444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Aracın Pert Olması Durumunda Yapılması Gerekenler

Kasko sigortası aracınızda meydana gelen hasarları teminat altına alır. Çarpma, çalınma, yanma vs. ana teminatların durumunda ek teminatlar da vardır. Ek prim ödemeyi kabul ederek bu teminatları satın almak da mümkündür.

Aracınızın kaza sonucunda pert araç olması durumunda yani kullanılamaz hale geldiğinde de sigorta şirketinin üzerine düşen yükümlülükler vardır. Poliçenizde de bu yükümlülükler yer alır.

Sigorta şirekti pert aracı araç rayiç değeri üzerinden değerlendirerek araç bedelini öder. Eskiden kasko değer listesinde araç bedeli yazardı şimdi ise bu uygulama değişti. Artık araç rayiç değeri üzerinden yani aracın şuan ki bedeli üzerinden ödeme yapılıyor.

Örneğin aracınızı aldığınızdaki ücreti hasar zamanındaki ücretinden düşükse sigorta şirketi hasar zamanından itibaren geçerli olan ücreti öder.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Pert Hasarlarda Gerekli Evraklar

Aracınızın pert olması durumunda gerekli evrakları hazırlayarak sigorta şirketinizi 5 iş günü içinde durumdan haberdar etmeniz gerekir.

 • Ehliyet ve ruhsat fotokopisi
   
 • Sigorta poliçesi
   
 • Trafik kaza raporu
   
 • Sürücüye ait alkol raporu
   
 • Aracın hasarlı olduğunu kanıtlayan fotoğraflar
   

Hasar anında 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 aramaktan çekinmeyin. Sigortam.net üzerinden kasko hesaplama yaparak en uygun araba sigorta fiyatlarına kolayca ulaşın. 


Benzer İçerikler

Araç Kasko Değer Listesi Nedir?

Kasko değer listesi, motorlu kara taşıtları sigortalılarının kasko poliçelerinin düzenlenmesinde yardımcı olmak amacıyla Türkiye Sigorta ve Reasürens Şirketleri Birliği tarafından aylık olarak hazırlanan listedir.

Devamını Oku

Sigorta Sistemi Nasıl Çalışır?

Sigorta, aynı türden riskle karşı karşıya olan kişilerin belirli bir miktar para ödeyerek oluşturdukları prim havuzundan sadece o riskin gerçekleşmesi sonucu fiilen zarara uğrayanlarının zararını karşılamada kullanıldığı bir risk transfer sistemidir. 

Devamını Oku

Araç Kasko Değeri Nerede Kullanılır?

Sıfır veya ikinci el aracınızın sigortalanması, ikinci el araç satış fiyatının belirlenmesi, ikinci el araç kredisi alınması, hasar ödemelerinin yapılması gibi durumlarda araç kasko değeri temel alınmaktadır.

Devamını Oku