Nasıl Online Kasko Teklifi Alınır?

İnternet hem büyük bir bilgi kaynağı ve hem de market alışverişinden, araba vergisi ödemesine, çocuğumuzun okuldaki durumunu kontrol etmekten, doktor randevusu almaya kadar pek çok işimizi de oturduğumuz yerden yapmamızı sağlayan ve bize zaman kazandıran bir araç. İnternet üzerinden kolayca yapabileceğimiz işlemlerimizden bir diğeri de kasko sigortası almak. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Doğru Bilgi, Doğru Fiyat, Doğru Poliçe, Tam Koruma

 
Kasko sigortası almadan önce aracınıza ve bütçenize en uygun kasko teklifini bulmanız gerekir. 
 
Kasko teklifi alırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta doğru bilgi ile teklif almaktır. Kasko, kişiye ve araca özel olarak fiyatlandırılır. “Herhangi bir marka model araç için ortalama kasko tutarı ne kadardır?” gibi bir sorunun cevabı yoktur. Çünkü kasko fiyatı belirlenirken, aracın hasarsızlığı, model yılı, hangi şehirde kullanıldığı, şöförün yaşı ve cinsiyeti gibi pek çok kriter devreye girmektedir. 
 
Teklif alırken, verilen bilgilerde yanlışlık olması poliçe tutarını etkileyecektir. Yanlış veya eksik bilgi ile kasko bedeli sorgulaması yaptığınızda, hazırlanan teklifler aracınızın korunması için gerekli olan fiyatı vermeyeceği gibi, yanlış bilgi ile düzenlenmiş poliçelerde de aracınız aslında koruma altına alınmış sayılmaz, çünkü yanlış bilginin tespiti durumunda sigorta şirketleri hasarınızı ödemeyebilir. 

 

Bu Bilgiler Niçin Gerekli?

 
Sigortam.net’te, size en uygun kasko tekliflerini hazırlayabilmek için, sadece sigorta şirketlerinin kasko teklifi  vermek  için ihtiyaç duyduğu en temel bilgileri sorarız. Kasko sigortası fiyatları kişiye ve araca özel olduğu için, istenen bilgileri iki başlık altında gruplayabiliriz:
 
1. Ruhsat Sahibi Bilgileri 
2. Ruhsat Bilgileri
 
Sigortam.net’te kasko sorgulaması yapmak için iki aşamalı formu doldurmanız yeterli. 
 
1. Adımda kasko teklifi alınacak olan aracın plakası ve Ruhsat Sahibi bilgileri alınır. Kasko teklifi alırken, mutlaka ruhsat sahibinin bilgileri verilmelidir. 
 
 
İkinci adım ise ruhsat bilgilerinin alındığı aşamadır. Bu aşamada öncelikli olarak ruhsat sahibinin TC Kimlik Numarası gereklidir. Bu bilgi, sigorta şirketlerinin ortak veri bankası olarak adlandırılabilecek olan TRAMER’de kontrol edilir. Eğer birinci adımda verilen araç plakası ile, ruhsat sahibinin TC Kimlik Numarası eşleşirse araç bilgilerinizi yeniden doldurmanız gerekmez. Ruhsat Sahibinin adına kayıtlı olan ruhsat bilgileri sisteme otomatik yüklenir. Böylece doğru bilgilerini vermiş olan kişiler doğru teklife daha kısa sürede ulaşabilir. 
 
İkinci adımda sorulan bir diğer bilgi, size indirim kazandırabilecek olan meslek ve çalıştığınız kurum bilgisidir. Teklifin hazırlanması için bu bilgilerin zorunlu değildir. Ancak doğru bilgi ile, farklı sigorta şirketlerinin değişen oranlarındaki indirimlerin faydalanılabilir.
 
İkinci adımda ruhsat sahibi bilgileri ile plaka her zaman eşleşmeyebilir. Böyle durumlarda ruhsatta yazdığı şekliyle
 
Aracınızın kullanım tarzı
Aracınızın markası
Aracınızın model yılı
Aracınızın tipi
Ruhsat tescil tarihi
 
bilgilerinin girilmesi gerekir.
 
 
Poliçe bilgileri alanı zorunlu bir alan değildir. Ancak, daha önceki yıllara ait düzenlenmiş poliçe varsa, bilgilerini verdiğinizde, bu poliçe ile kazanılmış olan hazarsızlık indirimini yeni teklife aktarabilirsiniz.
 
“Aracınızda orjinal olmayan / sonradan takılan aksesuar var mı?” sorusuna vereceğiniz cevapla, varsa, aksesuarlarınızın da sigorta kapsamına alınmasını sağlayabilirsiniz.

 

Kasko Teklifiniz Hazır

 
Sigortam.net’te kasko teklifi aldığınız zaman, Türkiye’nin en büyük sigorta şirketlerinden bir seferde teklif alırsınız. Böylece acente acente dolaşmadan, aracınıza ve size en uygun kasko sigortası tekliflerini bir ara görebilir, kaskonuzu almadan önce fiyat ve teminatları karşılaştırma imkanı bulmuş olursunuz.
 
 
 
 
Kasko teklifinizi hemen almak için tıklayın karşılaştırmalı kasko almanın avantajlarından hemen faydalanmaya başlayın.
 

Benzer İçerikler