Oto Teyp Tamiri Nasıl Yapılır? | Oto Rehberi | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Oto Teyp Tamiri

Ülkemizde tamir konusunda sürücülerin sıkça karşılaştığı sorunlardan biri oto teyp tamiridir.

Teyp tamirinde oto elektrik tamircilerinin tercih edilmesi bu sorunları doğuran en büyük etkenlerden birisidir. Teyp tamiriyle oto elektrik tamiri arasındaki ayrımın farkına varılmaması teybin tamir edilmek yerine bozulabildiğini gösteriyor.

Bir teyp tamircisi oto elektriğini tam olarak bilmese de teyp içerisindeki elektrik devresinin çalışma prensibini bilmek zorundadır. Oto elektrik tamircisi ise teyp tamiri konusunda bilgi sahibi değildir. Dolayısıyla teybinizi tamir ettireceğiniz servisi iyice araştırıp, seçmeniz gerekir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Oto Teyp Arızasında İzlenecek Yollar
 

 • Oto teyp tamircisine aracınızı götürdüğünüzde teybinizle ilgili şikayetinizi anlatın. Tamirci ya da servis şikayetinizi dinledikten sonra teybin ne tür bir arızası olduğunu ve nasıl tamir edilmesi gerektiğini aktarır.
   
 • Bozulan teybinizin garanti süresi devam ediyorsa teybi garanti servisine götürün. Aksi durumda teyp başka bir servis tarafından açıldığı için garanti geçerliliğini yitirir.
   
 • Teyp tamirinde tamirci öncelikle teyp üzerinde kısa devre, elektrik kaçağı gibi durumların olup olmadığını kontrol eder.
   
 • Teyp üzerinde elektrik devresiyle ilgili bir sorun varsa eğer teybi oto elektrikçisine götürmeli ve sorunun nasıl çözüleceği konusunda bilgi almanız gerekir. Böylelikle aracınızın tüm elektrik devresine zarar verilecek davranışlardan kaçınılmış olunur.
   
 • Teyp üzerindeki herhangi bir parça işlevini yitirmişse orijinal parçayla değiştirilmelidir. Bozulan bir parça tamir edildikten sonra yerine takılmalı ve görevini yaptığından emin olduktan sonra teyp çalıştırılmalıdır.
   

Sigortam.net üzerinden sigorta sorgulama yaparak araç kasko fiyatları listesine ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 bilgi kasko ile ilgili detaylı bilgi alın. 


Benzer İçerikler

En Ucuz Sıfır Araçlar

Hem sıfır hem de bütçenize uygun bir arabanız olsun istiyorsanız sizin için araştırdığımız en uygun sıfır araba fiyatlarına göz atabilirsiniz.

 

Devamını Oku

Soğuk Havalarda Araç Nasıl Çalıştırılır?

Kış aylarında araçların daha kolay çalışması için bazı küçük tedbirler alınabiliyor. Soğuk havalarda araç kullanımına dair bilgileri ve tedbirleri, sizin için bir araya getirdik.

Devamını Oku

Kasko Fiyatları Yeni Kasko Sistemi Sonrası Arttı mı?

Yeni kasko yasası yürürlüğe girmeden kısa bir süre önce yayınlanan haberler, kamuoyunda yeni kasko sistemi ile beraber kasko fiyatlarında fahiş artışlar meydana geleceği yönünde bir algı oluşturmuştu.

Devamını Oku