Otomatik mi Düz Vites mi?

İlk defa otomobil alacakların veya otomobilini değiştirmeyi düşünen kişilerin aklına birçok soru gelir; hangi marka almalı, spor mu olmalı klasik mi, kullanışlılık mı ön planda olmalı görüntü mü gibi sorular kadar düşündükleri konulardan biri de vites otomatik mi olmalı düz mü?

Düz ve otomatik vitesi birbirinden ayıran farklar ve avantajların fazla olması nedeniyle bu konuda yeterince bilgi sahibi olmakta, değerlendirmeler yaparak karara varmakta fayda var. Aracın performansına, motor gücüne göre yakıt tasarrufu değişse de düz vitesin yakıt tasarrufunu daha fazla sağladığı söylenir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Ancak bu durum motorun otomatik şanzımanı desteklemesiyle bağlantılıdır. Şehir içi yakıt tüketiminin ölçülmesi halinde bu kuralın değiştiği görülmektedir.

Düz vitesi yıllarca aktif bir şekilde kullanan sürücüler; otomobile hakim olmayı ve rahatça kontrol sağlamayı sevdiklerinden düz vites kullanmaktan memnundurlar ve çok zorlanmazlar ancak otomobil kullanmaya otomatik vitesle başlayanlar, uzun süre yollara otomatik vitesle çıkan sürücüler düz viteste zorlanacaktır.

Otomatik vites otomobil sürüşü açısından oldukça rahattır. Otomatik vites kullanan sürücülerin yolda ilerlerken hata oranları düşecektir, haliye kullanırken memnuniyet ön plandadır. Otomatik vites kullanırken çok fazla vücut hareketi yapmaya gerek yoktur. Tedirginlik,  dalgınlıklar gibi trafikte sürücüleri zor durumda bırakan hareketlerin vahim sonuçlar doğurmasına engel olur. Ancak bu avantajları gerçekten değerlendirebilmek adına ''Otomatik Vites Kullanımının İpuçları'' hakkında bilgi sahibi olmakta fayda var.

Düz ve Otomatik Vitesin Kişilere Sundukları Avantajlar

Düz vites araçlarda ise en büyük avantaj otomobilin daha güçlü olmasıdır, düz vitese sahip araç, yola daha fazla tepki verecektir. Genellikle sürücüler arabayı kontrol edebilmekten hoşlandığı için düz vitesten vazgeçmek istemez.

Düz vitesi tercih eden araç sahipleri, hız ve performansa önem vermektedir genellikle. Otomatik ya da düz vitese sahip otomobil arasında ikilem yaşayan araç sahiplerinin kendilerini tanımasında fayda var. Araç sürerken daha fazla aktif olmak isteyen sürücü otomatik vites kullanırken isteksiz olacak, keyif almayacaktır. 

Yolda kontrolü sağlama konusunda kaygı yaşayan sürücünün düz vites alması halinde sürekli hata yapabilir, bu durum ise sürücünün trafiğe çıkarken kendine güvensiz hissetmesine sebebiyet verir.

Kaskonuzu Yaptırmayı İhmal Etmeyin

Kişilerin seçecekleri araçlar, modeller ya da fiyatları kendi tercihlerine bağlı olabilir fakat ne yazık ki seyir halinde aracınıza veya size gelecek zararlar her zaman sürücülerin elinde değil. Bu yüzden; alacağınız otomobil ister otomatik ister düz vites olsun ama mutlaka kaskolu olsun.

Yolculuk güvenliğini hızla sağlamak için Sigortam.net’e gelin en iyi kasko fiyatlarına kasko sorgulama yaparak ulaşın. Dilerseniz 7/24 hizmet veren 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattından yardım alın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL