Online Sigorta Poliçesi Almanın Kolaylıkları

Bugün sürekli gelişme gösteren teknoloji ve online hizmetler sigorta sektörü ve sigorta şirketlerinin de önünü açtı ve uzun süreler alan sigorta hizmetlerinde kişilerin aradığı bütün kolaylıkları bir araya getirdi.

Bankacılığın, teknolojinin ve internetin birlikte geliştiği ve her geçen gün daha güvenli bir hal alan online uygulamalar sayesinde kişiler çok daha kolay online sigorta yaptırma kararına varabiliyor, online sigorta sorgulama ile hızlı ve başarılı sonuçlar elde ediyor.

İnternet üzerinden herhangi bir ödeme yapan, hizmet alan kişilerin en büyük korkuları, ödeme sırasında kullanılan kredi kartı gibi hesap bilgilerinin dağılma korkusuydu, haklı olarak ve bu korku internet üzerinde işlem yapılması yolunda insanlarda soru işareti bırakıyor, alıkoyuyordu.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
%50'ye varan fiyat avantajı için KASKO TEKLİFİ AL
2 dk'da en iyi fiyat garantisi ile    TRAFİK TEKLİFİ AL

Ancak her geçen gün internet ve teknolojideki ilerlemeler, e-ticaret sitelerinin yaygınlaşması gibi ilerlemeler bu korkuları azaltıyor. Online sigorta ile daha fazla soruya cevap bulabilmek adına; ”Online Sigorta Güvenli mi?” ve ”Online Sigorta Alınır mı?” konulu içeriklerimize göz atabilirsiniz.

Online Sigort Sorgulamanın Artıları

Bu ilerlemeleri kendi lehine çeviren sigorta şirketleri; online olarak sigorta hizmetlerinin gelişimi için hem yazılım olarak hem de teknolojik olarak ciddi yatırımlara gidiyor. Online işlemler sayesinde sigorta ihtiyacı olan tüketiciler hem aradıkları sigorta teminatlarına ulaşabiliyor üstelik sigorta poliçesi kişilerin ayaklarına geliyor. Sigorta poliçesine online sahip olmanın en büyük kolaylığı, sigorta şirketlerin arasında ürün ve fiyat karşılaştırmasını şeffaf bir şekilde yapılabilmesi.

Normal şartlar birçok sigorta şirketine ulaşmak ve ürünlerini değerlendirmek, ürün ve primler arasında karşılaştırma yapmak, en uygun sigorta fiyatına ulaşmak pek kolay bir süreç değildir. Sigorta hizmetlerinin online verilebilmesi bütün bu hizmetlerin birkaç adımla yapılmasına olanak sağlıyor. Kişilerin sigorta kararlarına etki edecek bütün bu işlemlerden sonra trafik sigortası, kasko ya da sağlık sigortasını satın almak kalıyor sadece geriye.

Sigorta hizmetlerinin online yapılabilmesinin bir kolaylığı da işlemlerin belli bir süre içinde yapılması gerekliliği olmaması. Yani; internet üzerinden yapacağınız işlemleri haftanın her günü, her saati, her an yapabilmek mümkün.

Ayrıca sigorta ürünü karşılaştırmaları dışında, prim ödemeleri yapmak ve hasar anında hasar ihbarı yapabilmek de son derece basit.  Bütün bu işlemler sayesinde, en uygun sigorta tekiflerine ulaşabilir, kendiniz uğraşmak yerine; oturduğunuz yerden sigorta teklifleri arasında karara varabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken; bütçenize ve ihtiyacınıza uygun sigorta poliçes türüne göre doğru bilgileri vermek. Örneğin; bir kasko poliçesi almak istiyorsanız, iletişim bilgileriniz dışında aracınızın yaşını, markasını, modelini vermeniz gerekir ya da bir sağlık sigortası alacaksanız; yine öncelikle iletişim bilgileriniz olmak üzere, boy, kilo, önceden bir sağlık problemi yaşayıp yaşamadığınıza ilişkin bilgiler vermeniz yetecektir.

Bu bilgiler ışığında size uygun sigorta teklifi kısa sürede hazırlanır, tarafınıza zaman kaybetmeden gönderilir ve sigorta poliçenizi onaylamanızdan sonra sigorta poliçeniz üretilir.

Siz de online sigorta hizmetlerinin kolaylığından yararlanmak için Sigortam.net’e gelin, sizin için en ideal sigorta teminatlarına ulaşın. Dilerseniz 7/24 hizmet veren Sigorta Destek Hattımızdan yardım alın.

Benzer İçerikler

Zurich Sigorta Kasko – Benim Arabam

Zurich Sigorta...Kasko Ürününde Dikkat Edilmesi Gereken Özel Şartlar

1 Nisan 2013 itibarıyle Kasko Genel ve Özel...Şartları’nda birtakım değişiklikler olmuştur. Hasar durumunda sorun yaşamamanız için aşağıdakileri mutlaka...okuyun.

1-Eski Genel Şartlarda Olup Yeni Genel Şartlarda Bulunmayan Teminat ve...Uygulamalar

A)Araç Bedeli

Rayiç değer belirleme yöntemi değişeceğinden, poliçe...üzerine araç bedeli yazılmayacak. Bunun yerine aracın rayiç bedelinin nasıl belirleneceği...yazılacak.

B) Eksik/Aşkın Sigorta

Araç bedeli artık poliçeye yazılmayacağı için...eksik/aşkın sigorta uygulaması da sona eriyor. Uygulama yalnızca aksesuarlar için devam...edecek.

C) Enflasyondan Korunma Klozu

Araç bedeli poliçeye yazılmayacağı için...enflasyonun aracın değerini etkilemesini engellemek amacıyla konulan enflasyondan korunma klozu da artık poliçelerde yer almayacak....Aracın değeri zaten rayiç değer ile belirleneceğinden değer kaybı oluşmayacak.

2-Yeni Genel Şartlarda Olup...Bu Üründe Olmayan Teminatlar

Aşağıdaki teminatlar kasko genel şartlarında standart olarak bulunup,...bu üründe seçmeli veya şartlı olarak bulunmaktadır.
-Kullanım ve gelir kaybı
-Hasarsızlık...indirimi koruma
-Yurtdışı (Seçimli)
-0 km araçlarda yenisi ile değiştirme...(Şartlı)

3-Ek Teminatlar

Yeni Kasko Sistemi’nde Ek Teminatlar Genişletilmiş Kasko ve...Tam Kasko ürünleri içerisinde bulunacaktır. Bu üründe bulunan ek teminatlar:
-3. kişilerce kötü...niyet ve muziplikle yapılan hareketler,
-Yasal olarak taşınmasına izin verilen yanıcı, parlayıcı maddeler,...(Seçimli)
-Araç anahtarının ele geçirilmesi sonucu çalınma,
-Kemirgen ve hayvanların verdiği...zararlar*
*Kemirgen ve diğer hayvanlar tarafından verilecek zararlar teminat...kapsamındadır.

4-Ürüne Özel Uygulamalar

A) Yedek Parça...Uygulaması

Hasar gören parçanın onarım imkanı yok ise sigortacı tarafından orijinal...parça tedarik edilir. Hasarlanan parça orijinal değilse aynı özellikleri taşıyan parça ile değiştirilme yoluna...gidilir.

B) Cam Hasar Uygulaması

Anlaşmalı olmayan cam servislerine gidilmesi durumunda...hasar bedelinin % 20 lik kısmı ( 150 TL den az olmamak kaydı ile) sigortalı tarafından...karşılanacaktır.

C) Servis Uygulaması

Onarım sigortacının anlaşmalı olduğu...serviste veya sigortalının tercih edeceği serviste yapılabilir. Anlaşmasız servislerde Sigortacıdan izin...alınmaksızın yapılan onarımlar ödenmez.

D) Rayiç Değer Belirleme...Uygulaması

Sigorta konusu marka model aracın satıldığı 3 yetkili satıcıdan fiyat alınır....Aynı zamanda araç satış ilanlarının yer aldığı en popüler ve en çok giriş yapılan 3 internet sitesinde yer alan...ortalama fiyatlar tespit edilerek hepsinin ortalaması alınır.  Bu tutar hiçbir halde TSB listesinde belirlenen...tutarın üzerinde olamaz.
Bu sayfada paylaşılan detaylar...tamamen bilgi amaçlıdır. Sigorta şirketleri ürün ve teminatlarda değişiklik yapabilirler. Bu...nedenle, satın aldığınız poliçe ile beraber gelen belgede yer alan genel ve özel şartları mutlaka okumanızı...hatırlatırız. İtiraz durumunda en kısa zamanda 444 24 00 Sigorta Destek Hattı veya sigorta danışmanınız ile iletişime...geçmelisiniz.

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın! İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL