Oto Satışlarındaki Düşüş Sigorta Sektörünü Etkiledi!

AIG Sigorta Genel Müdürü Süleyman Sağıroğlu, 2014’ün Ocak-Temmuz döneminde oto satışında yaşanan gelişmelerin sigortaya etkilerini aktardı.

2014’ün ilk yarısında oto satışlarında düşüş görüldü. Bu durum sigorta sektörünün üretim oranını da düşürdü. Bu dönemde otomobil ve hafif ticari araç pazarı 2013 yılına göre %23.5 oranında gerileme gösterdi ve 346 bin 768 adet oldu.

Sağıroğlu, 2014 yılının Ocak-Temmuz döneminde sigorta sektörünün %5.4 oranında büyüme gösterdiğini bu oranın ise enflasyonun gerisinde kaldığına dikkat çekti. 2014’ün ilk yarısında trafik sigortasında %4.25 büyüme görülürken, kasko sigortasında da daralma yaşandığının altını çizdi. Bu durumu etkileyen sebepler arasında en önemlisinin sıfır araç satışında düşüş yaşanması ve ülkenin siyasi durumundan kaynaklanan ekonominin sigortaya harcanacak giderlerin kısılması olduğunu söylüyor.

Sağıroğlu, AIG Sigorta olarak hedeflerinin iş ortaklarıyla ve müşterileriyle uzun yıllara dayalı anlaşmalar sağlayıp, sigorta sektörüne uzun yıllar boyunca katkı sağlamak olduğunu belirtti.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

AIG Sigorta, Potansiyeli Yüksek Olan Branşlarda Büyümeyi Hedefliyor

Hayat dışı sigortalarının sektör genelinde 2014’ün ilk 6 ayında %9 oranda büyüme sağladığını fakat AIG Sigorta’nın bu branşta %18 oranında büyüdüğüne dikkat çeken Sağıroğlu, sigorta sektörüne yeni ürünler kazandırdıklarını, özellikle talebin fazla olduğu ama bu ihtiyaçlara yeterince önem verilmediği alanlarda çalışmalar yapmayı ön planda tuttuklarını ekledi. Sağıroğlu, buradaki amacın bu branşlarda en çok tercih edilen sigorta şirketi konumuna ulaşmak olduğunun altını çizdi.

Sigorta Şirketleri Risk Konusunda Bilinçleniyor

Sağıroğlu, AIG Sigorta-HSBC işbirliği ile prim üretiminin artmasını sağlayacak bir portföy oluşturduklarını, bu amaçla acente ve broker taraflarında da yatırım yapmaya devam ettiklerinin altını çizdi. Üretim ve karlılık açısından büyüme potansiyeli bulunan branşlarak yönelerek, nitelikli hizmetlerle acentelerin ve brokerların tercih ettikleri ilk sigorta şirketi olma amacını taşıdıklarını vurguladı. Sigorta sektöründeki üretim azalsa da kar oranının devam ettiğini söyleyen Sağıroğlu, sigorta şirketlerinin tecrübelerine dayanarak risk analizleri yaptıklarını ve müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayacak çözümler üretebilme konusunda geliştiklerini belirtti. 

Sağıroğlu, sigortayla ilgili getirilen yeni uygulamanın sektöre önemli katkılar sağladığını dile getirdi. Bu uygulama kapsamına göre, riskli olan işletmeler poliçe dönemlerinin ilk 6 ayı içinde gerekli önlemleri almalarsa poliçeleri yenilenmeyecek. Sigorta sektörünün risklerden arındığını söyleyen Sağıroğlu, sigorta yapılabilir risklerde doğru fiyat sunmanın önemli olduğunu bu şekilde kar sağlanabileceğini belirtti.

AIG Sigorta gibi Türkiye’nin en büyük ve en iyi sigorta şirketlerinin kasko sigortası tekliflerine Sigortam.net'ten sigorta sorgulama yaparak kolayca ulaşmanız mümkün. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı da arayarak 7/24 sigorta satın alın.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
%50'ye varan fiyat avantajı için KASKO TEKLİFİ AL
2 dk'da en iyi fiyat garantisi ile TRAFİK TEKLİFİ AL

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL