Okul Trafiğine Dikkat

Eylül ayı ile birlikte şehiriçinde ilk ve ortaöğrenim öğrencileri, şehirlerarası yollarda ise üniversite öğrencileri hareketlilik yaratacak. Şehir dışında okumaya giden öğrenciler otobüslerde kısa süreli bir doluluk yaşatacak olsa da şehiriçi trafiğinde okulların etkisi bu kadar kısa sürmeyecek.

İstanbul’da okulların ilk günü okul trafiği yoğun şekilde hissedildi. Çocuklarını okula arabayla bırakmak isteyen veliler, işe arabayla gidip gelenlerin yanına eklenince Pazartesi sabahı trafik yoğunluğu sebebi ile gecikmeler yaşandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, okulların açıldığı ilk gün 06:00-13:00 saatleri arasında toplu taşıma araçlarında ücret almayacağını belirtse de ileriki haftalarda özellikle sabah saatlerinde yaşanacak trafik yoğunluğu Pazartesi’den itibaren kendini hissettirdi.

Okul trafiğinden etkilenmemek veya bu trafiğin bir parçası olmamak için araç sahiplerine bazı görevler düşüyor.

 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Her ne kadar çocukların okula güvenle ulaşmasını sağlamak için pek çok aile özel araçlarını tercih etse de özel servis kullanmak gibi bir alternatife gidilebilir. Özel servisi bulunmayan okullar veya özel servise maddi imkanları yetmeyen aileler ise çocuklarını toplu taşımaya yönlendirebilir. Ancak küçük yaştaki çocukların, uzak mesafeler için elbette özel servis veya ailesi eşliğinde gitmesi daha güvenli olacaktır.

Çalışanların söz konusu trafikten kaçması pek mümkün olmasa da araç veya güzergah seçimleriyle zaman kazanabilirler. Özellikle İstanbul’da farklı yakalarda oturan ve çalışan kişiler için sabahları köprü trafiğinden geçmek yerine deniz yolunu kullanmak daha verimli olacaktır.

Özel araçlarıyla işe gidip gelenlerin tek bir kişi için bir araçlık trafik yaratmaları ve bunun pek çok insan tarafından tercih ediliyor olması da yine mesai trafiğinde önemli bir etken. Bunun yerine toplu taşıma veya servis kullanılabilir. Tek yolcu barındıran araçlar, özellikle büyük şehirlerde sabah ve akşam saatlerinde trafik sıkışıklığında büyük rol oynuyor.

Trafiğe güvenle çıkmak için kasko sigortası yaptırmayı unutmayın! Türkiye’nin en iyi sigorta şirketleri tarafından verilen kasko tekliflerine 3 dakikada ulaşın! En iyi araç sigorta fiyatları için Sigortam.net’in en iyi fiyat garantisinden yararlanın. Sigorta ve hasarihbar işlemleriniz için www.sigortam.net internet sitesi veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden 7/24 destek alın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL