MTV Ödemelerinde 3 Taksit Fırsatı

2015 yılının başlamasıyla birlikte sürücülerin yıllık otomobil masrafları içerisinde sayılan, yıl içerisinde 2 kere ödenen Motorlu Taşıtlar Vergisi'nin (MTV) ilk taksit ödemeleride 
başladı. 2.taksitler temmuz ayında ödenecek. Ödemeler hem Gelir İdaresi Başkanlığı’nın sitesinde hem de bankalarda yapılabiliyor.

Pek çok Banka, MTV’yi internet üzerinden ödemek isteyen sürücülere kolaylık sağlamak adına  kredi kartına taksit fırsatı sunuyor. Yani devletin yapmış olduğu 2 taksite ilaveten bankalar da ek taksit tanımlamış oluyor. Ocak 2015 MTV ödemelerinizi avantajlı yapmanız için fırsat sunan bankaları ve kampanyalarını bir araya getirdik.

İşte artan 2015 MTV fiyatlarına rağmen ödemelerinizi kolaylaştırmanıza yardımcı olak bankalar ve kampanyaları!

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

MTV Ödemelerinde 3 Taksit Avantajı Sunan Bankalar
 

İş Bankası Maximum Kart

İş Bankası Maximum Kart müşterilerine hem tek çekim, hem de taksitli ödeme seçeneği sunuluyor. MTV ödemesinin taksitli yapılması halinde ise 100 TL ve üzeri tutardaki ödemelerde 3 taksit fırsatı var.

Garanti Bonus

31 Ocak 2015 tarihine kadar MTV ödemelerini Garanti İnternet Şubesi’nden veya Garanti Cep Şubesi’nden yapan Garanti Kart sahipleri, Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemelerinde 3 taksit fırsatını elde edebiliyor. Kampanyadan Garanti Bonus kartları, Money Bonus, Flexi, Miles&Smiles kredi kartları, American Express Card, Bonus American Express, Miles&Smiles Business American Express Card, Bonus Business, Miles&Smiless Business, Filo Card, EASY, American Express Business yararlanabiliyor.

Worldcard

31 Ocak 2015tarihine kadar gib.gov.tr, yapikredi.com.tr ve worldcard.com.tr adresinden veya Yapı Kredi şubelerinden Yapı Kredi kredi kartları ile yapılacak 100 TL ve üzeri Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemelerine 3 taksit uygulanıyor. Kampanyadan tüm Yapı Kredikredi kartları ve Albaraka Worldcard’lara sahip kişiler yararlanabiliyor.

Cardfinans ve Fixcard

31 Ocak 2015 tarihine kadar CardFinans kredi kartıyla veya kampanyaya dahil Fixcard’la Finansbank Şubeleri üzerinden yapılacak 50.000 TL’ye kadarki Motorlu Taşıt Vergisi ödemelerine 3 taksit fırsatı sunuluyor.

Bireysel ve ticari banka kartları, sanal kartlar ve ParaPuan kullanılarak yapılacak ödemeler taksit ve indirim kampanyalarına dahil değil.
Paraf’la MTV’de 3-5 taksit fırsatı
8 Şubat 2015 tarihine kadar Gelir İdaresi Başkanlığı üzerinden yapılabilecek MTV ödemeleri 500 TL’ ye kadar 3 taksit,500 TL ve üzeri 5 taksit olarak gerçekleşiyor.

MTV ödemesini Halkbank Paraf, Parafly, Business kartlar ile gerçekleştirenler, Nisan sonuna kadar Onur Air’den yurt içi, yurt dışı ve Kıbrıs uçuşlarında %30 indirim hakkını da elde edebiliyor.

Akbank 

31 Ocak  2015 tarihine kadar Motorlu Taşıtlar Vergisi’ni Axess ile ödeyenler 300 TL ve üzeri işlemlerde 3 taksit fırsatından yararlanabiliyor. MTV ödemeleri Akbank Direkt İnternet, Akbank Direkt Mobil, Akbank ATM’leri, Akbank Telefon Şubesi, Akbank Şubeleri üzerinden yapılabiliyor.

Yapılan 300 TL ve üzeri kredi kartı ödemeleri peşin olarak gerçekleşebiliyor, kredi kartına taksitli olarak yansıtılıyor. Kampanyadan Axess, Wings, Free, Axess Business, Wings Business, Axess KOBİ ve Bank’O Card Axess sahipleri faydalanabiliyor. 

Ziraat Maximum

3 Şubat 2015tarihine kadar Maximum özellikli Ziraat kredi kartıyla MTV ödemelerinde 250 TL’ye kadar 3 taksit, 250 ve üzeri işlemleri 5 taksit ile yapabiliyor 75 TL ve altı işlemlerde taksit yapılamıyor.

Bankaların yapmış olduğu kampanyalarla birlikte MTV ödemelerinizde kolaylık sağlayacak bir kritik detayda araç kasko değeridir. Araç kasko değeri ve MTV ödeme ilişkisi ile ilgili detaylı bilgi için "Kasko Değeri Üzerinden Mtv Hesaplama" başlıklı sayfamızı inceleyebilirsiniz ya da MTV hesaplaması yapabilirsiniz.

Henüz araç kasko sigortanızı yaptırmadıysanız da acele ederek kasko sigortanızı yaptırın, aracınızın masraflarından birini ödeme planınızdan çıkarın. En uygun kasko fiyatları için ise diler Sigortam.net'e gelerek araç kasko hesaplaması yapın, dilerseniz de 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın.

Benzer İçerikler

MTV Ödemesi Yapılmazsa Ne Olur? Yaptırımları Nelerdir? MTV Ödemesi Yapılmazsa Ne OlurMTV ödemesi yapılmazsa ne...olur sorusu, araç sahiplerinin çoğunlukla merak ettiği konulardan biri. MTV ödemesi yapılmazsa ya da geciktirilirse ne gibi...sonuçlarla karşılaşılabilir sizler için yazımızda bir araya getirdik. Uçak, helikopter ve motorlu deniz taşıtları da dahil...olmak üzere tüm araç sahipleri, her yıl senede 2 kez olmak üzere Motorlu Taşıtlar Vergisini ödemekle yükümlüdür. MTV aracın...bağlı bulunduğu vergi daireleri veya anlaşmalı bankalar üzerinden ödenebilir. MTV hakkında detaylı bilgi almak için "Motorlu Taşıtlar Vergisinin Hesaplama, Sorgulama ve...Ödeme Ayrıntıları"
 sayfamızı inceleyebilirsiniz. Bankalarda gerçekleştirilen ödemelerin ileride...bir takım sorunlara neden olmaması için plaka, vergi sicil no, vergi dairesi adı gibi gerekli bilgilerin eksiksiz verilmesi, tahsilat...makbuzu saklanması ve verginin ödenip ödenmediğinin kontrolü yapılmalıdır. Trafik şube veya bürolarına kayıtlı olan motorlu...kara taşıtları ve Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğüne tescil edilen araçların sahipleri bu vergiyi...ödemekle sorumludur. Bu sorumluluğu yerine getirmeyen veya MTV’sini geciktiren araç sahipleri bir takım sorunlarla...karşılaşacaktır. Peki MTV ödemesi yapılmazsa ne olur, sonuçları nelerdir?

MTV Ödemesi Geciktirilse Ne...Olur?

MTV ödemelerinin her yıl 2 taksit halinde Ocak ve Temmuz aylarının sonuna kadar ödenmektedir. MTV ödemelerini kaçıran...araç sahipleri, gecikmeli ödemelerini cezalı olarak bağlı olduğu il yahut ilçenin vergi dairesine, anlaşmalı bankalara...yapabilir. 2.taksitin zamanı geldiği halde ilk taksitin ödemesi yapılmadıysa, yılın ilk taksit ödemesi; eğer geçmiş yıllara...ait ödenmemiş taksitler söz konusuysa tüm ödemeler tahsis edilecektir.

MTV Ödemesi Yapılmazsa Ne Olur?

Araç sahibinin...vergi ödemelerini yapmaması durumundaysa, ilk önce Maliye Bakanlığı tarafından uyarı alır. Sonrasında hala bir ödeme...gerçekleşmediyse, banka hesaplarına haciz konur ve ödenmeyen vergiler bu şekilde tahsis edilir. Gecikme veya hiç ödeme yapmama...gibi durumlar sürücüleri hem uğraştıracak, hem de bütçelerinde zarar etmelerine neden olacaktır. Bu yüzden...ödemelerinizi mümkün olduğunca hızlı yapmanızı öneririz. Üstelik bankalar da ödemelerinizi kolaylaştıracak pek çok kolaylık...sunuyor. Siz de MTV ödemeleriniz taksite bölerek ödemeyi düşünenlerdenseniz,bankaların taksit imkanlarından...bahsettiğimiz "MTV Kampanyaları" başlıklı yazımızı...inceleyebilirsiniz. Bankaların yapmış olduğu kampanyalarla birlikte MTV ödemelerinizde kolaylık sağlayacak bir kritik detay da...araç kasko değeridir. Araç kasko değeri ve MTV ödeme ilişkisi ile ilgili detaylı bilgi için "Kasko Değeri Üzerinden MTV...Hesaplama" başlıklı sayfamızı inceleyebilirsiniz ya da MTV...hesaplaması yapabilirsiniz.

Kaskonuzu da İhmal Etmeyin!

MTV ödemesini zamanında yapmak ne kadar önemli ise bir...kaza ya da hasar durumunda aracınızı ve bütçenizi güvence altına almak da o kadar önemlidir. Aracınıza kasko yaptırarak, yüksek...maliyetli zararları karşılamak için bütçenizi zorlamanıza gerek kalmaz. Araç sahiplerine ve araca geniş bir güvence veren...kaskonuzu ertelemeyin, masraflarından birini ödeme planınızdan çıkarın. En uygun kasko fiyatları için ise diler Sigortam.net'e gelerek araç kasko hesaplaması yapın, dilerseniz de...444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın.
Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Nedir?

Araç kasko değer listesi her ay Türkiye Sigorta Birliği (TSB)...tarafından yayınlanmaktadır. Bu liste öneri olarak yayınlanmaktadır. Sigorta şirketleri isterlerse kasko...sigortası araç kasko hesaplama yaparken bu değerleri baz alabilirler.