444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Yeni Otomobil Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

13 Temmuz 2015

Yeni bir otomobil almak isteyenlerin tercihleri, genellikle kendi gözlemleri ve çevredekilerin tavsiyeleri etrafında şekillendiği için, birçok sürücü araç sahibi olduktan sonra hayal kırıklığı yaşayabiliyor.

Araç almadan önce teknik bilgiler ve kullanım olanakları hakkında çok fazla bilgi sahibi olmak ise bir hayli zor. Bu nedenle otomobil almadan önce dikkat etmeniz gereken 10 konuyu sizler için hazırladık.

Otomobili Kullanacak Kişi Sayısı

Aracın dış görüşünden önce, kullanımının ne kadar pratik olduğu göz önünde bulundurulmalıdır. Özellikle kalabalık olan ailleler için koltuk ve bagaj bölümleri geniş olan otomobiller büyük kolaylık sağlayacaktır.

Kullanım Mesafesi

Bilindiği gibi araçların performansları ve yakıt tüketimleri yol mesafesine göre farklılık gösterebilir. Bu nedenle aracın hangi mesafe aralıkları arasında kullanılacağı iyi düşünülmeli ve buna göre bir otomobil seçimi yapılmalıdır.

 
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

Kullanıcının Cinsiyeti

Son yıllarda cinsiyete göre yaapılan araç tasarımlarına olan ilgili gün geçtikçe artıyor. Örneğin araç içine fazla eşya koyan kadın sürücülerin feminen bir araç modeli seçmeleri bu konuda önemli bir kolaylık sağlayacaktır.

Teknoloji

Araç seçimi yapılırken ön planda tutulması gereken bir diğer önemli faktörse, aracın teknolojik yapısıdır. (Bluetooth, Wi-Fi, sunfoof ve sürücünün  belirlediği diğer donanımlar.)

Trafik Yoğunluğu

Aracın kullanılacağı bölgede trafik yoğunluğunun yüksek olması durumunda tercih edilen araç, sürücünün konforunu üst düzeyde tutan bir tasarıma sahip olmalıdır.

Arazi

Aracın kullanılacağı bölgede doğa şartları ne kadar sertse, tercih edilen araç da bu şartlara uyum sağlayabilecek türde olmalıdır. Örneğin dağlık bir arazide tercih edilen araç motor çekiş gücü yüksek ve 4x4 olmalıdır.

Servis

Seçilen aracın servisi sorun çıkarma yerine sorun çözen, kullanıcıyı mağdur etmeyecek bir yapıda olmalı.

İkinci El Fiyatı

Alınmak istenen aracın, olası bir satış halinde yüksek fiyata, çabuk elden çıkartılabilen özelliğe sahip olmasına dikkat edilmelidir. Örneğin marka imajı zayıf olan bir aracın ikinci el piyasasındaki satışında önemli sorunlar ortaya çıkartabileceği unutulmamalı.

Yeni araç aldıktan sonra yapmanız gereken ilk işlemse hiç vakit kaybetmeden kasko sigortası yaptırmaktır. Aracınızı ve bütçenizi koruma altına almak ve beklenmedik kaza ya da arıza durumlarında mağdur olmamak için hemen Sigortam.net’i ziyaret edin veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayın, ihtiyacınız olan en iyi kaskoya kısa sürede sahip olun.


Okumaya Devam Edin

İkinci El Araba Alırken Dikkat!

20 Şubat 2014 Perşembe

Kullanılmış bir aracı alırken ince eleyip sık dokumak gerekir. Seçimlerinizde yardımcı olacak maddeleri sizin için sıraladık.

Sahibinden Araba Alırken Dikkat!

21 Mart 2014 Cuma

Sahibinden araba alırken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Sonradan pişmanlık duymamak için bu noktaları mutlaka dikkate alın.

Araba Alırken Otopark Borcuna Dikkat Edin!

05 Kasım 2014 Çarşamba

Yeni bir araç alırken aracın otopark borcunun sorgulanması gerekir. Böylece aracınızı satın aldıktan sonra otopark parası ödemek durumunda kalmazsınız.