Muafiyetli Kasko’nun Avantajı Nedir?

Muafiyet, kasko poliçesi düzenlenirken hasarın belli bir miktarını sigortalının kendisinin üstlenmesi sonucu aldığı bir indirim türüdür. Muafiyet indirimi tercih edilmiş poliçelerde, hasar ödemesi poliçeden muafiyet oranı kadar indirim yapıldıktan sonra ödenir. 

Muafiyetli poliçedeki amaç; sigortalının karşılaştığı ufak hasarların tazminatlarını kendisini üstlenmesidir. Böylece poliçe primi düşerken meydana geken zararlar sigortalının da katılımıyla, özenin ve dikkatin arttırılması amaçlanmıştır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL
 Muafiyet oranı hesaplanırken taraflar muafiyetin ne şekilde olacağına karar verirler. Muafiyetli kaskoda unutulmaması gereken; kasko poliçesinde hasar ne hasarı olursa olsun muafiyet tenzili ile ödenecektir. Cam kırılması, radyo çalınması gibi hasarlar muafiyet uygulamasına tabi kılınır. 

Kaza sırasında karşı taraf %100 kusurlu olsa dahi sigorta şirketi hasar tazminatından belirlenen muafiyeti düşürerek ödeme yapacaktır. 

Muafiyetli sigortanın bir diğer avantajı; küçük hasarlarda anlaşmalı servislerdeki evrakların gidip gelmesi, onayın yahut sıranın beklenmesi gib oyalayacak işlerle uğraşılmak zorunda kalınmamasıdır.

Aracınızı istediğiniz yerde tamir ettirebilir, birkaç saatinizi alacak küçük hasarlara birkaç gün harcamamış olursunuz. Ayrıca, küçük hasarlarda sigorta şirketini devreye sokmadığınız için de hasarsızlık indiriminde de bir kayıp yaşamamış olursunuz.

Araç sigortası fiyatları ya da muafiyet konusunda öğrenmek istedikleriniz ve araç kasko sorgulama yaparak araç kasko fiyatları listesindeki bilgilere ulaşmak için online ya da Sigortam.net’in uzmanlarına danışmak için 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattından 7/24 bize ulaşın.

 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın! İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL