444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Otoda İhtiyaç Duyulan Tüm Teminatları TrafiKaskoyla Tek Poliçede Sunuyoruz

29 Haziran 2010
Sigortacı
Liberty Sigorta Ayşegül ArısanLiberty Sigorta, sigortalının aracını, kendisini ve üçüncü şahısları birçok riske karşı TrafiKasko’yla tek poliçede güvence altına alıyor. Konuyla ilgili görüş bildiren Liberty Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Ayşegül Arışan, bu ürünle müşterilere hem fiyat avantajı sağladıklarını, hem de ihtiyaç duyacağı tüm teminatları tek poliçede sunarak takip ve ödeme işlemlerini kolaylaştırdıklarını söyledi. Liberty’nin niş ürünlere odaklandığını da ifade eden Arışan, müşteri bazlı fiyat oluşturdukları avantajlı oto ürünlerinin de satışa sunulacağını söyledi. Arışan, Liberty’nin satış kanalları merkezinde acentelerin olduğunu da kaydederek, acentelerin daha çok satış yapabilmesi için her türlü desteği sunduklarını da sözlerine ekledi.
 

Amaç, temel ihtiyaçları karşılayarak talep yaratmak

 
Ayşegül Arışan, rekabetin çok yoğun yaşandığı sigorta sektöründe, benzer ürünlerle aynı hedef kitle için mücadele etmek yerine, üzerinde yeterince odaklanılmamış hedef kitlelere hitap eden ürünlerle talep yaratmanın, kazanmanın yollarından bir tanesi olduğunu söyledi. Sigortacıların mevcut üretim pastasını paylaşmak yerine bu pastayı büyütmenin yollarını bulmaları gerektiğini belirten Arışan, “Aynı pastayı paylaşarak, akılcı olmayan fiyatlamalarla rekabet etmek sürdürülebilir bir durum değildir. Liberty Sigorta olarak, standart risklere ek olarak niş alanlar da her zaman odak konularımız arasında yer alacaktır” diye konuştu. Niş sigorta ürününün, mutlaka hiç kimsenin fark etmediği yeni bir ürün anlamına gelmediğinin de altını çizen Arışan, “Var olan ürünlerde basit ama ihtiyaca uygun değişiklikler, farklı segmentlere uygun geliştirmeler ve fiyatlamalar yaparak müşterinin temel ihtiyacını karşılamak ve talep yaratmak mümkün” şeklinde görüş bildirdi.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

Trafikasko’nun müşteriye sağladığı avantajlar

 
Günümüz piyasa koşullarında her sektörde olduğu gibi sigorta sektöründe de müşteri ihtiyacının sürekli olarak değiştiği ve geliştiğinin de üzerinde duran Ayşegül Arışan, bu nedenle sigortacılıkta ürün geliştirme sürecinin oldukça dinamik olduğunu belirtti. Liberty Sigorta’nın da hem uluslararası hem de yerel tecrübesiyle müşterilerinin değişen ve gelişen ihtiyaçlarına bütünüyle cevap verebilecek geniş kapsamlı, uygun ürün ve hizmetler sunduğunu söyleyen Ayşegül Arışan, “Zaman içinde değişen ve gelişen ihtiyaçlara yönelik hızla aksiyon aldığımız bu süreçte acentelerimizin önerileri, talepleri, fikirleri bizim için çok değerli. Müşterinin aracını, kendisini ve üçüncü şahısları birçok riske karşı tek bir poliçeyle güvence altına aldığımız TrafiKasko ürünümüzle müşterilere hem fiyat avantajı sağlıyor, hem de ihtiyaç duyacağı tüm teminatları tek poliçede sunarak takip ve ödeme işlemlerini kolaylaştırıyoruz. Ürünümüzün isim babasının bir acentemiz olmasından da son derece mutluyuz” şeklinde ifade etti.
 
Kasko ürünlerinin primlerini genel segmentlere göre değil, sigortalıların bireysel özelliklerine ve risklerine göre belirlediklerinin de altını çizen Arışan, “Müşteri bazlı fiyat oluşturma yeteneğimiz sayesinde, belirli kurumların mensuplarına veya bazı araç tiplerinin sahipliğine özel, geniş teminatlı ve avantajlı oto ürünlerimiz de yolda” diye konuştu.
 

‘Önemli olan sadece fiyat değil’

 
Kasko poliçesi satın alırken sadece fiyata bakmanın yanlış olduğuna da dikkat çeken Arışan, “En ucuz primli poliçe en iyi poliçe değildir. Kasko sigortası satın alırken poliçenin kapsamı, hasar anında sunulan hizmetin kalitesi ve prim tutarının birlikte değerlendirilmesi gerekir” diyerek poliçenin fiyatın dışındaki özelliklerinin de önemini vurguladı. Arışan, “Rekabetin etkisiyle kasko primleri oldukça makul seviyelerde seyrederken, çok daha ucuz bir poliçe ile nelerden vazgeçildiği tüketici tarafından iyi anlaşılmalıdır. Piyasada sunulan kasko ürünleri kapsam açısından birbirine benzer olmakla birlikte, poliçe satın alırken gözden kaçabilecek ufak farklar hasar anında sigortalı açısından önemli olumsuzluklara yol açabilir” şeklinde konuştu.
 

‘Dağıtım kanallarımızın merkezinde acente var’

 
Liberty Sigorta’nın dağıtım kanalı stratejisinin kalbinde acenteleri bulunan bir şirket olduğunu vurgulayan Arışan, “Acentelerimizle birlikte büyümek ve onların işlerini geliştirmelerine yardımcı olmak isti-yoruz. Oto dışı branşlarda da acentelerimizin kolay satabileceği, gerek acente gerekse müşteri için avantajlar sunan, kolay anlaşılır ve segmenti tanımlanmış ürünler geliştirerek acentelerimizi bu ürünleri satmaya yönlendirmek için çalışıyoruz” şeklinde konuştu. Diğer yandan acentelerin operasyonel yüklerini de hafifletmek adına ‘Acente Hizmet Merkezi’yle etkin hizmet sunduklarını kaydeden Arışan, kampanyalar ve dinamik komisyon uygulamalarıyla da avantajlar sunduklarını belirterek sözlerini tamamladı.

Online Kasko Sorgulama

En uygun kasko fiyatları için 3 dakikanızı ayırın, kasko hesaplama yaparak anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen online kasko tekliflerine ulaşın, fiyat ve teminat karşılaştırması yapın, kasko karşılaştırma ile %45'e varan fiyat avantajı yakalayın.

Daha Fazla Kasko Teklifi için 444 24 00

Online kasko teklifleri arasında ihtiyaçlarınıza uygun bir kasko yoksa  444 24 00’ı arayın veya biz sizi arayalım, online teklif vermeyen anlaşmalı sigorta şirketlerinden sizin adınıza teklif alalım. Daha fazla seçenek ve daha uygun fiyatlarla kasko sigortanızı kolayca yaptırın. Poliçenizi ücretsiz gönderelim.

Hasar İşlemleri Takibi Sigortam.net’ten!

Herhangi bir hasar durumunda 7/24 hasar ihbarı yapabileceğiniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’nı arayın veya hasar formunu doldurun, hasar işlemlerinizi sizin adınıza takip edelim.

Okumaya Devam Edin

Kadınlar Korkmakta Haklıymış!

12 Haziran 2010 Cumartesi
Araştırmalara göre Türkiye’de sigorta yaptırmak için ilk tercihimiz araba oluyor. Türk erkekleri arabalarını her şeyden çok seviyor!

Sigortacılar, 'Sahte Hasarda Kullanılıyor' Gerekçesiyle Yaşlı Araçları Sigortalamak İstemiyor

28 Mayıs 2010 Cuma
‘Eski model araçları ya sigortalamıyorlar ya da yüksek prim istiyorlar' eleştirilerine sigorta şirketleri, sorunun hiç sigorta yaptırmamış kişilerden kaynaklandığını söylüyorlar.

Kasko Sigortalarında Kanuni Değişiklikler

04 Mayıs 2010 Salı
Eskiden sigortalar ihmalden doğan ihlallerde ödemelerini yüzde 100 kesip mahkemelerde hak kazanmakta iken, şimdi müşterilerinin suçlarını ölçüp sadece tek bir payı kesme hakkına sahip olmaktadırlar.