Müzik Sistemi Hırsızlığı Bildiriminde Gereken Belgeler

Kasko sigortası teminatları arasında yer alan araç müzik sistemi hırsızlığı halinde ne yapmalı, nasıl davranmalı bilmiyorsanız bu konu tam da sizi ilgilendiriyor.

Öncelikle kasko sigortasına sahip olurken, sigorta şirketi ile poliçe kapsamı konusunda bilgi alışverişinde bulunurken aracınızda aksesuar olduğunu sigorta şirketinize belirtmelisiniz.

Aracınızın müzik sisteminin çalındığını fark eder etmez; en yakın polis karakoluna müracaat ederek müracaat tutanağı ve görgü tespit tutanağı tutturmalısınız. Sigorta şirketine aracınızın müzik sisteminin çalındığını bildirmeli, müzik sistemi teminatının devreye girmesi için gerekenleri yapmalısınız.

Müzik sistemi çalınmalarında yasal bekleme süresi olan 30 gün sonunda müzik sistemi bulunamazsa sigorta şirketinin ilgili karakola hitaben yazacağı ve müzik sistemin bulunup bulunamadığını soran bir yazıyı müracaat ettiğiniz karakola götürmeli, daha sonra karakoldan alacağınız cevabı içeren yazıyı da sigorta şirketine iletmelisiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Aldığınız yazı ile birlikte aşağıda belirtilen belgeleri de hazırlayarak sigorta şirketine teslim etmelisiniz.

Müzik Sistemi Teminatının Devreye Girmesi için Gerekli Belgeler
 

 • Kasko sigorta poliçe kopyası (varsa ek belgesi),
   
 • İlk müracaat ve görgü tespit tutanağı asılları,
   
 • Kayıp yazısı,
   
 • Ruhsat fotokopisi,
   
 • Müzik sistemin dışında araçta başka hasar varsa (cam kırılması vb.) hasar resimleri ve tamir faturaları.

Çalınan müzik sistemi tazminatını da aldıktan sonra poliçede yer alan müzik sistemi teminatı sona erer. 

Çalınan müzik sistemi ile ilgili tazminat ödemesinden sonra artık poliçenizde müzik sistemi teminatınız sona ermiştir. Yeni bir müzik sistemi aldıktan sonra, ek prim ödeyerek yeni müzik sistemi teminatını poliçenize dahil ettirmelisiniz. Aksi durumda ikinci bir müzik sistemi çalınması halinde; sigorta şirketi 2.kez hasarı ödemeyecektir.

Kasko teminatları kapsamında olan müzik sistemi çalınması gibi birçok riski kontrol edebilmek için siz de kasko sigortanızı yaptırın. Online sigorta işlemleri ile kolayca araç kasko fiyatlarına ulaşın, en iyi araç sigorta şirketleri ile sigortalanmanın huzurunu kaçırmayın!

 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL