444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Otomobilinizi Yenilemenin Tam Zamanı

Gündelik yaşantımızın, özellikle iş hayatımızın önemli parçası olan araçlarımız da zaman içinde eskiyor ve yenilenmeleri ihtiyacı doğuyor. Gelişen teknoloji ile yepyeni model ve özellikte araçlar kullanımımıza sunuluyor. Yeni model araçların piyasaya çıkması ile birlikte araç markalarının birbirinden cazip kampanyalara başlamaları ve  ikinci el otomobillerdeki avantajlarla araç değiştirmek için oldukça avantajlı bir dönemde bulunuyoruz.
 
kasko, trafik sigortasıÖnümüze sunulan pek çok seçenek varken, bizim için ideal alışverişin hangisi olduğuna karar vermek zor. O halde yeni araç alacaksanız ilk olarak yaşam tarzınıza uygun seçenekler arasından bir eleme yapmaya başlamak işinizi kolaylaştıracaktır.
 
Öncelikle bu otomobili ne amaçla ve ortalama kaç yıl kullanacaksınız?
 
Araca sahip olduktan sonra standart bakım onarım masraflarınız için ne kadarlık bir bütçeye ihtiyacınız var?
 
Aracın ve sizin güvenliğiniz için yaptıracağınız kasko ve trafik sigortaları yaklaşık ne kadar tutacak?
 
Araç kasko değeri baz alınarak hesaplanan MTV ne kadar?
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Bu soruları önceden cevaplayarak seçtiğiniz marka ve model araçları internet ortamında karşılaştırmalı olarak inceleyebilirsiniz. Bu durum size başlangıç için çok yorulmadan bilgi sahibi olmanıza yardımcı olur. Böylece kendi bütçenize uygun olan fiyat aralığında hangi model aracı satın alabileceğinizi en doğru biçimde belirleyebilirsiniz.
 

Aracınızı Yenilerken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

 
– İlk olarak kullanım amacınızı belirlemelisiniz. Buna göre aracınız tipi ve modeli şekillenir.
 
-İhtiyacınız olan spor bir araba mı, geniş bagajlı bir aile arabası mı? Arazide mi kullanacaksınız, şehir trafiğinde mi? Bu cevaplar kafanızdaki arabaların sayısını azaltır ve seçiminizi kolaylaştırır.
 
– Fiyat ve bütçe konusu elbette çok önemli. Almayı düşündüğünüz aracın standart paketi, eklemek istediğiniz özellikleri ile ödenecek fiyatı bütçenize uygun olmalıdır. Bu bilgiye göre kullanmanız gereken kredi miktarını da tespit etmiş olursunuz.
 
– Hız ve çekiş özellikleri sizin için tatmin edici olmalı. Araç performansında bu iki konuya dikkat edilmelidir.
 
– Teknolojik yenilikleri daha çok uygulayan, güvenlik, performans ve dayanıklılık alanlarında araştırma yapan markalara öncelik vermelisiniz. Eğer güvenliği ön planda tutuyorsanız, araçta standart olarak bulunması gereken emniyet kemeri ve hava yastığı gibi elemanlardan başka hangi ekstra güvenlik elemanlarının bulunduğunu da öğrenin.
 
– Karar sürecinizdeki temel kriterlerden biri de servis olanakları olmalıdır. Almayı düşündüğünüz aracın yeterli servis ağına ve yedek parça sağlama kolaylıklarına sahip olduğundan emin olmalısınız.
 
– Alternatifler arasından ihtiyaçlarınız, bütçeniz ve ödeme koşulları size en uygun olan aracı seçmelisiniz. Seçim konusunda son kararınızı verebilmek için mutlaka test sürüşü yapmayı ihmal etmeyin.
 

İkinci El Araç Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 
İkinci el araç alırken de en önemli kriterler değişmiyor. Aracınızı nerede ve ne kadar süre kullanmayı planladığınıza karar verip belli modeller üzerinde durmaya başlayabilirsiniz.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

– Önce varsa güvendiğiniz arkadaşlarınızdan, internetten ve gazetelerden araştırma yaparak satın almak istediğiniz aracın piyasa fiyatını öğrenin.
 
– Fiyatlar konusunda farklı satıcılarla görüşüp, küçük bir araştırmayla indirim oranlarına dair fikir sahibi olabilirsiniz.
 
– Yedek parça ve servis fiyatları konusunda servislerden bilgi alın.
 
– Araca bakmak için en uygun zaman gündüz saatleridir. Mümkünse giderken, bu işten anlayan bir arkadaşınızı size yardımcı olması için yanınızda götürün.
 
– Mekanik aksamının durumunu iyice kontrol edin, ettirin.
 
– Aracın ruhsatında yazan şasi ve motor numaralarını aracın üzerindekiler ile karşılaştırın ve aynı olup olmadığını kontrol edin.
 
– Satın alım sözleşmesini imzalamadan önce mutlaka servisi ziyaret ederek, genel bir kontrolden geçirilmesini sağlayın.
 
– Aracın kilometre saati ile oynanıp oynanmadığını kontrol edin. Direksiyon simidi, vites topuzu, pedallar ve aracın iç döşemelerindeki yıpranmalar size aracın kilometre değeri hakkında bir ipucu verir.
 
– Araç geçmişini, bakımlarının tam olup olmadığını, kazasının olup olmadığını mutlaka araştırın.
 
– Eğer yeni ve garantisi devam eden bir ikinci el araç satın alıyorsanız, garantiyi kendi üzerinize geçirin.
 
– Satış sözleşmesinin tamamını dikkatlice okuyun. Aklınıza yatmayan maddeleri yeniden düzenleyin.
 
Araç yenilemelerinin  yoğun olarak yapıldığı bu avantajlı dönemde başınıza gelebilecek muhtemel hasarlara önlem olması ve güvenliğiniz açısından kasko ve trafik sigortası  yaptırmayı ihmal etmeyin. Poliçe bitiş tarihlerinizi kontrol edin. Size özel, en uygun kasko fiyatları için 444 24 00 numaralı telefondan 7/24  Sigortam.net uzmanlarına ulaşabilir ve uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.
 
#%sskasko%#

Benzer İçerikler

2017’nin En Çok Satan 10 Otomobil Modeli

Otomotiv Distribütörleri Derneği , 2017’nin ilk 9 ayında en fazla satan otomobil modellerinin listesini açıkladı. Açıklanan verilere göre 2017’de şu ana kadar en fazla satan model Fiat Egea olurken, Egea’yı Renault modelleri Megane ve Clio takip etti. İşte 2017’nin en çok satan otomobil modelleri ve satış adetleri.  İşte 2017’de En Çok Satan Modeller Üretiminde %70 oranında yerli olduğu belirtilen Fiat Egea, 2017’de toplamda 29.951 adet satılarak, en çok satan modeller arasında ilk sırada yer aldı. Renault’un artık klasik modelleri arasında […]

Devamını Oku

Kasko Hesaplama Yapmanın En Kolay 4 Yolu!

Kasko hesaplama işlemini en kolay nasıl yapabileceğinizi öğrenin, bu işlemi doğru yaparak sizin için en uygun kaskoya Sigortam.net'ten kolayca ulaşın.

Devamını Oku

İnternette En Fazla Aranan 10 Otomobil

Arama motoru devi Yandex, 2015 yılında Türkiye'de en fazla aranan otomobil markası ve modellerinin listesini kamuoyuyla paylaştı. İşte 2015'in en fazla aranılan otomobili.

Devamını Oku