444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Periyodik Araç Bakımının Önemi

Türkiye’de araba kullanma oranı bir hayli fazla; bunu büyük şehirlerdeki trafik yoğunluğu görüntülerinden de anlıyoruz. Hemen her gün trafikte olan bu araçlara düzenli periyodik araç bakımı yapılıyor mu? Cevap maalesef hayır.

Otomobil sahipleri kendileri ve sevdiklerinin can güvenliğini ve çevredekilerinin can güvenliğini olası hasarlara karşı, sağlamak için mutlaka periyodik araç bakımını yaptırmalı, araç sigortası yaptırmayı ihmal etmemelidir.

Araçların bakımı ve ömrünü uzatmak için tüm aksamların zamanla değiştirilmesi gerekir. Araç bakımı yapılmadığı takdirde trafik kazaları ve hasar yaşamanız ne yazık ki çok doğal. Özellikle ‘’Fren Sistemi Bakımı’’ ve ilgili kontrollerin yapılması gerekir.

Otomobil parçalarının her birinin bir ömrü bulunur ve ne yazık ki bizler bunları dışarıdan bakarak göremeyiz. Dolayısıyla anlaşmalı araç servisleri desteği ile değerlendirme yapılması gerekir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Periyodik araç bakımı yaptırılmaması durumunda can güvenliğinizle ilgili sıkıntılara değindik ancak bunun bir de hasar boyutu bulunur. Eğer araç bakımını periyodik olarak yaptırmazssanız; küçük arızalar, zamanla büyümüş arızalara ve masraflara dönüşecektir.

Periyodik araç bakımları bu büyük masrafların da önüne geçecektir. Ayrıca periyodik bakım yapılan araçlar araç sahiplerini kolay kolay yollarda bırakmazlar. 
Tüm bunların tek yolu düzenli olarak araç bakımı ve kasko sigortası yaptırmak. 

Araç bakımına dair daha fazla şey öğrenmek için Sigortam.net oto rehberi sayfasına göz gezdirmeyi unutmayın!

Araç bakımı için size destek olacak kasko sigortanızı Sigortam.net ile yapabilir, kasko hesaplaması için 2014 araç kasko değerleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24  yardım alabilirsiniz.


Benzer İçerikler

Araba Kiralamak Satın Almaktan Daha Ekonomik!

Sigortam.net'ten kasko ve zorunlu trafik sigortanızı en uygun fiyatlarla yaptırın, karlı çıkın.

Devamını Oku

Kasko Sigortası Hakkında Merak Edilenler

Kasko sigortası hakkında merak ettiklerinizi, size getirilerini ve beklenmedik durumlar için sundukları teminatları öğrenerek, kasko sigortası yaptırmak için adım atabilirsiniz.

Devamını Oku

En Uygun Araç Sigortası Hangisi?

En uygun araç sigortası sahibi olmak Sigortam.net ile hem çok kolay hem çok uygun, üstelik sadece 3 dakikada.

Devamını Oku