Polen Filtresi Nedir? | Oto Rehberi | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Polen Filtresi Nedir?

Polen filtresi, klima sistemi olan araçlarda, dışarıdan gelen havanın aracın içine ulaşmadan önce arınmasını sağlar. Böylece dışarıdan gelen hava size ulaşmadan önce toz ve topraktan arınmış olur. Siz de aracınızın içinde ferah ve temiz bir havanın keyfini çıkarmış olursunuz.

Polen filtresine dışarıdan gelen pislikler yapışır ve filtreyi kirletir. Filtre kirlendiği zaman aracın içine giren havanın da kalitesi düşmüş olur. Bu durum da zamanla arabanızın içinde kötü kokuların oluşmasına sebep olur.

Polen filtresinin görevini iyi bir şekilde yapabilmesi için belirli sürelerde değiştirilmesi gerekir. 13.000-15.000 km’de bir filtrenin değiştirilerek yenisinin takılması ve bu bölümdeki tüm birikintilerin temizlenmesi filtrenin iyi derecede havayı temizlemesini sağlar.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Filtrenin ne zaman değişmesi gerektiğini nasıl anlarım diyorsanız şu özelliklere dikkat edin: havalandırma deliklerinden gelen hava akışının azalıyorsa, yeterince soğutma ve ısıtma yapamıyorsa, filtrenin değişim zamanı gelmiş demektir.

Özellikle yaz aylarında hava kanallarının filtresini sık sık temizlemeniz ve belirli aralıklarla filtreyi değiştirmeniz yararlı olacaktır. Özellikle polen alerjisi olan kişilerin bu konuda daha fazla hassasiyet göstermesi gerekir.

Rahat ve güvenli bir sürüş için araç bakımı ihmal edilmemeli, araç kasko sigortası da mutlaka yapılmalıdır. Sigortam.net üzerinden araç kasko sorgulama yaparak en uygun kasko fiyatlarına ulaşın. Sigorta ile ilgili ayrıntılı bilgi için 7/24 Sigorta Destek Hattımızı arayın.


Benzer İçerikler

Oto Hırsızlığına Karşı Önlem Alın

Oto hırsızlığına karşı park yeri seçiminden mekanik aksama, araç içindeki eşyalara, aracın durdurulacağı yerlere kadar pek çok tedbiri sizler için derledik.

Devamını Oku

En Uygun Kasko Poliçesi Nasıl Seçilir?

Kasko poliçesi hazırlarken pek çok veri baz alınır: hasar geçmişi, yaş, araç modeli, araç rengi, plaka… İhtiyaçlarınıza en uygun kasko poliçesi için en az fiyat nasıl alınır, öğrenmek için yazımızı okuyun.
 

Devamını Oku

Kasko Çeşitleri

Kasko çeşitlerinin neler olduğunu yazımızdan öğrenip, aracınıza en uygun kasko sigortası ürününe kasko hesaplama yaparak 3 dakikada ulaşın.

Devamını Oku