Neden Anlaşmalı Araç Servisi Tercih Etmeli?

Araç sahipleri, hem aracının ve kendinin uğrayabileceği zararları kontrol altında tutmak, hem de kendinin neden olabileceği hasarları karşılayabilmek için kasko yaptırır. 

Kasko yaptıran sürücüler, tek başına üstesinden gelemeyecekleri hasarları telafi edebilirler. Bu telafinin kısa sürede yapılabilmesi, sürücülerin hasar gören araçlarından uzun süre ayrı kalmaması için kasko kapsamında pek çok hizmet verilmektedir. 

İkame araç teminatıaraç asistans hizmetleri ve anlaşmalı araç servisleri gibi hizmetler, kaskonun verdiği en büyük ayrıcalıklardır. Bütün bu hizmetler birbiriyle bağlantılıdır ve birbirini destekler. 

Kasko Kapsamında Alınabilecek Destekleyici Hizmetler

Anlaşmalı araç servisleriyle aracınızın hasar işlemlerinin çözümünü düşünmek zorunda kalmaz, aracınızın tamirini kaliteli bir şekilde gerçekleştirirsiniz. Aracınızın tamiri için yapılan hizmetlerin bedelini poliçenizi satın aldığınız sigorta şirketi yapar. Türkiye’de her marka ve modele yönelik hizmet veren anlaşmalı servis ağı bulunmaktadır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Kişiler araç tamirini herhangi bir yerde de yaptırabilirler ama anlaşmalı araç servisini seçmek, daha avantajlı olacaktır. Çünkü; anlaşmalı araç servisleri kurumsal ve kaliteli hizmet gerçekleştirir, araç onarımlarını sorunsuz yapar.

Anlaşmalı sigorta şirketine gittiğinizde cebinizden para çıkmadan aracın onarımını yaptırırsınız. Sigorta şirketinizin anlaşması olmayan bir servise gittiğinizdeyse; ödemeyi kendiniz yapar, hasarın ücretini sigorta şirketinden geri alırsınız.

Anlaşmalı araç servisinden yararlanmak isteyen kişiler, anlaşmalı servise başvurmalı ve ihbarda bulunmalıdır. Hasarın sigorta şirketi tarafından onaylanması sonucunda servis aracın tamirini gerçekleştirir ve hasar ödemesini direkt sigorta şirketinden tahsil eder. Bunun dışında herhangi bir işleme veya ücrete gerek yoktur. 

Bazen araçların yaşadığı kazalar ciddi boyutlara ulaşabilir ve sürücüler araçsız kalabilir. Kasko sigortası bu gibi durumlara karşı araç asistans hizmeti vermekte, sürücülerin araçsız kalmasının önüne geçmektedir. Kaskoda ‘’Araç İkame Teminatı’’ olarak geçen bu hizmetten yararlanabilmek için ek prim ödemek ve teminatı asistans hizmetleri içerisine dahil ettirmek gerekir.

İkame araç teminatının şartlarını; ''İkame Araç için Şartları Biliyor musunuz?'' başlıklı yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Asistans hizmeti ve anlaşmalı araç servisleri kasko güvencesini destekleyen hizmetlerdir. Araç sigorta türlerinden hangisi olursa olsun, sigorta almadan önce sigorta şirketlerinin hizmetlerini sorgulamak faydalı olacaktır. Çünkü; şirketlerin sunduğu hizmetler değişiklik gösterir. Bir sigorta şirketinin anlaşmalı araç servisinin yaygın olması, o şirkete sigortamızı yaptırmak için iyi bir nedendir.

Kasko kapsamındaki hizmetleri değerlendirebilmek için Sigortam.net’in araç kasko sorgulama formunu doldurarak kasko teklifi alın. Sigortam.net bünyesindeki anlaşmalı servislerinin listesine ''Anlaşmalı Araç Servisleri'' sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Dilerseniz 7/24 kesintisiz hizmet veren Sigorta Destek Hattımızı arayın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL