Otomotivdeki Düşüşler Kasko Fiyatlarını Düşürdü mü?

22 Ağustos 2014

Sigorta sektörünün büyük şirketlerinden Güneş Sigorta Genel Müdürü Serhat Süreyya Çetin, Pazar paylarının kendileri için önemli olmadığına değindi.

Güneş Sigorta, sektörde 7 yıl gibi uzun bir döneme yayılın dönüşümünü tamamladı. Güneş Sigorta’nın sektördeki yeri üzerine açıklamalar yalan Güneş Sigorta Genel Müdürü Serhat Süreyya Çetin, hayata geçirdiğimiz sürecib faydalarını net olarak görmeye başladık. Uyguladığımız doğru strajiler ve tarife yapısı, sahip olduğumuz doğru ekip ve doğru işbirliğinin başarısıyla ile 2014 yılının yarısını zorlu piyasa koşullarına rağmen % 20 büyüdük.’’ Dedi.

Çetin, sigorta sektörüne yönelik beklentileri ve Güneş Sigorta’nın hedeflerini paylaştı. Sektörde 7 yıla yayın faaliyetlerinin son 2 yılını yoğun bir şekilde geçen dönüşüm sürecini başarı ile tamamladıklarını ve 2014 yılına yeniden yapılan için gereken tüm operasyonel işleri bitirerek girdiklerini söyleyen Çetin, ‘’Bu dönüşüm sürecinde bizim gibi hizmet sektöründe faaliyet gösteren şirketler için kritik önem taşıyan ve ayırt edici olan insan kaynağına yatırım yaptık.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Performans yönetiminden, görev akışlarının tanımına, çalışanlarımızın mesleki gelişimlerinden iş kaynaklarımızın dağılımına birçok alanda yenilikler başlattık. Sektörde alışılmışın dışına çıkarak, hazır paket uygulamaların yerine kendimizin geliştirdiği bir yazılım olan Pusula’yı etkin bir şekilde kullanmaya başladık. Bunun dışında yapılanmamızda da yeniliğe giderek 10 adet Bölge Müdürlüğümüze ek, sadece banka sigortalacılığında hizmet verecek 6 Finansal Bölge Müdürlüğü kurduk.’’ 

Uygulamaya geçirdikleri sürecin faydalarını net olarak görmeye başladıklarını belirten Çetin, sözlerine şöyle devam etti: 

‘’ Uygulamaya koyduğumuz doğru strateji ve yapı sayesinde, doğru ekip ve doğru işbirliğinin başarısı 2014 yılının ilk yarısında prim üretimimizi zorlu piyasa koşulların rağmen % 20 artırarak 622 milyon TL’ye ulaştık. 2014’ün ilk yarısında % 5,3’lük pazar payı ile sigorta sektöründe 6.sırada yer alıyoruz.’2

Sigorta sektörünün, ülke ekonomisinin 2-3 katı büyüme hızına sahip olduğunu söyleyen Çetin, ‘’ Bu noktada büyümeyi ne pahasına yaptığınız büyük önem taşıyor. Bizim için önemli olan sürdürülebilir büyüme’’ şeklinde sözlerinde devam etti.

Rekabet Kasko Fiyatlarını Düşürdü

Otomotiv sektörünün 2014 yılında ciddi bir düşüş yaşadığını anımsatan Çetin, ‘’ 2014’ün ilk 6 ayında satışlarının % 25 düştüğünü biliyoruz. Otomotiv sektöründeki bu durum elbette sigorta sektörüne de yansıyor.

Otomobil satışlarının düşmesi ile kasko branşında da yoğun rekabet başladı. Bunun daha da artacağı görüşündeyim. Rekabet her zaman fiyatlarda düşüşü getirir. Kasko fiyatları üzerinde de bu düşüşün etkisini görebiliyoruz.’’ Dedi. 

Çetin’den Araç Sigortaları Üzerine Değerlendirme

Trafik sigortası uygulamalarında serbest tarifeye geçişin sigorta sektörü açısından ne kadar önemli olsa da tüm sorunları çözmek için yeterli değil. Trafik sigortası, sektörün en çok zarar ettiği branş. Bu zarara neden olan tüm noktaları sonuçlandıracak çalışmaların hızla yapılması gerekiyor.

Yeni Tüketici Kanunu tüketiciker açısından son derece pozitif düzenlemeleri içeriyor ancak özellikle kredilerle bağlantılı sigortalar konusunda tüketicilerin aydınlatılması gerekiyor.

Kişiler sahip olduğu malın bile riskini dahi almamalıyken, kredi ile aldığı yani kendinin sahip olmadığı bir malın da riskini kesinlikle taşımamalı.

İster taksitle ile ister nakit aldığınız otomobilinizin kasko sigortasını yaptırın, aracınızı ve sizi bekleyen risklere karşı önleminizi alın.

Güneş sigortanın araç sigortası fiyatlarına ulaşmak için isterseniz Sigortam.net’in online işlemlerini değerlendirin. İsterseniz de 7/24  çalışan 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan yardım talep edin.


Okumaya Devam Edin

2014 Araba Kasko Fiyatları Nelerdir?

2014 araba kasko fiyatlarına Sigortam.net'ten kolayca ulaşabilir, en uygun fiyatlarla kasko sigortanızı yaptırabilirsiniz.