Otomobil Üretimi Artıyor

OSD’nin verilerine göre otomotiv sektörü geçen yıl ve bir önceki yıla göre büyürken, otomobil üretimi de  Ağustos ayında %34’e ulaştı.

Otomobil Sanayicileri Derneği (OSD) Ocak-Ağustos ayı otomotiv istatistiklerini açıkladı. İstatistiklere göre 2015 yılının ilk 8 ayında genel olarak otomotiv sektörünün her alanında üretim, ihracat ve Pazarda büyüme yaşandı. Ağustos ayı baz alındığında ise otomobil üretimi diğer aylara nazaran artış göstererek toplam artış %34’e ulaştı.

Sigortalanmak icin HEMEN ARAYIN!
444 24 00
İhtiyaciniz olan sigorta branşını seçin, en uygun fiyata 3 dakikada ulaşın!

Otomotiv Üretimi Artıyor

OSD’nin verilerine göre toplam üretim bir önceki yılın ilk sekiz ayına göre %19, otomobil üretimi ,ise %9 arttı. Bu dönemde, toplam üretim 857 bin adet, otomobil üretimi ise 500 bin adet düzeyinde gerçekleşti. 2015 yılı Ocak-Ağustos döneminde toplam Pazar, 2014 yılı aynı dönemine göre % 46 oranında artarak 627 bin adet düzeyinde gerçekleşti. Bu döçnemde ootmobil pazarı %43 arttı ve 454 bin adet olarak gerçekleşti.

Toplam İhracat Arttı

OSD verilerine göre ihracat da bir önceki yıla oranla artış gösterdi. 2015 yılı Ocak Ağustos döneminde bir önceki yıla göre toplam otomotiv ihracatı adet bazında % 8 oranında artarken otomobil ihracatı ise % 1 oranında azaldı. 2015 yılı Ocak Ağustos döneminde toplam ihracat 617 bin adet, otomobil ihracatı ise 377 bin adet düzeyinde gerçekleşti.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

2013 Verilerini de Geride Bıraktı

2015 yılı Ocak Ağustos döneminde 2013 yılının ilk sekiz ayına göre toplam üretim yüzde 18, otomobil üretimi ise % 25 oranında arttı. Toplam Pazar, 2013 yılı aynı dönemine göre %15 oranında, otomobil pazarı ise % 14 oranında artış gösterdi. Toplam otomotiv ihracatı adet bazında %14 oranında, otomobil ihracatı ise % 22 oranında arttı.  

Kasko Sigortası Yaptırmayı Unutmayın

Siz de bu yıl yeni araç alanlardan mısınız? Eğer öyleyse yeni aracınızla trafikte güvenle seyahat etmek istiyorsanızn aracınıza mutlaka kasko sigortası yaptırın. Sigortam.net’e gelerek 2015 kasko sigortası fiyatları kontrolünü online veya 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattından yaparak en iyi fiyat garantisi ile kasko sigortası yaptırın. 

Benzer İçerikler

Araba Kasko Fiyatları 2018Araba kasko fiyatları 2018, Sigortam.net üzerinden
kasko hesaplama ile kolayca öğrenilebilir.

Araba Kasko Fiyatları...2018

Kasko fiyatları aracınızın yaşı, modeli, geçmiş hasarları gibi durumlara göre değişiklik...göstermektedir. Araç fiyatları belirlenirken kasko değer listesi de baz alınabilir. Kasko değer listesi Türkiye...Sigortalar Birliği (TSB) tarafından her ay yayınlanır. "Kasko değer listesi 2018" listesine göz atabilirsiniz. Türkiye’nin en büyük ve en iyi sigorta...şirketlerinin kasko tekliflerini sunan Sigortam.net’ten ihtiyacınıza ve bürçenize en uygun kaskoya 3 dakikada ulaşırsınız. Online...olarak istediğiniz sigorta şirketlerinin kasko fiyatlarını görür, karşılaştırır ve satın alabilirsiniz. [widget...id="sigortamnet_kasko_widget-2"] Herhangi bir kazayla karşılaşmanız durumunda aracınızın hasarlarının giderilmesi için...ödeyeceğiniz bedel kasko için ödeyeceğiniz miktardan çok daha fazladır. Manevi olarak ödeyecekleriniz ise hiç süphesiz...tartışılamaz. Kasko sigortası, aracınızı çarpma, çalınma, yanma vs. gibi en sık karşılaşılabilecek teminatlara karşı...güvence altına alır. İsterseniz ek teminatlarla da kasko poliçenizi genişletebilirsiniz. Kasko sigortası teminatlarını incelemek...için "Kasko Sigortası...Teminatları Nelerdir?" yazımızı okuyun. Ayrıca, poliçe vade hatırlatma formumuzu doldurmanız durumunda günü dolmuş ve yenilenmesi gereken...sigortanızı biz size hatırlatırız. Böylece hatırlamak zorunda olduğunuz bir işin yükünü sizden almış...oluruz. Sigortam.net’ten zaman kaybetmeden kaskonuzu yaptırın içiniz rahat olsun. Dilerseniz 444 24 00 numaralı...Sigorta Destek Hattımızdan da 7/24 detaylı bilgi alın.

Sigortam.net'ten Kasko Teklifi Alabileceğiniz 2018 Model...Arabalar

https://www.sigortam.net/ford-kasko-sigortasihttps://www.sigortam.net/peugeot-kasko-sigortasihttps://www.sigortam.net/opel-kasko-sigortasihttps://www.sigortam.net/volkswagen-kasko-sigortasihttps://www.sigortam.net/fiat-kasko-sigortasihttps://www.sigortam.net/fiat-kasko-sigortasihttps://www.sigortam.net/toyota-kasko-sigortasihttps://www.sigortam.net/honda-kasko-sigortasi        

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL