Muafiyetli Kaskoda Coğrafi Sınır Var mı | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Muafiyetli Kaskoda Coğrafi Sınır Var mı?

Muafiyetli kasko, genellikle bütçesini aştığı için kasko sigortası yaptırmaktan vazgeçme aşamasına tüketici ihtiyaçlarını karşılayacak kasko türü içerisinde yer alan bir sigortadır.
Muafiyetli kaskoyu daha açık bir dille ifade etmek gerekirse; araç bedeli ya da hasarın belli bir yüzdesinin sigortayı alacak kişi tarafından yapılması, kalan hasar ücretinin ise sigorta şirketi tarafından yüklenilmesidir.

Kasko alırken avantaj sağlayabilecek kasko paketi; araç çalınması, yanması, ağır hasar hali ya da aracın kullanılmaz duruma gelmesi gibi aracı uygun fiyatlarla güvenceye alan bir alternatif olduğu söylenebilir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Muafiyetli kasko her araç için uygun olmayabilir. Ancak muafiyetli kaskonun gerçekten işe yaraması için göz önünde bulundurulması gereken bazı noktalar vardır. Bunlar; aracın şehir içi trafiği ne kadar kullandığı, mini hasar teminatı olup olmadığı gibi konulardır. 

Trafik yoğunluğunun fazla olduğu, çok fazla kazaların yaşandıığı bir yerde araç kullanıyorsanız muafiyetli kaskoyu seçmek doğru olmayacaktır.Muafiyetli kasko Türkiye sınırları içersinde geçerlidir ancak talep edilmesi durumunda ek prim ödenmesi sureti ile yurtdışı teminatı verebilir.

Muafiyet oranı, acenta ve sigortalının karşılıklı görüşmesi sonucu bir karara bağlanır. Muafiyet, bazı sigorta şirketlerinde ve poliçelerde ek teminatlara da uygulanabilmektedir. Örnek olarak deprem teminatı %10 muafiyetli, su baskını ek teminatı %10 muafiyetli olarak alınabilmektedir. Bu durumda hasar tazminat ödemesi muafiyet oranındaki bedel düşülerek yapılmaktadır.

Muafiyetli kasko ile aracınızı istediğiniz yerde tamir ettirebilir, birkaç saatinizi alacak küçük hasarlara birkaç gün harcamamış olursunuz. Ayrıca, küçük hasarlarda sigorta şirketini devreye sokmadığınız için de hasarsızlık indiriminde de bir kayıp yaşamamış olursunuz.

Kasko ya da muafiyet konusunda öğrenmek istedikleriniz ve araç kasko sorgulama yaparak araç kasko fiyatları listesindeki bilgilere ulaşmak için online ya da Sigortam.net’in uzmanlarına danışmak için 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattından 7/24 bize ulaşın.


Benzer İçerikler

Kaza Tespit Tutanağında Anlaşamama Durumunda Yapılması Gerekenler

Karşınızdaki sürücü ile kaza tutanağı üzerinde anlaşamamanız durumunda uyulması gereken bazı kurallar vardır.

Devamını Oku

Sigorta Poliçesini İmzalamadan Önce Dikkatli Olun!

Sigorta poliçesinde yer alan önemli noktaları incelemeden imzalamanız büyük sıkıntılar yaşamanıza neden olur. Bu nedenle önerilerimizi okuyun.

Devamını Oku

Sigorta Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gereken Konular Nelerdir?

Sigorta yaptırırken yapılan yanlışlardan hasar anında haberdar olduğumuzda hasar sigorta şirketi tarafından ya tazmin edilmiyor ya da eksik tazminat ödemesi ile karşılaşabiliyoruz.

Devamını Oku