Otomobil Çiziklerini Gidermenin Yolları

Özellikle yeni otomobil alanların en büyük korkularından biri yeni aldıkları arabalarının zarar görmesi ve araba çizilmeleri. Trafiğin, araç sayısının ve kazaların yoğun olduğu birçok yerde oto çizik giderme işlemi araç bakım servislerinin en fazla uyguladığı sistemlerden birisi.

Ancak araç bakımında, ”Paslanmaya Karşı Otomobil Bakımı” yazımızda da bahsettiğimiz gibi araç bakım servisleri kadar otomobil kullanıcılarına da görevler düşüyor. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

  • Araba kaportasındaki çizikler kılcak(hafif) ve derin(ağır) olarak 2’ye ayrılarak sınıflandırılır. Ayrı ayrı sınıflandırılan çiziklerin bakımları da ayrı ayrı verilmektedir. Araba sahibi kaportadaki çizikler ile ilgili rahatsızlıklarını belirtir ve hangi bakım uygulanacağına karar kılınır.
  • Araba üzerinde yer alan çizikler kılcal yani hafif dediğimiz çizikler ise giderilmesi zorlu bir bakım ve zaman gerektirmez. Bu tür çizikler genel olarak dallardan, yağmur, toz ve yanlış temizlik gibi sebeplerden kaynaklı meydana gelir. Bu çiziklere karşı önlem almak önemlidir, aksi durumda basit aşamaları gerektiren çizikler derin çiziklere dönüşebilir.
  • Kaporta üzerinde yer alan hafif çiziklerden kurtulmanın yolu çatlakları ve çiziklerin içini cila ile doldurmaktır. Derin çizikler için ise pasta ve cila uygulanabilir. Hafif olan çizikler için cila en iyi yöntem olacaktır.
  • Pasta araç boyasını incelteceğinden çok fazla yapılmamalıdır, çok fazla pasta kullanımında araç her türlü kılcal çiziğe müsait olur ve aracınıza bakım yerine hasar vermiş olursunuz.

Gözünüz gibi baktığınız arabanızın bakımı için kasko sigortası şart unutmayın! Sigortam.net üzerinden sigorta sorgulama yaparak kasko değer listesiverilerine ulaşın, en uygun sigorta fiyatları ile kolayca sigortalanın. 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan da 7/24 bilgi alın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL