Aracın Pert Olması Durumunda Yapılması Gerekenler

Kasko sigortası aracınızda meydana gelen hasarları teminat altına alır. Çarpma, çalınma, yanma vs. ana teminatların durumunda ek teminatlar da vardır. Ek prim ödemeyi kabul ederek bu teminatları satın almak da mümkündür.

Aracınızın kaza sonucunda pert araç olması durumunda yani kullanılamaz hale geldiğinde de sigorta şirketinin üzerine düşen yükümlülükler vardır. Poliçenizde de bu yükümlülükler yer alır.

Sigorta şirekti pert aracı araç rayiç değeri üzerinden değerlendirerek araç bedelini öder. Eskiden kasko değer listesinde araç bedeli yazardı şimdi ise bu uygulama değişti. Artık araç rayiç değeri üzerinden yani aracın şuan ki bedeli üzerinden ödeme yapılıyor.

Örneğin aracınızı aldığınızdaki ücreti hasar zamanındaki ücretinden düşükse sigorta şirketi hasar zamanından itibaren geçerli olan ücreti öder.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Pert Hasarlarda Gerekli Evraklar

Aracınızın pert olması durumunda gerekli evrakları hazırlayarak sigorta şirketinizi 5 iş günü içinde durumdan haberdar etmeniz gerekir.

 • Ehliyet ve ruhsat fotokopisi
   
 • Sigorta poliçesi
   
 • Trafik kaza raporu
   
 • Sürücüye ait alkol raporu
   
 • Aracın hasarlı olduğunu kanıtlayan fotoğraflar
   

Hasar anında 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 aramaktan çekinmeyin. Sigortam.net üzerinden kasko hesaplama yaparak en uygun araba sigorta fiyatlarına kolayca ulaşın. 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL