Oto Hırsızlığına Dikkat!

Oto hırsızlığı günümüzde çok fazla yaygınlaştı. Araba hırsızları artık her an her yerde. Beş dakikalığına bile önlem almadan aracınızı bir yere park etmeniz döndüğünüzde aracınızı yerinde bulamamanıza neden olabilir. Fakat gerekli önlemleri alırsanız, hırsızlık sonucu meydana gelen zararları büyük ölçüde yok edebilirsiniz.

Kasko sigortası yaptırarak aracınızı hırsızlığa karşı güvence altına almış olursunuz.

Aracın çalınması birçok şekilde gerçekleşebilir: Aracın kapıları zorlanır ya da bir anahtar uydurularak açılabilir. Otomobilin camının kırılarak içeri girilebilir. Aracın kapıları spatula vb. aletlerle açılabilir. Açık unutulan araç camından ya da kapısından da hırsız içeri sızabilir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Araba Hırsızlarına Karşı Alınacak Önlemler:
 

 • Arabanızı park edeceğiniz zaman görevlisi bulunan otoparkları tercih edin.
   
 • Otomobilinizin direksiyonuna pedallarına emniyet kilidi taktırmanız etkili olacaktır.
   
 • Aracınıza gizli kontak yaptırmak ve alarm sistemi taktırmak iyi bir güvenlik yönetemidir.
   
 • Aracınıza bakım yaptırmak ya da tamir ettirmek istediğinizde dikkat edin. Bakım istasyonlarına ya da oto-servislerine arabanızı bırakırken anahtarları üzerinde unutmadığınızdan emin olun.
   
 • Ağır yükleri olan aracınızı asla yol kenarına bırakmakmayın. Aracı görevlisi olmayan parklara bırakmanız da tehlike yaratır.
   
 • Aracınızı park etmek için kapalı bir garaja sahip değilseniz kolayca görebileceğiniz yerlere park etmeye özen gösterin.
   
 • Her zaman arabanızdan indiğinizde aracınızın kapı ve camlarını kontrol edin, kilitlediğinizden emin olun.
   
 • Aracınızın içinde asla değerli eşyalarınızı bırakmayın. Bu eşyalar; ruhsat, çanta, para, oto teybi, cep telefonu vs. olabilir.
   

Sigortam.net üzerinden kasko hesaplama yaparak en uygun kasko ücretleri listesine ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 kasko ile ilgili detaylı bilgiye ulaşın.

Benzer İçerikler

HDI Sigorta Kasko – Birleşik Kasko
HDI Sigorta Birleşik Kasko Ürününde Dikkat Edilmesi Gereken Özel Şartlar
1 Nisan 2013 itibarıyle...Kasko Genel ve Özel Şartları’nda birtakım değişiklikler olmuştur. Hasar durumunda sorun yaşamamanız için aşağıdakileri...mutlaka okuyun.

1-Eski Genel Şartlarda Olup Yeni Genel Şartlarda Bulunmayan Teminat ve...Uygulamalar

A)Araç Bedeli

Rayiç değer belirleme yöntemi değişeceğinden, poliçe üzerine araç bedeli...yazılmayacak. Bunun yerine aracın rayiç bedelinin nasıl belirleneceği yazılacak.

B) Eksik/Aşkın...Sigorta

Araç bedeli artık poliçeye yazılmayacağı için eksik/aşkın sigorta uygulaması da sona eriyor. Uygulama...yalnızca aksesuarlar için devam edecek.

C) Enflasyondan Korunma Klozu

Araç bedeli...poliçeye yazılmayacağı için enflasyonun aracın değerini etkilemesini engellemek amacıyla konulan enflasyondan korunma klozu da...artık poliçelerde yer almayacak. Aracın değeri zaten rayiç değer ile belirleneceğinden değer kaybı...oluşmayacak.

2-Yeni Genel Şartlarda Olup Bu Üründe Olmayan Teminatlar

Aşağıdaki teminatlar kasko...genel şartlarında standart olarak bulunup, bu üründe seçmeli veya şartlı olarak...bulunmaktadır.
-Kullanım ve gelir kaybı
-Yurtdışı (Seçimli)
-0 km araçlarda yenisi...ile değiştirme (Şartlı)

3- Ek Teminatlar

Yeni Kasko Sistemi’nde Ek Teminatlar Genişletilmiş Kasko...ve Tam Kasko ürünleri içerisinde bulunacaktır. Bu üründe bulunan ek teminatlar:
-3. kişilerce...kötü niyet ve muziplikle yapılan hareketler
-Yasal olarak taşınmasına izin verilen yanıcı, parlayıcı maddeler,...(Seçimli)
-Araç anahtarının ele geçirilmesi sonucu çalınma,

4-Ürüne Özel...Uygulamalar

Bu sayfada paylaşılan detaylar tamamen bilgi amaçlıdır. Sigorta şirketleri ürün ve...teminatlarda değişiklik yapabilirler. Bu nedenle, satın aldığınız poliçe ile beraber gelen belgede yer alan genel...ve özel şartları mutlaka okumanızı hatırlatırız. İtiraz durumunda en kısa zamanda 444 24 00 Sigorta Destek Hattı...veya sigorta danışmanınız ile iletişime geçmelisiniz.