Oto Hırsızlığında Yapılması Gerekenler

Oto hırsızlığı günümüzde sık yaşanan olaylar arasında yerini aldı. Yeni bir araba alacak kişinin hayallerine gölge düşüren konulardan biri aracının çalınması korkusudur.

Hırsızlıkla karşılaşma olasılığınız yüksek olması gibi bu durumu zararsız atlatma şansınızda yüksektir. Kasko sigortası yaptırarak karşılaştığınız zararları bu sigorta ile temin edebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ise çok kolay. Bütçenize en uygun sigortaya ulaşmak için sadece Sigortam.net üzerinden sigorta sorgulama yapmanız yeterli.

Oto hırsızlığından korunmak için "Oto Hırsızlığına Dikkat!" yazımızı mutlaka okuyun.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Oto Hırsızlığıyla Karşılaştığınızda Yapmanız Gerekenler
 

  • Arabanızın çalındığını fark ettiğiniz an, en yakınınızdaki karakola gidip durumunu bildirmeniz ya da Emniyet Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği’ne giderek durumu anlatmanız büyük önem taşıyor.
     
  • Aracınızın sigortalıysa 5 gün içinde sigorta şirketinizi de durumdan haberdar etmeniz gerekiyor. Oto hırsızlığında kasko kapsamıyla ilgili “Araç Anahtarı ile Çalınma Durumunda Kasko Ödeme Yapar mı?” yazımızı inceleyin.
     
  • Karakolda tutanak tuttururken plaka numaranızı yazdığınızdan emin olmalısınız. Arabanız çalındığında ruhsatınız içinde değilse, ruhsatınızın üzerinde yazan şase bilgisini de yazmanız gerekir.
     
  • Aracınızın belli başlı özellikleri (herhangi bir yerinde hasar olabilir) varsa, bu özelliklerin de belirtilmesi aracınızın daha kola bulunmasını sağlayacaktır.

Sigortam.net'ten 2014 araç sigorta fiyatları listesine ulaşarak ihtiyacınıza en uygun sigortayı yaptırın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan sigorta ile ilgili 7/24 bilgi alın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL