444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Online Sigorta Hesaplaması Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar

07 Kasım 2014

Sigorta hayattaki maddi güvencenizdir. Hayat risklerle doluyken buna seyirci kalmamak bir gün sizin de başınıza olumsuz olayların gelebileceğini düşünerek bu riskleri önlem almanız gerekir. Olumsuzluklardan en kolay sigorta yaptırarak kurtulabilirsiniz.

Sigortaya prim ödediğiniz doğrudur fakat bu küçük birikimler büyük kazançları getirecektir. Zarar görmeniz durumunda cebinizden ödeyeceğiniz maliyetleri satın aldığınız sigorta branşının limit ve teminatlarına bağlı olarak büyük oranda sigortanız ödeyecektir.

Günümüzde online işlemlerin oldukça yaygınlaşmış olması günlük hayatınızda sıkça internetten yararlanıyor olmanız sigorta satın alımlarında da büyük kolaylıklar sağlamıştır. Online sigorta online sigorta hesaplaması her ne kadar kolay olsa da önem verilmesi gereken noktaların olduğu unutulmamalıdır. Online sigorta hesaplamasının sağladığını kolaylıkları "Online Sigorta Hesaplamanın Avantajları Nelerdir?" yazımızdan öğrenebilirsiniz.

   

Online Sigorta Hesaplamasında 5 Önemli Nokta
 

 • Online olarak sigorta hesaplama yapacağınız şirketi iyi seçmeniz gerekir. İnternette sigorta üzerine faaliyet gösteren birçok şirket bulunmaktadır. Bu şirketlerin güvenilir olup olmamasına, şirket profiline, ürün çeşitliliğine ve müşteri yorumlarına bakmanız gerekir.
   
 • Sorgulama işleminde farklı şirketlerin çeşitleri ürünleri arasında karşılaştırma yapmanız gerekir. Bu noktada teminatları dikkatlice incelemeli ihtiyacınız olanları tercih etmelisiniz. Aradığınız özellikteki poliçenin hangi şirkette uygun olduğunu karşılaştırma sayesinde görebilirsiniz.
   
 • Her sigorta şirketinin sunduğu özel indirimler vardır. Örneğin araç sigortasında hasarsızlık indirimi birçok sigorta şirketinde mevcuttur. Farklı birçok indirimler varken bu indirimlerin oranları da sigorta şirketlerine göre değişmektedir. Dolayısıyla mutlaka bu konuya önem vermeniz gerekir. Böylelikle poliçenizi de daha uygun fiyata satın alabilirsiniz. Örneğin kasko indirimleriyle ilgili “Hangi Kasko İndirimi Size Uygun?” yazımızdan bilgi alabilirsiniz.
   
 • Sorgulama işleminde başvuru formunu dikkatli şekilde doldurmalı, eksiksiz ve yanlış bilgi girmediğinizden emin olmalısınız. Bu bilgiler doğrultusunda şirketler teklifkler hazırlayacağı için poliçenizin içeriği ve fiyatı doğrudan etkilenecektir.
   
 • Sigorta hesaplama işlemini uzmanlar yardımıyla yapmak sizi en doğru sigorta ürününe ulaştıracaktır. Dolayısıyla bu işlemi Sigortam.net’ten risksiz bir şekilde ve hızlı yapabilir, en uygun sigorta fiyatlarına ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi için "Sigorta Sorgulama Yapmanın En Kolay Yolu" yazımızı inceleyebilirsiniz.

444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayarak da 7/14 satın almanız mümkün. Zaman kaybetmeden sigortanızı yaptırarak risklerden korkmayı unutun.


Okumaya Devam Edin

Online Sigorta Nedir, Nasıl Hesaplanır?

30 Aralık 2010 Perşembe
Sigorta şirketleri acentaları, brokerları gibi tüm dağıtım kanallarında müşterilerine hızlı ve kesintisiz hizmet verebilmek için tüm süreçlerini online çalışan sistemler üzerine taşımışlardır.

En İyi Sigorta Şirketlerinden 3 Dakikada sigorta sorgulama Sigortam.net'te!

15 Mart 2016 Salı

Sigortam.net'te sigorta sorgulama ile sigorta hesaplamanızı yapın, kasko, özel sağlık ve trafik sigortalarında en iyi şirketlerden en iyi poliçe fiyatlarını sadece 3 dakikada bulun, %45'e kadar varan fiyat avantajlarından yararlanın.

Online Sigorta Hesaplamanın Avantajları Nelerdir?

01 Kasım 2012 Perşembe
Sigorta gibi geniş kapsamlı, doğru bilinen yanlış sayısının çok olduğu bir sektörde online işlemler bizi büyük bir dertten kurtarıyor.