Polen Filtresi Değişimi Ne Zaman Yapılmalıdır?

Polen filtresi; araçlarımızda kullanılan klima sistemlerinin düzenleyicisi görevini gören bir çeşit filtredir. Polen filtreleri araç içine girmeye çalışan tozları tutup, yolcuların alerjik hastalıklara yakalanmamasını sağlar.
 
Polen filtreleri 2’ye ayrılır;
 
Düz polen filtreleri: Bu filtreler havada kabin içerisine girmek için süzülen bakteri, toz, polen ve benzeri kirletici maddeleri engeller.
 
Aktif karbonlu polen filtreleri: Bu filtreler düz polen filtrelerinin yaptığı her şeyi yapmasının yanı sıra; içerisindeki karbonlar sayesinde dışarıdaki pis koku ve zararlı gazların kabin içerisine girişini engeller.
 
Polen filtreleri, 12.000 ve 15.000 km arası veya minimum yılda iki kez değiştirilmelidir. Aksi takdirde; kabin içine giren temiz hava hissedilebilir derecede düşecektir. Bu da araç klima sisteminin düzgün çalışmamasından yakıt tüketimindeki artışa kadar değişik sorunlara yol açabilir. Bunu anlamanın başka bir kolay yolu ise hızlıca buğulanan camlardır.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL
Güvenli sürüş için doğru sürüş tekniklerine dikkat edin, kasko ve trafik sigortası yaptırmadan yola çıkmayın. Sigorta sorgulama ile karşılaştırma yaparak ihtiyacınız olan sigortaya size özel, en uygun fiyata sahip olmak için internet sitemizden ya da Sigortam.net’in 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı'ndan 7/24 bize ulaşın.
 

Benzer İçerikler