Oto Sigortalarında Yeni Dönem Başlıyor!

Türkiye Sigorta Birliği (TSB) düzenlediği basın toplantısında 2013 yılı ve 2014 yılının ilk çeyreğinde sigorta sektöründe yaşananlar değerlendirildi. Oto sigortası konusunda yeni bir projenin hazırlandığından bahseden Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı Ramazan Ülger, bu projenin kapsamıyla ilgili bir takım bilgiler verdi.

Hazırlanan bu yeni projeye göre artık trafik sigortasında “doğrudan tazmin yöntemi” geçerli olacak. Şuan ki uygulamada herhangi bir trafik kazasındahasar alan sürücü karşı tarafın sigorta şirketinden hasarının karşılanmasını talep ediyor. Yeni uygulama geçerli olduğunda ise artık bu durum değişecek. Artık sürücüler kazada kusurlu ya da kusurlu olmamasına bakılmaksızın hasar tazminini kendi sigorta şirketinden talep edecek. Karşı tarafın sigorta şirketiyle bağlantıya geçmek durumunda kalmayacak.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Yedek Parça ve Özel Servis Sertifikasyonu oluşturulması planlanıyor ve bu uygulamayla eşdeğer parçalar ve özel servisler sertifikalandırılacak. Böylece çok fazla şikayet gelen orjinal yedek parça kullanılmaması konusu da çözülme kavuşturulmuş olacak.

Zorunlu trafik sigortası tazminat hesaplamasına da belli bir standart getirilecek ve böylece hasar aracılarının madur tarafı zarara uğratmalarının önüne geçilecek.

Suistimal Bürosu’da kurulacak ve bu yöntemle sigortalıların haksızlıklara maruz kalmamaları sağlanacak.

Kaskove trafik sigortasında yapılacak bu değişiklikler sigortalılara derin bir nefes aldıracak gibi görünüyor. Uygulama için yapılan çalışmaların önümüzdeki sonbaharda tamamlanacağı öngörülüyor.

Uygun Kasko Fiyatları

Kasko sigortası konusundan da bahseden Ülger, hazırladıkları bu yeni uygulamalarla birlikte hem kasko hem de zorunlu trafik sigortasında iyi ve kötü sürücüyü ayıracaklarını söyledi. Hasar sayısının hızla düşmeye başladığını da belirten Ülger, hasar oranları ve sayılarının düşmesiyle birlikte kasko sigortalarında da olumlu gelişmeler yaşandığını ve bu güzel sonuçların fiyatlara da yansıdığına dikkat çekti. Ayrıca Ülger, 2013 yılı sonunda dövizde yaşanan artışın kasko fiyatlarını etkilemediğini, tam tersine 2014 yılının ilk çeyreğinde kasko fiyatlarında düşüş yaşandığının altını çizdi.

Sigortam.net üzerinden en uygun araç kasko fiyatlarınakasko hesaplama yaparak kolayca ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan da 7/24 sigorta uzmanlarımızın yardımıyla kasko sigortanızı yaptırın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL