444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Otomobiliniz için Kışa Hazırlık

21 Ekim 2013

Aracınızı soğuk hava koşullarına hazırlayarak sonbahar ve kış aylarında meydana gelebilecek arızalara karşı önlem alın. Yapacağınız temel araç bakımı ile trafiğe güvenle çıkın.

V Kayışı

Yaz mevsimi geride kalsa da sıcak havanın aracınız üzerindeki etkisi devam ediyor olabilir. Yaz aylarında sıcak havanın etkisiyle gevşeyen V kayışı özelliğini kaybeder. Motordan aldığı gücü vantilatör, su pompası ve alternatöre ileten V kayışının kopması ve esnemesi sonucunda motor hararet yapabilir ve akü bitebilir. Bu yüzden kışa girmeden aracınızın trigger kayışı kontrolünü yapın, gerekirse değiştirin.

Antifriz

Kış aylarında radyatördeki suyun donmaması için antifriz kullanın. Soğutma sistemini korozyona karşı koruyan antifrizin eksikliği durumunda motor parçalarında paslanma görülebilir. Antifriz/su oranı yaşadığınız yere göre değişkenlik göstermekle birlikte çoğunlukla 1 ölçek antifriz/1 ölçek su olarak kullanılır. Hava sıcaklığına göre antifriz oranı %30’a kadar düşebilir veya %70’e kadar çıkabilir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

Silecekler

Yağışlı havalarda görüşü önemli ölçüde etkileyecek olan sileceklerin bakımı, yağışlar başlamadan önce yapılmalı. Soğuk havanın etkisiyle cam suyunun donabileceği göz önünde bulundurularak antifrizli cam suyu kullanılmalı. Yazın sıcak havanın etkisiyle esnemiş olabilecekleri için sileceklerin kış öncesi değiştirilmesi önerilir.

Hava Filtresi

Kış öncesi hava filtresi kontrol edilmeli, temizlenmeli, gerekli ise değiştirilmelidir. Motora giren havayı süzdüğü için hava filtresi önemli bir parçadır. Hava filtresi temizliği için;

  • Temizleyici sprey kullanın. Filtreyi spreyle ıslatıp 15 dakika kadar bekleyin.
  •  15 dakika sonra filtreyi soğuk su ile durulayın. Suyun temiz olmasına dikkat edin. Durulama işlemini temiz kısımdan kirli kısma doğru yapın.
  • Filtreyi kurumaya bırakın. Kurutmak için saç kurutma makinası vb kullanmayın.
  • Filtre kuruduktan sonra hava filtresi yağı ile her tarafını yağlayın.

Bunlara ek olarak fren ve debriyaj balataları, araçta bulundurulması gereken çekme halatı, zincir, takoz gibi malzemeler, akü şarjı, bujiler kontrol edilmelidir.

Kış mevsiminde de trafiğe güvenle çıkmak için kasko sigortası yaptırmayı unutmayın.

Online Kasko Sorgulama

En uygun kasko fiyatları için 3 dakikanızı ayırın, kasko hesaplama yaparak anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen online kasko tekliflerine ulaşın, fiyat ve teminat karşılaştırması yapın, kasko karşılaştırma ile %45'e varan fiyat avantajı yakalayın.

Daha Fazla Kasko Teklifi için 444 24 00

Online kasko teklifleri arasında ihtiyaçlarınıza uygun bir kasko yoksa  444 24 00’ı arayın veya biz sizi arayalım, online teklif vermeyen anlaşmalı sigorta şirketlerinden sizin adınıza teklif alalım. Daha fazla seçenek ve daha uygun fiyatlarla kasko sigortanızı kolayca yaptırın. Poliçenizi ücretsiz gönderelim.

Hasar İşlemleri Takibi Sigortam.net’ten!

Herhangi bir hasar durumunda 7/24 hasar ihbarı yapabileceğiniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’nı arayın veya hasar formunu doldurun, hasar işlemlerinizi sizin adınıza takip edelim.


Okumaya Devam Edin

Araçlarda Yaz Bakımının 5 Püf Noktası

18 Haziran 2012 Pazartesi
Kış mevsiminden çıkmış aracınızı sıcak havalarda kullanırken yaz bakımı yaptırmak ve parçalarını gözden geçirmek önemlidir.

Aracınızın Bakımı için Sizin Yapabilecekleriniz

17 Aralık 2012 Pazartesi
Aracınızın periyodik bakımları için servise götürmeniz şart olsa da bazı küçük bakımları kendiniz yaparak zorunlu haller dışındaki ücretlerden kurtulabilirsiniz.

Aracınıza Bahar Bakımı

11 Mart 2016 Cuma
Sert kış havası, yerini bahara bırakıyor. Aracınız bahara hazır mı? Aracınızı bahara hazırlamak için ne gibi kontroller ve değişiklikler yapmak gerektiğinizi öğrenmek için yazımızı okuyun.