Otomobil Fiyatları Artacak mı | Kasko Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Otomobil Fiyatları Artacak mı?

AB uyum yasaları çerçevesinde TIR yükseklik sınırının değiştirilecek olması, TIR’larla taşınan araçların fiyatlarında artışa sebep olacak. Taşıma masraflarını arttıracak bu yeni uygulama, otomobil fiyatlarını da etkileyecek.
 

Yakıt Masrafları Otomobil Fiyatlarını Etkileyecek

 
Yeni düzenleme ile birlikte TIR yükseklikleri 12 cm düşürülecek. Daha önce 4 metrelik araç için yüzde 20 opsiyon kullanılıyor ve yükseklik 4.20 cm’e kadar çıkabiliyordu. Düzenleme sonrası bu sınır 4.08’de kalıyor. Daha önce her bir TIR ile 7 araç taşınabiliyorken, bundan sonra bu sayı 6’ya düşecek. Yani her 42 araçta fazladan bir TIR daha yola çıkacak. Bu da yakıt masraflarını doğrudan etkileyecek. Ayrıca TIR yükseklik sınırının değişmesinden dolayı yeni TIR alımları da olacak. Lojistik firmalarının maliyetini yüzde 15 civarında arttıracak olan bu uygulama, otomobil fiyatları üzerinde de  yüzde 1-2 gibi bir artış getirecek.
 
Otomobiliniz için en uygun kaskoyu Sigortam.net’ten yaptırın, yüzde 45 fiyat avantajını yakalayın. Hemen www.sigortam.net veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden kasko sorgulama yaparak size en uygun kasko sigortasına 3 dakikada ulaşın.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL
 
#%sskasko%#

Benzer İçerikler

Türkiye’de Kasko Primleri Daha Düşük

Türkiye Sigorta Birliği Genel Sekreteri Mehmet Kalkavan, kaskodaki rekabet ve düşük işçi ücretleri sebebiyle kasko primlerinin daha düşük olduğunu söyledi!

Devamını Oku

Motor Yağı ve Filtresi Ne Zaman Değiştirilmelidir?

Motor yağı, motorun hareketli aksamı üzerinde film şeklinde ince bir tabaka oluşturarak sürtünme ve aşınmayı azaltır, bu da tekerleklere daha fazla güç aktarıldığı anlamına gelir.

Devamını Oku

İnternette En Fazla Aranan 10 Otomobil

Arama motoru devi Yandex, 2015 yılında Türkiye'de en fazla aranan otomobil markası ve modellerinin listesini kamuoyuyla paylaştı. İşte 2015'in en fazla aranılan otomobili.

Devamını Oku