabilir. "Lastik Bakımı Nasıl Yapılır?" konuyla ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Lastik Bakımı

Lastik bakımı da ihmal edilmemesi gereken konulardan biridir. Rutin kontrollerle bu bakımın yapılması büyük önem taşır. Bu bakımlar lastiğinizin daha uzun süre kullanılmasını sağlarken karşılaşılabilecek riskleri de önler. Hava basıncının uygunsuzluğu, hava koşulları, yolların durumu vs. etkenler lastiğin ömrüğünü kısaltır. Yaz ve kış lastiklerini de gerekli zamanlarda kullandığınızdan emin olun. Ayrıca araca aşırı yük yükleme, ani direksiyon hareketleri, aşırın hız vs. yapılan yanlış davranışlar da lastiğinize zarar verir.

Sigortam.net üzerinden sigorta sorgulama yaparak araba kasko fiyatları listesine kolayca ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 sigorta ile ilgili bilgi alın.


Okumaya Devam Edin

Aracınızda Birden Fazla Hasar Olursa Hasar Tazminatı Alabilir misiniz?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Kasko hasarlarında sıkça karşılaşılan ve genelde sigortalıların sorun yaşamalarına neden olan durumlardan birisi de birden fazla hasarı olan araçlarla ilgili yapılan tazminat talepleridir.

Bir Kaza Durumunda Ne Yapmalısınız?

21 Haziran 2010 Pazartesi

Maddi hasarlı kazalarda kazaya karışan diğer araçların sürücü ya da sürücüleri ile anlaştığınız takdirde, kendi aranızda Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı doldurmalısınız.

Hasar Sonrası Kesintiler Nelerdir?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Aracınızla kaza yaptığınızda ve araçta hasar meydana geldiğinde hasar tutarını sigorta şirketi karşılasa bile poliçe şartlarına göre zorunlu bazı kesintileri sizin ödemeniz gerekebilir.