444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Muafiyetli Kasko Nedir?

10 Ağustos 2011
Sigorta şirketleri arasındaki rekabetin her geçen gün artması ve ihtiyaçlarını tam olarak karşılayacak kasko paketini arayan bilinçli tüketiciler, sigorta şirketlerini daha fazla alternatif ürün geliştirmeye yönlendirmektedir. Her kullanım şekli ve her bütçeye uygun olarak geliştirilen ürünlerden biri de muafiyetli kasko’dur. Muafiyetli kasko, genellikle bütçesini aştığı için kasko yaptırmaktan vazgeçme aşamasında olan tüketicilerin ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

Muafiyetli kasko, iyi ürün ile uygun fiyat doğrularının birleştiği satın alma noktasında, ekstra %40’a varan indirimler sağlayan bir alternatif olarak karşımıza çıkmaktadır. Yerine göre oldukça cazip bir seçenek olan bu alternatif ile poliçeye, aracın hasar alması durumunda yapılacak olan ödeme miktarında kesinti yapılması şartı getiriliyor. Bu kesinti miktarı, araç bedelinin %1’i, %2’si veya %3’ü tutarında olabileceği gibi, poliçede belirlenen sabit bir miktar da olabiliyor. Muafiyetli kaskoda, sabit bir miktar belirlenmemişse, yapılacak olan kesinti miktarını belirleyen unsur aracın değeridir.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

Kasko satın alırken büyük oranda avantaj sağlayan muafiyetli kasko paketinin, aracın çalınması, yanması, ağır bir hasar alması ya da kullanılamaz hale gelmesi gibi büyük tehlikelere karşı da, aracı uygun fiyatlarla güvence altına alan iyi bir seçenek olduğu düşünülebilir.
 

Kimler Muafiyetli Kaskoyu Tercih Etmeli?

 
Muafiyetli kasko konusunda karar vermeden önce göz önüne alınması gereken durumlar bulunmaktadır. Özellikle aracın, şehir içi trafiğinde ne sıklıkla kullanıldığı ve mini hasar teminatının olup olmadığı mutlaka dikkate alınmalıdır. Çok sayıda küçük meblağlı hasar yapan bir araç kullanıcısı için muafiyetli kasko uygun bir seçenek olmayabilir.
 
Eğer ;
 
• Standart kasko primi / Araç değeri %10’a yakın veya %10’dan yüksekse,
• Aracınız, şehir içinde çok sık kullanılan bir araç değilse,
• Poliçenizde mini hasar teminatı varsa,
 
muafiyetli kaskonun sizin için avantajlı bir alternatif olduğunu söyleyebiliriz.
 
Siz de kasko poliçelerinizin muafiyetli kasko olarak düzenlenmesini ve bu alternatif üründen yararlanarak %40’a varan fiyat avantajından yararlanmak isterseniz, Sigorta Destek Hattımız 444 24 00 ile iletişime geçebilirsiniz.
 
 

Online Kasko Sorgulama

En uygun kasko fiyatları için 3 dakikanızı ayırın, kasko hesaplama yaparak anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen online kasko tekliflerine ulaşın, fiyat ve teminat karşılaştırması yapın, kasko karşılaştırma ile %45'e varan fiyat avantajı yakalayın.

Daha Fazla Kasko Teklifi için 444 24 00

Online kasko teklifleri arasında ihtiyaçlarınıza uygun bir kasko yoksa  444 24 00’ı arayın veya biz sizi arayalım, online teklif vermeyen anlaşmalı sigorta şirketlerinden sizin adınıza teklif alalım. Daha fazla seçenek ve daha uygun fiyatlarla kasko sigortanızı kolayca yaptırın. Poliçenizi ücretsiz gönderelim.

Hasar İşlemleri Takibi Sigortam.net’ten!

Herhangi bir hasar durumunda 7/24 hasar ihbarı yapabileceğiniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’nı arayın veya hasar formunu doldurun, hasar işlemlerinizi sizin adınıza takip edelim.

Okumaya Devam Edin

Aracınızda Birden Fazla Hasar Olursa Hasar Tazminatı Alabilir misiniz?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Kasko hasarlarında sıkça karşılaşılan ve genelde sigortalıların sorun yaşamalarına neden olan durumlardan birisi de birden fazla hasarı olan araçlarla ilgili yapılan tazminat talepleridir.

Bir Kaza Durumunda Ne Yapmalısınız?

21 Haziran 2010 Pazartesi

Maddi hasarlı kazalarda kazaya karışan diğer araçların sürücü ya da sürücüleri ile anlaştığınız takdirde, kendi aranızda Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı doldurmalısınız.

Hasar Sonrası Kesintiler Nelerdir?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Aracınızla kaza yaptığınızda ve araçta hasar meydana geldiğinde hasar tutarını sigorta şirketi karşılasa bile poliçe şartlarına göre zorunlu bazı kesintileri sizin ödemeniz gerekebilir.