444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kaskoda Mini Onarımla Hangi Hasarlar Tamir Edilir?

Kasko sigortası ayrıcalığı ile yararlanabileceğiniz, ufak hasarlarda işinizi kolaylaştıran hizmetlerden biridir mini onarım teminatı. Mini onarım teminatı, kasko poliçesi geçerliliği süresince ekstra bedel ödemesi gerektirmeden aracınızdaki ufak hasarları tamir eder. 

Mini onarım teminatını, kasko teminatlarına dahil ettirmeniz halinde aracınızdaki ufak problemleri bütçenizi sarsmadan telafi ederseniz. Trafiğin yoğun ve trafik kazalarının fazla olduğu yerlede sürücülere avantaj sağlayacak mini onarım teminatının önemi ne yazık ki hala tam olarak anlaşılamadı. 

Oysa hasarınızın mini onarım limit ve teminatında olması halinde aracınızın tamiri yapıldığı gibi hasarsızlık indiriminiz de bozulmaz. Ancak mutlaka servisinizden hasarın mini onarım limit ve kapsamları içerisinde olup olmadığını mutlaka öğrenmelisiniz.

Kasko teminatları neleri kapsar, neleri kapsamaz gibi soru işaretleri mini onarım teminatı içinde geçerlidir. Mini onarım teminatındaki ufak hasarlar dediğimiz hasarların neler olduğunu bilmek; benzer hasarlarda zaman kaybetmeden, araç tamirini ücretsiz yaptırmanızı sağlar.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Mini Onarım Teminatımla Hangi Hasarlar Teminat Altında?

Mini onarım teminatı ile aracınızı;

  • Boyasız araç kaportası göçüğünü düzeltme,

Bir darbe soncunda araç kaportası aksamındaki meydana gelen kaporta göçüklerini orjinalliğini koruyarak ve boya kullanmadan yapılan bir tekniktir.Boya hasarlı kaporta göçük düzeltme,

Dış darbeler sonucunda aracın kaporta aksamında meydana gelen ezik, vuruk ve göçükleri farklı tekniklerle düzeltme işlemidir.

  • Araç boya tamiri (tampon sıyrıkları, anahtar çizikleri, kapı vuruklarını)

Dış darbeler sonucunda kapı, çamurluk ve tamponda meydana gelen sıyrık, çizik gibi küçük ölçekli boya hasarlarını tamir için kullanılır. Mini yama da denilir.

  • Araç döşemesi tamirleri (deri, halı, kumaş, plastik üzerindeki yanıkları, döşeme yırtıkları ve çizikleri)

 Araçların iç döşemelerindeki hasarları (sigara yanığı, çizik, yırtık) tamir sonrası farkedilmeyecek derecede azami düzeyde tamir etmek için yapılır.

  • Ön cam tamiratı

Araçların ön camlarının dış yüzeylerinde taş sekmesi, cisimden zarar görmesi gibi dış darbelerden kaynaklı hasarları tamir edilir

  • Leke çıkarma (deri, döşeme kumaşları ve halı malzemelerindeki leker)
     
  • Göçük, yırtık, kopuk ve eksik parçalar gibi plastik tampon tamirini kapsayan hasarlara karşı aracınızı koruyabilirsiniz.

Kasko kapsamındaki mini onarım teminatı ve diğer teminatlara sahip olmak için Sigortam.net’e gelin, en iyi sigorta şirketleri ile sigorta sahibi olma avantajını kaçırmayın. Dilerseniz 7/24 hizmet veren 444 24 00 numaralı destek hattımızdan yardım alın.


Benzer İçerikler

Hasar Ödemeleri

Kasko sigortası, herhangi bir kaza anında sadece sizin aracınızdaki, yani sigortalı olan araçtaki hasarı karşılamaktadır. 

Devamını Oku

Kaza Durumunda Kazaya Karışan İki Taraf da Alkollü ise Kasko Sigortası Zararı Karşılar mı?

Kasko sigortası kapsam ve teminatlarına, herhangi bir uyuşturucu madde ve alkol etkisi altında iken yapılan kazalarda zararı karşılamak dahil değildir.

Devamını Oku