Otomobil Alırken Düşünmeniz Gereken Giderler

Otomobil alırken düşünmemiz gereken giderler, otomobil almadan önce kafa yorduğumuz konular değil.

Otomobil sahibi olmak; prestij sağlamasının yanında hayatı kolaylaştıran, rahatlık sağlayan bir durum olarak değerlendiriyor genellikle. Peki gerçekten durum bu kadar parlak ve konfor sağlayıcı mı?

Otomobil sahibi olunduğunda daha güzel bir hayat mı bizi bekliyor? İşte otomobil sahibi olmadan sizi bir kez daha ayrıntılı düşünmeye ve sorgulatmaya yönlendirecek birkaç küçük ipucu.

Bu ipuçlarını olumsuz düşünmek için değil araç alırken gerçekten her ayrıntıyı; sigorta, kasko, trafik muayenesi gibi küçük gibi gözüken ama önemli noktaları değerlendirmek için baz alın.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Peki Araç Alırken Düşünmemiz Gereken Giderler Neler?

Sigorta

Zorunlu trafik sigortası, kasko sigortası araç sahipleri için masraflı ama olmazssa olmazlardan

Yakıt Giderleri

Her ne kadar ‘’Yakıttan Tasarruf Cihazları’’, ‘’Benzinden Tasarruf Etme Yöntemleri’’ gibi yazılarımızla yakıt tasarrufu sağlanması için öneriler sunsak da benzin fiyatları bütçeyi zorlamaya devam ediyor.

Araç Vergileri

Alırken %60 ila %90 ÖTV+ KDV kullanırken her yıl motorlu taşıtlar vergisi aracın modeli, motor hacmine göre vergi ödemek zorundasınız.

Egzoz ve Trafik Muayenesi

Motorlu taşıtlar için bir diğer önemli konu da yaptırmamanız durumunda cezası ve yaptırımı olan trafik muayenesi.

Otopark Giderleri

Özellikle trafik yoğunluğu olan büyük şehirlerde otopark büyük sorun. Evinizin önü diye bir kavram yok artık çoğu yerde bu da otomobil giderleri arasında yer alıyor.

Otomobil Bakımı Giderleri

Otomobil bakımı devamlılık ve düzen isteyen bir durum. Sürekliliği olması gereken bakımlar yanında, arıza durumunda da bakım gerektirebilir.

Trafik Cezaları

Alkollü otomobil başına oturmanız, sollamalar, zorunlu trafik sigortası yaptırmamış olmanız gibi birçok faktör trafik cezası yemenize sebebiyet veriyor. Üstelik artık her tarafı çeviren kameralarla çok daha kolay.

Otomobil alırken ya da alma kararı üzerinde düşünürken kasko sigortasına kadar tüm gider hesaba katın, tüm giderleri planlamış olmanın güveniyle araç sahibi olun.

Sigortam.net üzerinden  2014 kasko değeri listesine kolayca ulaşın, sigorta sorgulama yaparak kasko fiyatları 2014 listesi ile karşılaştırma yapın.

Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan sigorta ile ilgili detaylı bilgi alın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL