Park Yeri Seçimi | Oto Rehberi | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Aracınız için Doğru Park Yeri Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Araba park etme işlemi hiç kuşkusuz araç sahipleri için oldukça can sıkıcı bir durumdur. Parktan çıkış da bir o kadar rahatsız edici ve uğraştırıcıdır. Park esnasında çok dikkatli olunması acele edilmemesi gerekir. Aksi durumunda kendi aracınıza ve park etmeye çalıştığınız yerdeki araçlara zarar vermeniz mümkündür. Ayrıca doğru park yöntemi ile yakıt tasarrufu da sağlamanız mümkündür. Konuyla ilgili detaylı bilgiye "Bilinçli Park ile Yakıt Tasarrufu" yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Ülkemizde özellikle metropol şehirlerde araç sayısının oldukça fazla olması, otopark sayısının da bir o kadar yetersiz olması park sıkıntısını yaşatmaktadır. Yol kenarlarında boş yer aramak sürücüler için kabus haline gelmiştir. Boş park yeri bulunduğunda park etme işlemi de sıkıcı olmaktadır. Araç park etme başlı başına deneyimlenerek en doğru şekilde yapılabilir. Bunun dışında tabii ki park edilecek yerin seçimi ve park esnasında dikkat edilmesi gereken önemli noktalara da dikkat ederek sıkıcı olan bu süreci daha kolay hale getirmeniz mümkündür.

  

Park Yeri Seçimi ve Park Esnasında Dikkat Edilmesi Gerekenler
 

 • Öncelikle aracınızın büyüklüğüne göre bir park yeri seçmelisiniz. Yavaş hareketlerle park yerine girerek ölçüm yapmalısınız.
   
 • Önünüzdeki ve arkanızdaki araçlarla aranızda 1 metre mesafe olması gerekir. Bu sayede sizin ve diğer araçların park etme ve çıkma esnasında olası çarpmaların önüne geçilir.
   
 • Özellikle yokuşlarda park edilen araçların mutlaka el freninin çekilmei gerekir. Bu sayede araçların kayma tehlikesi ortadan kalkar.
   
 • Özellikle otoparklarda aracı dik şekilde park ederken geri geri giderek boşluğa girmek gerekir. Ayrıca aracın iki yanında araç olacağı için yine boş alanı tespit etmek ve arabanın kapılarının rahat açılabilir olduğuna bakmak gerekir.
   
 • Park yasağını dikkate almak trafikte akışı bozacak yerlere aracı park etmemek gerekir. Yine engelli araçlar için ayrılan park yerlerinin de kullanılmaması önemlidir.
   
 • Parktan çıkarken mutlaka aracınızı incelemeniz gerekir. Park esnasında olası çarpmaların olabileceğini düşünerek araçta hasar olup olmadığı kontrol edilmelidir. Park esnasında aracınıza çarpılması durumunda yapmanız gerekenleri “Aracınıza Park Halindeyken Çarpılırsa Ne Yaparsınız?” yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Küçük bir yanlış hareketle aracınıza zarar gelebileceğini unutmayın. Park esnasında olası riskleri sigorta güvencesine almak için kasko sigortası yaptırın. En uygun araba kasko fiyatları için araç kasko sorgulama sayfamızı ziyaret ederek kolayca araba sigortası hesaplaması yapın. İsterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın 7/24 sigortanızı telefonda satın alın.


Benzer İçerikler

Hür Sigorta Kasko – Hür Kasko

    Hür Sigorta Hür Kasko Ürününde Dikkat Edilmesi Gereken Özel Şartlar   1 Nisan 2013 itibarıyle Kasko Genel ve Özel Şartları’nda birtakım değişiklikler olmuştur. Hasar durumunda sorun yaşamamanız için aşağıdakileri mutlaka okuyun.   1-Eski Genel Şartlarda Olup Yeni Genel Şartlarda Bulunmayan Teminat ve Uygulamalar   A)Araç Bedeli   Rayiç değer belirleme yöntemi değişeceğinden, poliçe üzerine araç bedeli yazılmayacak. Bunun yerine aracın rayiç bedelinin nasıl belirleneceği yazılacak.   B) Eksik/Aşkın Sigorta   Araç bedeli artık poliçeye yazılmayacağı için eksik/aşkın sigorta […]

Devamını Oku

Kasko Hesaplamanın Şartları Nelerdir?

Online kasko hesaplamanın gereklerini öğrenin, en doğru kasko hesaplama işlemini gerçekleştirerek ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun kaskoya ulaşın.

Devamını Oku

Kışın Yakıt Tasarrufu Sağlamak için 5 Püf Nokta!

Kışın aracınızın sarf ettiği efor daha fazla olur ve yakıt tüketimi de artar. Püf noktaları öğrenin az yakıtla uzun yolculuklara çıkarak bütçenizi koruyun.

Devamını Oku