444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mustafa Su, Tüketicileri Hangi Konuda Uyardı?

19 Ağustos 2010
sigortahaber.tv
  
Tüketici sadece prime bakmamalı 
 
Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mustafa Su, tüketicilerin sigorta yaptırırken sadece poliçe primlerine bakmamaları gerektiğini, poliçede verilen teminatların limit ve kapsamlarının ihtiyacı karşılayıp karşılamadığının, prim tutarından çok daha önemli olduğunu belirtti. Su, araç sahiplerini, zorunlu trafik sigortasının yanında kasko sigortalarını yaptırmaya çağırırken, trafik sigortası ile kasko sigortası arasındaki farkı şöyle anlattı:Trafik sigortası ile kasko sigortası arasındaki temel fark, bu iki sigortanın amacıyla ilgili. Trafik sigortası üçüncü kişilere verilecek zararları karşılarken, kasko sigortasında üçüncü kişilere verilecek zararlar ile birlikte sigorta yaptırılan aracın ve içindekilerin uğrayacağı zararlar da teminat altına alınır. Bir başka ifadeyle, kaza durumunda sürücü kendi arabasında oluşacak zararı, trafik sigortasından karşılayamaz. Bu amaçla mutlaka kasko sigortası yaptırması gerekir. Zorunlu trafik sigortasında araç türüne bağlı olarak; bedensel veya fiziksel hasara göre- farklı üst limitlerle teminat sağlar. Dolayısıyla gerçekleşen zarar eğer bu üst limitleri aşıyorsa, aşan kısımda, yine zarara neden olan araç işleteninin sorumluluğundadır.”


Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

Online Kasko Sorgulama

En uygun kasko fiyatları için 3 dakikanızı ayırın, kasko hesaplama yaparak anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen online kasko tekliflerine ulaşın, fiyat ve teminat karşılaştırması yapın, kasko karşılaştırma ile %45'e varan fiyat avantajı yakalayın.

Daha Fazla Kasko Teklifi için 444 24 00

Online kasko teklifleri arasında ihtiyaçlarınıza uygun bir kasko yoksa  444 24 00’ı arayın veya biz sizi arayalım, online teklif vermeyen anlaşmalı sigorta şirketlerinden sizin adınıza teklif alalım. Daha fazla seçenek ve daha uygun fiyatlarla kasko sigortanızı kolayca yaptırın. Poliçenizi ücretsiz gönderelim.

Hasar İşlemleri Takibi Sigortam.net’ten!

Herhangi bir hasar durumunda 7/24 hasar ihbarı yapabileceğiniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’nı arayın veya hasar formunu doldurun, hasar işlemlerinizi sizin adınıza takip edelim.


Okumaya Devam Edin

İkinci El Otomobilde Hasar Kontrolü

08 Haziran 2010 Salı

Sigorta Bilgi Merkezinin uzun bir süredir üzerinde çalıştığı ve yine Türkiye'de bir ilki temsil edecek olan SMS Projesi tamamlanmış ve devreye alınmıştır.

Sigortam.net Müşterilerine Daha Çok Kazandıracak

13 Ağustos 2010 Cuma
Sigortam.net web sitesi kullanıcılarının katılabildiği bir kampanya ile müşterilerine daha çok kazandırmayı hedefliyor.

Türkiye'de Markalaşıp Bölge Ülkelere Açılmak İsteyen Genç Sigorta Şirketi Hangisi?

15 Ekim 2010 Cuma
Aralık 2009 tarihinde ilk poliçesini kesen Neova Sigorta  dün gerçekleştirdiği tanışma toplantısıyla, geçen 10 ayı değerlendiriken gelecek planlarını da açıkladı.