Motor Gücü Kaybının Nedenleri

Keyifli bir sürüş ve sağlam bir otomobil için motor gücünün normal düzeyde çalışması gerekir.  Gaz pedalına basılmış ve araç sorunsuz çalışıyorsa konforlu sürüş de başlar.

Araç motorunun normal düzeyde çalışması ve  için çekiş gücü önemlidir. Bununda dışında yakıt tasarrufu için de önemli bir noktadır. 

Motor gücü azaldıkça yakıt sarfiyatı artacak bu da külfet anlamına gelecektir bu durumun bazı nedenleri vardır. Ancak araç bakımı yapan, alt yapısı güçlü bir oto tamir veya oto bakım servisine başvurulursa sorun kalmayacak ve ‘’Otomobilin Motor Gücünü Arttırmanın Yolları’’ yazımızda bahsettiğimiz tüyolara bir yenisi eklenecektir. 

Motor gücü kaybı önemli sorunlara sebebiyet verecek, araç arızası devam ettikçe sorunlar kaçınılmaz olacaktır. Bu neden araç arızası büyümeden önlemler alınmalıdır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Motor Gücü Kaybı Muayenesinin Yaygın Sebepleri
 

  • Yakıt pompası veya yakıt filtresi bozuklukları
     
  • Vakumda sızdırma
     
  • Ateşleme sistemi arızaları
     
  • Hava akışı sensöründe kirlenme

Motor Çekiş Gücü Kaybında Ne Olur?

Motor güç kaybında ilk olarak motor fazla gürültülü çalışır öyle gürültülü çalışır ki sürücülerin araçlarından soğumasına neden olur. Keyifli araba kullanma anlarına kabusa çeviren bu sorunun onarımının yapılması gerekir.

Aynı zamanda motor gücü kaybı fazla yakıt harcanmasına sebep olur. Bu durum yakıt ve hava karışımında bir sorun meydana gelmiş olmasından kaynaklanabilir.

Motor gücü gibi ciddi araç sorunlarının yok edilmesi için oto bakım ve tamir servislerine başvurulmalı ancak bu şekilde sorun ortadan kalkacaktır. Araç motor gücünü arttırmak için kasko sigortası yaptırmayı unutmayın. 

Sigortam.net ile 2014 araç kasko fiyatları ile ilgili bilgi alın, hızla sigorta sorgulama işlemini gerçekleştirmenin keyfini çıkarın. Dilerseniz uzman müşteri temsilcilerimizden yardım almak için 444 24 00 Sigorta Destek Hattımızı arayabilirsiniz.

Benzer İçerikler