İşte Otomotiv Sektörünün Yılın ilk 10 Ayındaki Karnesi

Otomotiv Distribütörleri Derneği’nin (ODD) açıkladığı Ekim 2015 otomobil ve hafif ticari araç pazarı istatistiklerine göre Türkiye’deki araç pazarı Eylül ayının ardından Ekim ayında da bir önceki yıla göre küçülme gösterdi. Ekim 2015’teki hafif ticari araç ve otomobil satışları bir önceki yılın aynı ayına göre %3.48 oranında düştü.  

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Ekim ayındaki otomobil satışları 47 bin 954 satışla bir önceki yıla göre %5,63 oranında gerileme gösterirken, hafif ticari araç satışlarında ise 16 bin 301 satışla %3.44 oranında büyüme sağlandı.

Eylül ve Ekim aylarındaki araç pazarındaki küçülmelere rağmen yılın ilk 10 ayında büyüme otomobil pazarında %31.4, hafif ticari araç pazarında ise %45.6 oldu.

Satışları Etkileyecek Faktörler

ODD’den yapılan açıklamaya göre ise yılın kalan iki ayında satış grafiğinde ABD Merkez Bankası’nın (FED) faiz politikası, bölgesel gelişmeler, cari işlemlerdeki gelişim ve seçim sonrası atmosferin belirleyici olacağı belirtildi. 2015 yılının sonunda otomotiv sektöründeki pazar tahmini ise 900.000 – 950.000 oldu.

Yılın İlk 10 Ayında %34.66 Oranında Büyüme Sağlandı

2015 yılının başından bu yana artış gösteren döviz kuruna rağmen Türkiye’deki otomobil ve hafif ticari araç pazarı yılın ilk 10 ayında 727 bin 243’e ulaşarak, 2014’ün aynı dönemine göre %34.66 oranında artış gösterdi. Otomotiv pazarı 10 yıllık Ekim ayı ortalamasına göre ise 2015’te %21.58 oranında büyüdü.

Otomobil Pazarı

Türkiye’deki otomobil pazarı Ekim ayında bir önceki yıla göre %5.63 oranında düşüş gösterirken, yılın ilk 10 ayına göre ise %31.44 oranında bir artış sağlayarak, önemli bir yükseliş gösterdi.

Hafif Ticari Araç Pazarı

Hafif ticari araç pazarında ise otomobil pazarının aksine Ekim ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre %3.44 oranında bir artış yaşanırken, yılın ilk 10 ayındaki toplam büyüme oranı ise %45.63 oldu.

Kasko ile Tam Güvence Sağlayın

Özellikle sıfır araçlar için en önemli güvencelerin başında kasko sigortası geliyor. %45’e varan fiyat avantajıyla kasko yaptırmak için hemen araç kasko sorgulama ile ya da 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerinin kasko tekliflerini sadece 3 dk’da alın.

Benzer İçerikler

MTV Kampanyaları ve Bankaların Avantajlı Taksit Seçenekleri Motorlu Taşıtlar Vergisi için ikinci taksit ödeme zamanı Temmuz ayına girmemizle beraber başladı. 1 – 31 Temmuz...2018 tarihleri arasında yapılabilecek MTV ödemeleri için bankaların uyguladığı kampanyalar mevcut. Bankalar...avantajlı teklifleri ile araç sahiplerinin karşısına çıkıyor. MTV kampanyaları hakkında daha detaylı bilgi...yazımızın devamında. [widget id="sigortamnet_trafik_widget-2"] MTV hakkında merak ettiklerinizi öğrenmek için...“
2018 Motorlu Taşıtlar Vergisinin Hesaplama,...Sorgulama ve Ödeme Ayrıntıları” sayfamıza göz atabilirsiniz. Araç verginizi ödemez ya da geciktirirseniz ortaya...çıkabilecek sonuçları ve yaptırımları öğrenmek için ise "MTV Ödemesi Yapılmazsa Ne Olur?"...yazımızı okuyabilirsiniz. MTV kampanyaları hakkında aşağıdaki banka taksit seçeneklerini inceleyerek kendiniz...için en uygun ödeme planını yapabilirsiniz.

MTV Kampanyaları 2018 Listesi

2018 MTV kampanyaları için...oluşturduğumuz listeden banka ve kredi kartlarının açıkladıkları kampanyaları inceleyerek, sizin için en uygun ödeme...seçeneğini bulabilirsiniz.

Garanti Bankası 2018 MTV Kampanyası

MTV Kampanyaları garantiMTV kampanyaları seçeneklerinden ilki,...Garanti Bankasının paketi. Garanti bankası 3 – 31 Temmuz 2018 tarihleri arasında Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemelerini Garanti Cep,...Garanti Internet, 444 0 333 Alo Garanti, Garanti Paramatik’leri, garanti.com.tr ve BonusFlaş üzerinden yapan müşterilerine ücretsiz 2...taksit fırsatı sunuyor. Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesi gib.gov.tr’de ödeme seçeneklerinden, Mobil Ödeme altında...GarantiPay seçilip kart bilgileri girilmeden yapılan ödemelere ücretsiz 3 taksit, ödeme seçeneklerinden kredi kartı seçilip kart...bilgileri girilerek yapılan ödemelere ücretsiz 2 taksit imkanı veriyor. Üstelik ilgili kanallardan gerçekleştirilen tüm MTV...ödemelerinde mediamarkt.com.tr’de geçerli tüm ürünlerde anında %10 indirim fırsatı veriyor.

Yapı Kredi 2018 MTV...Kampanyası

MTV Kampanyaları yapı krediYapı Kredi, 01 Temmuz – 31 temmuz 2018 tarihleri...arasında yapılacak MTV ödemeleri için taksit fırsatları sunuyor. Araç sahipleri MTV ücretlerini gib.gov.tr’den,...Yapı Kredi İnternet Şubesinden, Yapı Kredi Mobil’den veya şubelerinden Yapı Kredi kredi kartları ile 2 taksitle  veya dilerlerse...gib.gov.tr üzerinden Yapı Kredi Pay-QR kodla ödeme seçeneğini tercih ederek 3 taksitle ödeyebilirler.

 

İş...Bankası-Maximum 2018 MTV Kampanyası

MTV Kampanyaları iş bankasıİş Bankası, Maximum Karta sahip müşterilerine 1-31...Temmuz 2018 tarihleri arasında Gib.gov.tr üzerinden yapılan ödemelerde otomatik 2 taksit, İnternet Şube ve İşCep uygulaması...üzerinden yapılacak ödemelerde tek çekim ve 2 taksit seçeneğini sunuyor. gib.gov.tr üzerinden Maximum Mobil ile Öde seçeneği...tercih edilerek gerçekleştirilen ödemelerde ise otomatik 3 taksit uygulanıyor. Kampanyaya tüm İş Bankası Maximum özellikli kredi...kartları, İş Bankası Bankamatik Kartı, Privia Kredi Kartı, Vadematik Kart ve Şirket Kredi Kartı dahildir.

           

Akbank-Axess 2018 MTV...Kampanyası

MTV Kampanyaları axcessAxess müşterileri 01 Temmuz – 31 Temmuz 2018 tarihleri arasında...Axess Mobil, Akbank Direkt İnternet, Akbank Direkt Mobil, Akbank ATM’leri, Akbank Telefon Şubesi, Akbank Şubeleri, SMS veya...www.gib.gov.tr üzerinden Akbank kredi kartları ile yaptıkları tüm MTV ödemeleri tek çekim olarak gerçekleştirilecek, ödemeler...kredi kartına vade farksız 2 taksit olarak yansıtılacaktır. Üstelik MTV ödemesini Axess Mobil'den Akbank kredi kartlarıyla yapan...müşterilerine 2 taksite ek olarak Axess üye işyerlerinde 15 Ağustos'a kadar geçerli 15 TL chip-para hediye! Kazanılan chip-paralar...kampanya kapsamındaki harcamanın gerçekleştiği karta 8 Ağustos’ta yüklenecek, 15 Ağustos’a kadar kullanılabilecektir.

                                                 ...       

Akbank NEO 2018 MTV Kampanyası

Akbank 1–31 Temmuz 2018 tarihleri arasında Motorlu Taşıtlar Vergisini Neo kartı ile  ödeyen...müşterilerine 20 TL chip-para kazandırıyor. NEO kampanyasına katılmak için  MTV yazıp 4566'ya gönderin,  ödeme yaptığınızda...20 TL chip-para hesabınıza yüklensin!      

TEB 2018 MTV Kampanyası

MTV Kampanyaları tebTEB’ in müşterilerine...Temmuz ayında muhteşem bir haberi var. 31 Temmuz 2018 tarihine kadar TEB Bonus Card'ınız ile CEPTETEB İnternet Şubesi, CEPTETEB Mobil...Uygulaması veya gib.gov.tr'den yapacağınız MTV ödemelerinize 3 taksit fırsatı! Ödeme yapmadan önce MTV yazıp 4616'ya göndererek...veya CEPTETEB Mobil Uygulaması'ndan kampanyaya katılabilirsiniz.

MTV Ödemelerinizi Geciktirmeyin

MTV ödemelerini bağlı...bulunduğunuz vergi dairelerinden, Gelir İdaresi Başkanlığı web sitesi üzerinden veya bankalar aracılığı ile kredi kartınızla...ödeyebilirsiniz. Motorlu Taşıtlar Vergisini bankalar üzerinden ödediğiniz zaman avantajlı bir ödeme imkanı elde edebilirsiniz....MTV kampanyaları yani ödeme aşamasındaki avantajlar, indirim anlamına gelmiyor. Bu durum, bankaların MTV ödemeleri...için uyguladığı geniş taksit seçenekleri olarak açıklanabilir. MTV'ni tek bir seferde ödemek yerine 2 veya 3 taksit gibi daha...avantajlı bir ödeme planı içinde gerçekleştirebilirsiniz. Taksit seçeneğini kullanarak bütçenizi daha az zorlayabilirsiniz. Taksit...seçeneğine ek olarak, bazı bankalar indirimli mal ve hizmet alma imkanı da sağlıyor. MTV kampanyaları listesini tek...tek inceleyerek size en uygun olan seçeneği belirleyebilirsiniz. Motorlu Taşıtlar Vergisi gibi sürücüler için...bir diğer ödeme kalemi trafik sigortası poliçesini de vakit...kaybetmeden yaptırılması büyük önem taşıyor. Trafik...sigortası fiyatları için en iyi fiyat garantisine trafik sigortası sorgulama ile veya 444 24 00 numaralı...7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak ulaşın, poliçenizde %50’ye varan fiyat avantajı yakalayın.