Pert Araç | Kasko Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Pert Araca Kasko Yapılır mı?

Kasko sigortası, aracınızın olası risklerdeki hasarını teminatlar dahilinde karşılar.

Pert araç, aracın %70 ve fazlasının hasar görmüş olması durumudur. Yani araç kullanılamaz hale gelmiştir. Bu araçların tamiri mümkün değildir.

Bazı pert araçların hasarının tamiri ise aracın bedeline eş değer oluyorsa bu da sigortacı açısından olumsuz bir durumdur.

Sigorta şirketleri böyle araçları sigorta ettirmek istemez çünkü ödeyecekleri bedel çok fazla olacaktır. Ayrıca doğru tamir edilmeyen pert araçlar trafikte de tehlike yaratır. Bu nedenle sigorta şirketleri risk almak istemeyebilirler. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Bazı sigorta şirketleri ise yüksek prim uygulayarak bu araçları sigortalayabilirler. Ancak bu şekilde maddi açıdan zarar görmelerini engellemeye çalışırlar. Kimi şirketler de hasarı belli oranda karşılamayı kabul ederler. Bu durum tamamen sigortalı ve sigortacının anlaşma şekline bağlıdır. Sözleşme de buna göre düzenlenir.

Anadolu Sigorta daha az primle önemli riskleri kapsam altına alan Anadolu pert kasko sigortasını sunuyor. Konuyla ilgili “Anadolu Sigorta'dan Yeni Dar Kapsamlı Kasko: Pert Kasko Sigortası” yazımızı incelemenizi öneririz.

Sigortam.net üzerinden kasko hesaplama yaparak en uygun kasko fiyatlarına ulaşmanız çok kolay. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan sigorta satın alın.


Benzer İçerikler

Kasko Kapsamındaki Hasarlarda İstenecek Belgeler

Kasko kapsamında yer alan risklerin gerçekleşmesi durumunda istenecek belgeler değişir, siz de bu belgeleri öğrenin. Hasarınızı kısa sürede atlatın.

Devamını Oku

Kaç Çeşit Araç Sigortası Var?

Araç sigortası çeşitlerini yazımızdan öğrenin. En uygun araç sigortası fiyatlarına ulaşmak içinse Sigortam.net'ten 3 dakikada sigorta sorgulama yapın.

Devamını Oku

Akü Takviyesi Nasıl Yapılır?

Akü takviyesi yaparken dikkat edilecekler ve yarı yolda kalmanıza neden olacak akü sorunlarında yapabilecekleriniz Sigortam.net'te!

Devamını Oku